«Тут є час на життя»: за що волиняни люблять «Zaxidfest»

09 Серпня 2017
Зовсім скоро поблизу Львова відбудеться один із найпопулярніших та наймасштабніших українських музичних фестивалів – «Zaxidfest».

Цього року музичне дійство триватиме три дні, 18-20 серпня.

У 2017 році на фестивалі виступить понад 50 гуртів з України, США, Німеччини, Швеції, Великобританії та інших країн світу на чотирьох сценах: окрім головної, діятиме «важка» рок-сцена, романтична інді-сцена і нічна музична локація. Вперше в Україні виступлять гурти Breaking Benjamin та Editors.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ТОП-10 ВИКОНАВЦІВ, ЯКИХ ВОЛИНЯНАМ ВАРТО ПОЧУТИ НА ZAXIDFEST

З кожним роком кількість відвідувачів збільшується, масштаби фестивалю та якість гуртів зростають. Цю думку підтверджує і фронтмен гурту ФІОЛЕТ Сергій Мартинюк, який як арт-директор рідного волинянам "Бандерштату" може оцінити рівень організації об'єктивно:

«"Захід", чи не перший український фестиваль, який сміливо замахнувся на лайн-ап світового рівня і на досить якісному рівні втілює задум в життя. Ми виступали на кількох фестах і щоразу спостерігався помітний прогрес в роботі інфраструктури та команди оргів. Окрім того, організатори тримають руку на музичному пульсі життя країни - все ліпше і передове з українського музринку можна відшукати на сценах Заходу», - розповів "Таблоїду Волині" музикант.



Чимало волинян кожного року відвідують це музичне дійство, яке вже стало хорошою традицією літа. «Таблоїд Волині» вирішив розпитати волинських фестивальників, за що ж вони так люблять «Zaxidfest» і що їм найбільше запам’яталося у минулих роках.

Василь Бідун, журналіст:

Нахабно можу назвати себе старожилом цього фесту: чотири роки поспіль поринав в атмосферу «Західфесту». Щороку він безкомпромісно посідав почесне місце «головної події мого літа».

«Захід» – це можливість вирватися з буднів і потрапити на планету однодумців: «безбашених» і щирих. Це місце, де тисячі й тисячі хлопців і дівчат, молодих і старих скидають свої маски повсякденності і стають собою.

Де, як не на «Західфесті» ти зустрінеш дружнього веселуна, який з кожним вип’є і поспілкується, а потім мирно куняє десь на лавці чи під нею?
Де ти ще неодмінно почуєш, як гукають легендарного Артура, а у відповідь хтось кричить: «Сіські!»? Де ти ще, як не «Заході», щодня матимеш справу з чудернацькими персонажами? Даси п’ять Чубаці, посмикаєш за вухо велетенського Чебурашку чи «стрельнеш» цигарку у якогось балакучого орангутанга.

Саме на «Західфесті» разом з Кузьмою ми святкували його день народження і цей завжди усміхнений кучерявчик зі сцени казав, «які ж х*й*ві ті москалі». Саме тут я, злившись з іншими, співав «Воїни світла» разом з групою «Лапіс Трубецкой», яка грала тоді один з останніх своїх концертів у старому складі. Саме тут я вперше відкрив для себе фантастичних бельгійських «інді-попів» Balthazar, містичних американців Hollywood Undead та багато-багато інших.

Цього року, на жаль, у своїй фестивальній традиції змушений зробити перерву. Причина проста – не знайшов для себе виконавця, який би спокусив мене безапеляційно. Проте переконаний, що це тимчасово і в наступному році фестиваль таки затягне мене в свої тенета й ще довго не відпускатиме. Адже, ЗХД – ЗБС – і цим все сказано!



Андрій Тимчук, гурт ФлайzZzа:

Виступали на «Західфесті» перших років 3-4.

Давно це було (посміхається, - ред).

Запам'яталась велика кількість українських гуртів, гарна інфраструктура і чудова публіка.



Ігор Денисевич, шеф-редактор медіа-холдингу «Сім’я і дім»:

На фесті був у 2014 році. І це був найкращий фестиваль у моєму житті!

За візуальним враженням злавалося, що там було тисяч 20 люду. Багато народу приїхало з Білорусі, і з ким з них не спілкувався, всі розмовляли білоруською, але ми розуміли один одного прекрасно.

Найбільше сподобалися «Брати Гадюкіни» і «Ляпіс». Це був один з останніх концертів перед тим, як вони розбіглися.

Ну і «Скрябін»! Єдиний і неповторний Кузьма! Коротше кажучи, фест був бомбезний!

Оксана Самардак, журналістка:

У не зовсім далекому 2009-му я вперше поїхала на музичний фестиваль, і це був «найперші ший» «Захід». Масштаби теперішнього фесту дуже відрізняються від першого: тоді і відвідувачів у десятки разів було менше, і гуртів, а про наметове містечко навіть не йшлося – хто де хотів, там і ставив намет. Та й на вході той, хто жив у містах, де не продавалися квитки, міг купити їх зі знижкою (зараз це досить смішно звучить).

Я люблю «Захід», бо там складається враження, що ти перебуваєш в іншому світі, де три дні та три ночі поспіль треба «тусити», і, що найдивніше, у тебе на це завжди є сили! Люблю засинати у наметі під виступи на нічній сцені, а прокидати під саунд-чеки. Люблю, що за місяць до фесту і через два місяці після нього майже усі наші розмови з подругою про нього. Люблю потім шукати на руках перехожих браслети з написом «Захід».

Цього року на «Захід» я їду вчетверте. Я просто не можу і не хочу його пропустити. Щоправда, програма цього дещо розчарувала, але та атмосфера, яка там панує, вирішує все! А ще цьогоріч ми збираємося їхати такою dream team, що сумно однозначно не буде.



Юлія Парфисюк, хореограф:

Найбільше люблю «Захід» за атмосферу, вона тут просто «агонь». Люди хороші, правда, куди без бидла, яке нам трапилось минулого року. Але головне – мати свою хорошу компанію.

У 2015 р. на «Заході» виступали Clawfinger – реп- метал гурт із Швецііі. За всі 5 років «Заходу» вони для нас були найбільш круті. Порвали хлопці, ми відірвались по повній.

Минулого року мені ще сподобалися Hollywood Undead – гурт із Лос-Анджелеса. Виконують пісні у стилі репкорн. Сподобались тим, що всі виходять у різних масках, така фішка в них. Енергетика просто нереальна була. І ще одні – це американський гурт Ill Niño, такі дядьки вже (посміхається, - ред.), але дуже круті.

Щоправда, деякі моменти є, які не подобаються. До сцени зі своєю водою чи їжею не пускають, а ціни не завжди дешеві. Та й ціна на квитки трішки «кусається» останніми роками. Хоча, зрозуміло, що привезти закордонних артистів це недешево.



Софія Січкун, журналістка:

Коли мене питають, чому я фанатію від Zaxidfest, єдине, що я можу відповісти – бо це Zaxidfest!

Це те місце, де я потрапляю у середовище, яке люблю найбільше – середовище свободи, природи та музики. Тут немає часу на відпочинок, на сон, на поганий настрій і на ще безліч непотрібних речей. Тут є час на життя.

Три доби фестивалю заряджають такою енергією, драйвом та позитивом, що забуваються усі промахи організаторів (якщо на них хтось взагалі звертає увагу). Тут збираються насправді нереально круті гурти і поїхати з фесту без нового списку улюблених виконавців – просто анріал.

Оксана Клоць, волонтерка:

Я насправді дізналась про Західфест від своєї подруги. Вона розповідала, як було там крутезно і 2016 року ми вирішили поїхати. Це був мій перший Захід, який я запам'ятаю надовго.

Звичайно, це дещо не мій формат - алкогольний фест, але атмосфера там драйвова. Найбільше з виконавців запам'яталися Hollywood undead. Не сказала б що я їх затята фанатка, але полюбляю слухати їхню музику. А виступ був просто мега! Великі кулі і світлове шоу зробили його шикарним.

Але все ж мені більше до душі припали українські гурти. Arlett та Vivienne mort були неймовірними!

Смішних історій досить багато. Хоча найкумедніша, здається, мені зовсім не властива. Це було під час автограф-сесії Hollywood undead. Тільки уявіть: величезний натовп стоїть біля зони, де видають автографи, в очікуванні гурту, мої друзі десь у перших рядах, а мені вздумалось сказати їм, що мені треба до наметів. Я за 15 секунд пройшла до них, сказала це і продерлася назад. Не уявляю, в якому шоці були ті люди, які там стояли і як вони мені нічого не сказали.

На жаль, цього року я не матиму змоги поїхати на фестиваль.




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter