У рамках заходів до Дня Європи лучани дивилися німецький фільм та дискутували

18 травня 2017

У рамках заходів до Дня Європи лучани дискутували про права людини.

Перегляд та обговорення німецької документальної стрічки «Абетка» відбулися у Волинській ДОУНБ імені Олени Пчілки.

Стрічка розповіла історію африканської дівчини - Веле, котрій 17 років. Усе, чого вона прагне, – це навчитися читати й писати, щоб не відставати від своєї семирічної доньки. Навіть те, що вона може самостійно написати власне ім’я, після довгих років громадянської війни в Ліберії означає крок до незалежності – подалі від болісного минулого, до кращого майбутнього.

Фахову оцінку стрічці надали запрошенні експерти - Регіональний координатор Уповноваженого ВРУ з прав людини Віталій Єлов, начальник відділу систематизації законодавства, правової роботи та правової освіти Головного територіального управління юстиції у Волинській області Микола Герасимик, керівниця євроклубу "Єврозоря" Луцької ЗОШ № 25 Ольга Струбицька.

На дискусії були представники різних поколінь,отож, і точки зору відрізнялися. Особливо активною була дискусія щодо якості освіти в Україні.
Представник німецької служби академічних обмінів (DAAD) Андре Бьом презентував освітні можливості та стипендіальні програми для молодих людей у Німеччині та розповів про можливості вивченні мови та культури Німеччини у Центрі німецької мови м. Луцьк - Goethe-Institut.


Організаторами заходів до Дня Європи в Луцьку виступили: Молодіжний центр Волині спільно із Центром європейської інформації міста Луцька, ГО «Брейншторм», «Луцька станиця «Національної скаутської організації України – Пласт», Німецька служба академічних обмінів (DAAD).
Перегляд документальної стрічки відбувся з-за підтримки Кіноклубу «DocudaysUA» при Волинсьській ДОУНБ імені Олени Пчілки.


Заходи проходять в рамках Всеукраїнської Акції «Відкриті Діалоги» до Дня Європи» є частиною проекту «Відкриті діалоги: надання слова потенційно активним громадянам задля посилення участі низової громадськості в реалізації євроінтеграційних реформ в Україні». ЇЇ ініціює Молодіжна організація "СТАН" в рамках конкурсу "Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах" за підтримки фонду "Відродження" та Європейського Союзу.

 

+1
+3
-1

Додати новий коментар