Відвідувачі луцького зоопарку ледь не нашкодили лемурам

04 Липня 2016
Тільки пристрасті навколо вандалізму в Луцькому зоопарку почали спадати, як відвідувачі зоокуточка знову «порадували» дирекцію. Цього разу через те, що дехто намагається нагодувати тварин небезпечною для їх здоров’я чи навіть життя їжею.

Про інцидент, який трапився цими днями, розповіли працівники звіринця на офіційній сторінці установи у Facebook:

«Тваринам можна тільки їхню їжу – інакше вони можуть померти!!!

Шановні наші читачі (та гості)!

На жаль, поведінка деяких відвідувачів змушує нас знову звернутися до всіх свідомих людей із проханням допомогти нам не допустити у зоопарку надзвичайних ситуацій будь-якого характеру. Там паче, що попередній (від 30 червня) допис реально частково допоміг – за два вихідні ми не зафіксували жодного випадку крадіжки туалетного паперу. І хоч насправді тут ніби й не мало б бути сенсації, але так трапилося вперше (!!!). А у самій вбиральні теж було на диво охайно усі вихідні. Виховний процес, як то кажуть, дає результати.

Разом із цим, у неділю, 3 липня, у нас трапився надзвичайно неприємний, обурливий інцидент, що цілком би міг завершитися втратою тварин, якби не вчасна реакція персоналу.

Як вже повідомлялося, лише у суботу до нас прибули на постійне місце проживання двійко лемурів. Не секрет, що ці тварини потребують особливого догляду та раціону. Тож двомовна табличка «Мені можна лише мою їжу, інакше я можу померти» була встановлена біля їхнього вольєру одразу ж після поселення. Не для краси, а для інформування гостей про небезпеку, на яку через недбале ставлення відвідувачів можуть наражатися наші підопічні. Однак… у неділю співробітники КП застали біля вольєру людей, які намагалися кинути лемурам білокачанну капусту. Попри письмову засторогу, попри те, що дуже добре видно, що лежить у годівничках цих тварин (а це горішки та фрукти).

На щастя, цього разу все закінчилося добре. На жаль, у КП немає стільки співробітників, щоб поставити по одному біля кожного вольєру з тваринами, що потребують спецхарчування.

Тому звертаємося до всіх – дивиться інформаційні таблички, реагуйте на них самі і зупиняйте тих, хто намагається порушити правила! Лише разом ми зможемо зробити Луцький зоопарк місцем найкращого відпочинку на природі у межах міста. Не будьте байдужими! Бо ми направду розраховуємо на те, що ви – не просто відвідувачі, а справжні друзі».

Директор Луцького зоопарку Людмила Денисенко розповіла Таблоїду Волині, що насправді проблема підгодовування тварин відвідувачами є актуальною:

– В багатьох європейських зоопарках відвідувачам категорично заборонено приносити свою їжу тваринам. За це навіть накладаються штрафи. Ми ж даємо нашим відвідувачам таку можливість, однак просимо їх бути уважними. З 69-ти видів тварин, які проживають в зоокуточку, 50 можна годувати, але 19 вимагають спецхарчування. Як у випадку із лемурами, звичайна капуста, яка на перший погляд, корисна і смакує тваринам, може спричинити серйозні проблеми зі здоров'ям. Вона приводить до бродіння в шлунку й деякі звірі можуть від цього навіть померти.
Лемури ж у нас лише приїхали. Це - досить дорогі та цікаві тварини. Ми самі приглядаємося до них, вивчаємо раціон. А деякі відвідувачі, на жаль, не розуміють цього..., – коментує Людмила Денисенко.


0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter