Сім причин відвідати Цуманську пущу

02 Лютого 2017
На веломандрівку до зубрів, а може на сучасний курорт чи прощу в Жидичин – обирайте до душі і гайда в Цуманську пущу.

Як пише Район.Ківерці, НП «Цуманська пуща» на своїй сторінці у Facebook розповіла сім причин, чому варто побувати в Національному природному парку

1. Унікальні природні комплекси – це і старі дубові діброви віком до 150-170 років, болота, чорновільшанники, заплави річок. Саме слово «пуща» в слов’янських мовах означає великий, цільний лісовий масив, що зберігся у майже недоторканому стані. Цуманська пуща простягається приблизно на 70 км з заходу на схід, та на 40 км з півдня на північ. Пуща знаходиться на межі Полісся та Лісостепу, що зумовлює широке різноманіття рослинного та тваринного світу. Одні з найстаріших дерев Волинської області – три дуба- велетня віком до 600-800 років, що ростуть на древньому слов’янському оборонному валі в селі Городище. Цілком ймовірно, що ці дуби – це залишки священного гаю, які були у наших пращурів поряд з поселеннями. Дуби називали Перуновим деревом.



2. Національний парк знаходиться неподалік обласних центрів, Луцька та Рівного – тому легко і зручно провести вихідні, мандруючи екостежками, в пішоходних та веломандрівках, автоекскурсіях. А додому ви привезете цікаві фото та неповторні враження.

3. Рідкісні тварини, серед яких особливої уваги заслуговують зубри. Цуманська пуща – одне з небагатьох місць на Україні, де збереглись ці величні тварини.

А ще 20 видів тварин, занесених до Червоної книги України, вісім видів, занесених до Європейського Червоного списку тварин та 15 видів, занесених до Червоного списку міжнародного союзу охорони природи. Зустріч зі стадом оленів чи косуль – нерідке явище в національному парку, тому фотоапарат тримайте напоготові.




4. Рідкісні рослини. Зокрема, в травні-червні квітують орхідеї, яких на території національного природного парку «Цуманська пуща» зростає біля 10 видів. Загалом в пущі є понад 30 червонокнижних рослин. Наприклад, кальдезія білозоролиста вважалась зниклою в Європі біля 40 років, а вчені знайшли її саме в Цуманській пущі. Розгорнуться перед вами безмежні килими чорничників, брусничників, болота з журавлиною серед дрімучих лісів. Цуманська пуща ще приховує чимало таємниць та майбутніх знахідок для вчених.

5. Курортний відпочинок – сучасний санаторій «Пролісок» серед соснового лісу на узбережжі мальовничого водосховища на річці Путилівка, джерела з цілющою мінеральною водою, лікувально-торфові грязі (селища Журавичі, Сильне, Грем’яче).

6. Унікальні історико-культурні пам’ятки: монастир в Жидичині, про який згадується ще в літописі XIIІ століття. Не залишить байдужим селище Олика, резиденція князів Радзивилів, які були власниками лісових масивів пущі – це і замок бастіонного типу XVI ст, який ще називають «Волинським Версалем», величний костел-колегіум та чимало інших цікавих пам’яток.

7. Події першої та другої світових воєн: Брусилівський (Луцький) прорив 1916 року значною частиною проходив саме територією Цуманської пущі, про що свідчать залишки фортифікацій та траншей.

У другу світову пуща стала однією з баз опору підрозділів УПА до 1950-х років .







0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter