Відомі волиняни здали аналіз на гепатит С

30 Липня 2016
Понад дві сотні лучан пройшли тест на наявність вірусу гепатиту С. Ініціатором акції виступив МБФ «Альянс».

Як проводилось тестування на сторінці акції у Facebook розповіла громадська активістка та волонтерка Мар'яна Сорочук:

«225 лучан та гостей міста протестували на наявність вірусу гепатиту С. Акція тривала два дні 28-29 липня та була абсолютно безкоштовною. Більше того, результатів доводилося чекати лишень 5 хвилин.

Первиннопозитивний результат на вірус виявили лише у 8 осіб, що становить 3,6% від усіх протестованих. Проте, зважаючи на те, що тестування було проведено серед благополучного населення та такого, що не належить до груп ризику, відповідно вказаний відсоток є досить високим.
Цьогорічна акція якісно відрізнялася від двох попередніх. Перехожі жваво цікавилися можливістю пройти тестування, черги, які не зменшувались, не зважаючи на спеку і короткочасний дощик, подекуди сягали десяти, а то й більше осіб. Люди активно цікавились тим, хто проводить акцію, та за чий рахунок такий «бенкет». Окрім того, їх турбувало, як часто будуть відбуватися такі події. Вони живо обговорювали питання поширеності гепатитів в області та розповідали про приклади зараження, лікування й виліковування їх близьких та знайомих, брали по кілька інформаційних брошур в одні руки, (вперше у мене майже нічого не залишилося).

Всеукраїнська кампанія «Вимагаємо лікування» ініційована МБФ «Альянс», а в області реалізується завдяки ГО «МАВІКОМ» (Кузня дії) за сприяння громадської ради при Волинській ОДА. Відбувається уже втретє один раз на рік, утім у майбутньому може проводитися частіше.
Особливістю цьогорічного тестування стало те, що 30% його учасників стали публічні люди, впізнавані не лише в Луцьку.

Серед них були державні чиновники, зокрема високих рангів, депутати, політики, громадські та творчі діячі, як то голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, перший заступник луцького міського голови Тарас Яковлєв, секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко, голова Луцького міськрайонного суду Михайло Квятковський разом зі своєю командою, заступник директора обласного центру зайнятості Світлана Корецька, депутати Тарас Шляхтич, Аркадій Соломатін, депутат та директор Волинської обласної школи вищої спортивної майстерності Андрій Авраменко та його батько заслужений тренер України Микола Авраменко, голова громадської ради при Волинській ОДА Олександр Волянюк з практично всім складом громадської ради, головний редактор ІА «Волинські новини» Альона Трохимчук, ведуча ток-шоу Галина Падалко, журналісти ВДТРК, Аверсу, волинських новинних інтернет-видань, та інші активні й креативні волиняни.

Зі слів вказаних осіб, вони пройшли тестування не лише тому, що їх дістала та змусила «пролити кров» Мар'яна Сорочук, а й тому, що для них важливо знати, що вони здорові, адже мають близьких людей, чиє здоров'я та благополуччя їм не байдуже та саме на них лежить відповідальність перед луцькою та волинською громадою. Зі своїх фб-сторінок, у коментарях вони закликали усіх та кожного регулярно проходити тестування на наявність небезпечних інфекцій.

Сьогодні я вчергове переконалася, що українці ‒ то сильна нація, яка вміє бути відкритою та доброзичливою, веселою та згуртованою, допитливою та жвавою. Окрім того, я помітила тенденцію, яка мене дуже втішила: я не бачила зневіреності в очах і словах, - а лише намір жити здорово та довго, докладаючи до цього власні сили»
0

Читати ще

Коментарі

А

А паралельно потрібно було на

скай

в гунчика потрибно взяти 5

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter