Що біля Луцького замку робили сотні людей в камуфляжі

14 Жовтня 2015
Цьогоріч українці вперше святкують День захисника України 14 жовтня разом з традиційним святом козацтва, Української повстанської армії та Покрови Пресвятої Богородиці. Урочистості з цієї нагоди відбулись на Замковій площі у Луцьку, яка вщерть була заповнена людьми в камуфляжі.

Святкування організувало «Українське об’єднання патріотів ‒ УКРОП». Перед початком урочистостей, як і годиться, пролунав гімн. Із залпом гармат вшанували загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО. В їхню честь вокальний колектив «Піккардійська терція» заспівали сумну й вже всім відому пісню «Плине кача». Слухаючи її, мужні вояки не стримували сліз, згадуючи загиблих товаришів.

Читайте також: ВІДКРИТТЯ МУЗЕЮ АТО У ЛУЦЬКУ: ЩО ТАМ Є

Вперше відсвяткувати Покрову та День захисника України зібралися бійці Козацько-стрілецького братства, 51 окремої механізованої бригади, Обласної спілки ветеранів Афганістану, громадського формування «Варта порядку», Другої штурмової бригади, громадської організації «УНСО-Волинь» та батальйону «Айдар».

[caption]
Урочистості з цієї нагоди відбулись на Замковій площі, яка вщерть була заповнена людьми в камуфляжі.[/caption]
[caption]
Із залпом гармат вшанували загиблих на Майдані та в зоні проведення АТО[/caption]
[caption]
Колектив «Піккардійська терція»[/caption]

Представники цих бойових підрозділів ‒ отаман Козацького стрілецького братства Володимир Перчук, представник 51 окремої механізованої бригади Олександр Серватович, голова Обласної спілки ветеранів Афганістану Григорій Павлович, голова правління громадського формування «Варта порядку» Олександр Тиводар, командир Другої штурмової бригади з позивним Барс, голова громадської організації «УНСО-Волинь» Радислав Корчук, представник батальйону «Айдар» з позивним Кабул ‒ привітали своїх побратимів та подякували волонтерам, що допомагають протягом усього часу проведення бойових дій.

«Ми сьогодні вперше відзначаємо Покрову так, як би мали її відзначати вже більше 20 років. Нарешті ми до цього дозріли, а особливо виросли за два останніх роки. Сьогодні наші діти з гордістю носять українську символіку й співають гімн. Майдан та війна на Сході не оминули нікого, ‒ зазначив у промові Володимир Перчук. ‒ І буде друга Покрова, й третя, й четверта. Але сьогодні ‒ перша. Я би хотів, щоб сьогоднішнє свято Покрови у Луцьку було започатковане на Замковій площі й стало традиційним».

Засновник фонду «Новий Луцьк», член політради «Українського об’єднання патріотів ‒ УКРОП», перший кандидат до обласної та міської рад Ігор Палиця привітав вояків й подякував їм за подвиги, які вони щоденно демонструють. «Сьогодні ми вперше святкуємо День захисника України в таке велике свято, як Покрова. Сьогодні ще раз вся Україна й ті, хто усвідомлює себе українцями, зрозуміли, що таке незалежність й що таке їхня країна. Зрозуміли, як тоді, коли вперше пролилася кров на Майдані Незалежності. В це свято я хотів би сказати вам «Дякую!» від імені всіх тих, хто не був на війні. Дякую волонтерам, які забезпечували вас усім необхідним, що мала би робити країна. Дякую вашим сім’ям, що чекали й чекають вас з фронту, які сподіваються, що коли ви повернетеся, життя стане кращим», ‒ зазначив Ігор Палиця.

[caption]
Отаман Козацько-стрілецького братства Володимир Перчук[/caption]
[caption]
Засновник фонду «Новий Луцьк», член політради Українського об’єднання патріотів «УКРОП», перший кандидат до обласної та міської рад Ігор Палиця[/caption]
[caption]
Ігор Палиця разом з представниками бойових підрозділів[/caption]
[caption]
Поруч з українським прапором на святі майоріли стяги організацій[/caption]

Він запевнив, що світле майбутнє України не за горами, проте його треба не просто чекати, а щоденно й наполегливо будувати. Ігор Палиця також зауважив, що на свято запрошували й представників нинішньої влади, зокрема голову Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, однак той чомусь не з’явився.

Разом з головою правління громадського формування «Варта порядку» Олександром Тиводаром Ігор Палиця вручив воякам нагороди від Всеукраїнської громадської організації «Спілка ветеранів та працівників силових структур України». Найвищою відзнакою Спілки ‒ хрестом «За мужність» ‒ нагородили Володимира Яцьківа та Володимира Петрушина.

Вищі ордени Спілки «За вірність присязі» отримали Ігор Гнітньов, Олег Кольченко, Олег Шевченко, Олексій Батура, Максим Кука, Віктор Сулічов, Радіон Трістан, Валерій Сарбаш, Юрій Іванющенко, Сергій Фураєв, Василь Шпилька, Владислав Черниш, Сергій Швачка, Андрій Стасюк, Олександр Шульган, Юрій Гуртяк, Євген Тютюнник, Михайло Ридарюк та Олександр Кравченко.

За допомогу органам внутрішніх справ в охороні громадського порядку і громадської безпеки у Луцьку відзнакою «За сприяння органам внутрішніх справ України» нагороджено Віктора Олдошкіна.

Окрім «Піккардійської терції», разом із захисниками України свято відзначали квартет «Акорд», гурти «Жовтий Човен», «Барви Волині» та «Чачка».

[caption]
Представники бойових підрозділів[/caption]
[caption]
Гурт «Чачка»...[/caption]
[caption]
...привітав захисників України фольклорною піснею[/caption]
[caption]
Серед людей у камуфляжі можна було побачити й жінок[/caption]

Фото Романа ДОМБРОВСЬКОГО
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter