У Луцьку полюють павуки-птахоїди

11 Березня 2016
Текст і фото: Сергій ОЛЕШКЕВИЧ

Більшість людей при вигляді величезного павука голосно кричать, стрибають до стелі або ж морщаться та кажуть «фу». Проте, навіть павук розміром з долоню може знайти відгук тепла у людському серці.

Павуки-птахоїди – доволі екзотичні тварини для Луцька. Розміром ці комахи можуть бути навіть більшими за людську долоню, а відстань між лапами подекуди сягає і 30 сантиметрів.



Лучан Олег Капошкін тримає у себе вдома такого домашнього улюбленця. Чоловік переконаний: насправді, павуки-птахоїди – хороші та милі істоти, за якими доглядати легше навіть, ніж за черепахою.

«Рік назад мій старший син був у Києві, звідки і приніс цього павука-птахоїда. Ми спочатку навіть не знали, він це чи вона. Потім вже почав вивчати інформацію про них. За цей час в павучихи три рази скидала шкіру, а після кожної «линьки» вона росте. Мені подобається екзотичні тварини, маю ще мрію завести ігуану», – розповів лучанин.



Олег каже, що більшість гостей, які вперше знайомляться з його домашньою улюбленицею – просто у шоці. Особливо шокованою була мама, коли син привіз павука.

«У одному мультику є павук, якого звати Шнюк. То ми її спочатку так назвали, а потім зрозуміли, що це дівчинка, і вийшла Шнічка!» – пригадав Олег, як у павучихи з’явилося ім’я.




У Шнічки – специфічне меню, «страви» для якого привозять із Києва.

«Новою поштою» замовляю зі столиці тарганів. Добре, що працівники не знають, що саме везуть у пакуночках. А влітку проблем взагалі немає: можна назбирати хрущів для павука, чи наловити метеликів, коників або й мух», – розповідає господар.



«Таблоїд Волині» поцікавився: зветься павук птахоїдом, невже їсть лише комах?

«У дикій природі вони можуть з’їсти невеликих птахів та ящірок, але корм не має бути більшим за їхній розмір. Вони не чекають, поки здобич потрапить в павутину, а полюють на неї, стрибають та хапають. Потім павук вводить у здобич спеціальну отруту, від чого її нутрощі стають рідкими, а вже тоді – п’є цю рідину, як коктейль. Проте в основному їхня їжа – це все ж таки комахи», – пояснив Олег.



Чоловік каже, що в Луцьку є п’ять-шість людей, які розділяють його захоплення.

«Це – не кіт, в руки її проблемніше взяти – може злякатись і вкусити. Ці павуки для людей не отруйні, їхній укус схожий на бджолиний. Якщо павука не лякати – кусати не буде. Буде лазити, лапки почісувати. Щоправда, може залишати на шкірі маленькі такі ворсинки, і якщо руку не помити – може початися висип», – поділився досвідом «спілкування» з улюбленою павучихою чоловік.



Олег каже, що практично не боїться тварин, а павуків ловив навіть в дитинстві. Тому при першій зустрічі зі Шнічкою – теж не злякався. Переконує: на дотик павучиха – м’яка і приємна.

«Коли привезли павучиху, через місяців два вона вперше скинула шкіру. Я побачив – злякався, думав, що здохла. Аж ні, дивлюсь – сидить, сховалась, а це її шкіра окремо лежить. Павуки взагалі линяють раз в два-три місяці, скидають все: разом з лапами, іклами. Така шкіра тримається не довго, дуже швидко розсипається. Якщо ж відразу побачити, що павук скинув шкіру – її можна випрямити і покласти у рамку під скло, тоді вона буде повністю зберігати форму павука.



Шнічка нещодавно скидала шкіру, то показував знайомим. Дорослі відразу кричати починали: «Забери її», – каже Олег.

Умови проживання павука – особливі. В тераріумі стоїть спеціальна грілка, адже температура має бути 25-27 градусів, а спеціальну вологість підтримують завдяки оббризкуванню.



«У мене колись була черепаха, то навіть від неї було більше мороки, ніж від цього павука. У черепахи фільтри стояли в акваріумі, треба було їх регулярно чистити, інакше з’являвся неприємний запах, а тут нічого такого нема. Тим більше, доглядати набагато легше, ніж собаку чи кота: годуєш раз в тиждень, шерсті по дому не валяється, виносити туалет не треба. Тільки оббризкувати, щоб була вологість та дивитися за температурою», – поділився секретами догляду господар.

Попри таку «без проблемність» співжиття, розводити павуків Олег поки не планує. Каже, що це – непростий процес: треба дочекатись, коли павучиха захоче спарюватись, а коли вони спарюються – самка може з’їсти самця, треба уважно стежити. А власник павука-самця навряд чи захоче йти на такий ризик.
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter