Революційні нотатки: Про що писали волинські політики два роки тому

20 Лютого 2016
Події дворічної давності під час Революції Гідності не можуть лишити в спокої думки справжніх українських громадян та патріотів. В мирний час ХХІ століття пролилась перша кров в боротьбі за свободу часу незалежності.

Хто тоді міг подумати, що на загибелі Небесної сотні не завершаться смерті юних та сильних духом українців?! Похорони полеглих на Майдані збирали мільйони людей, тонни квітів та сотні болючих віршів, пісень та дописів у соціальних мережах. Інтернет тоді волав пронизливими словами активістів, митців та звичайних людей. У мережу викладали світлини та відео з найстрашнішими моментами, аби усі бачили справжню ціну європейського життя.

Де були в той час волинські політики, чиновники та активісти; що пропагували, чим ділились в мережі під час найбуремніших подій та що змінилось за два роки після трагедії, зараз допомагає пригадати і простежити Facebook.

***

Перший допис про революційні події на сторінці Луцького міського голови Миколи Романюка з’явився 23 січня.

«Сьогоднішні події в Києві – це жах. Молюсь, щоб кровопролиття і протистояння більше не повторились, щоб не гинули люди. Відповідно до мого рішення в Луцьку 23 січня 2014 року оголошено Днем жалоби», – написав мер.

У той же день міський голова виклав світлини із Свято-Троїцького собору із повідомленням про те, що разом із заступниками помолилися за душі загиблих.

[caption]
Луцький мер Микола Романюк і перший заступник Святослав Кравчук молилися за душі першиї загиблих на Майдані[/caption]

[caption]
Заступниця міського голови Лариса Соколовська[/caption]

[caption]
Заступник міського голови Юрій Вербич[/caption]

[caption]
Заступник міського голови Тарас Яковлєв[/caption]

«У зв’язку з трагічною загибеллю людей під час подій у м.Києві 18-19 лютого 2014 року, я прийняв рішення оголосити у місті Луцьку 19 лютого 2014 року Днем жалоби», – повідомив міський голова після чергових трагічних подій. А також оголосив, що відтепер в місті патрулюватиме «Варта порядку».

ШАНОВНІ ЛУЧАНИ!Три місяці протистояння назавжди змінили нашу державу та кожного з нас. Україна дійшла до тієї межі, ко...

Опубліковано Миколою Романюком 18 лютого 2014 р.


22 лютого опублікував коротке повідомленням «ВІТАЮ ВСІХ З ПЕРЕМОГОЮ!!!», а наступного дня розповів про похорони Героя Небесної сотні Василя Мойсея: «Наше місто у жалобі, вчора у Луцьку відбулося прощання з Сергієм Байдовським, який загинув від куль у Києві, а сьогодні зранку на Театральному майдані знову зібралися більше 20 000 тисяч лучан, щоб провести в останню дорогу загиблого на Євромайдані студента Луцького інституту розвитку людини Університету «Україна» Василя Мойсея. Вічна йому пам'ять!».

[caption]
Під час похоронної процесії загиблого на Майдані Василя Мойсея[/caption]

***
Депутат Волинської обласної ради Костянтин Зінкевич активно писав про Євромайдан від його початку. Розповідав про оригінальний спосіб підтягнути фізичну форму.

«А ми готуємось до Майдану, до наступної його стадії, по-своєму. Сьогодні вночі зіграли офіційний хокейний матч АХК «Володимир»- ХК «Ковель» - 5:6. Рахунок не на нашу користь, але ми відчуваємо себе переможцями! Відчуваємо перемогу над собою! Середній вік нашої команди – за 40... Тренуємось у своє задоволення, і завжди допоможемо Україні!», – написав Костянтин Зінкевич 29 грудня 2013 року.

[caption]
Хокей як підготовка до Майдану. Костянтин Зінкевич[/caption]





Нинішній депутат-самопомічівець активно перепощував дописи активістів Майдану, коментував повідомлення ЗМІ, а ще – гнівно і не підбираючи слів критикував свого нинішнього «шефа».

Мені соромно за Луцьк, який отаке гівно вибрав. Як воно "чеше" і як воно саме себе вибирало.

Опубліковано Konstantyn Zinkevych 25 лютого 2014 р.


«Крім загальної люстрації, якої вимагають усі, потрібно провести ЛЮСТРАЦІЮ ДУШ. Має постати питання, як ти провів зиму 2013-2014 р? У кожної людини є певне близьке-далеке коло спілкування. Багато осіб відсіється через ЛЮСТРАЦІЮ ДУШ після цієї зими...» – пропонував Костянтин Зінкевич.

«НЕ ДАМО СЕБЕ ОБМАНУТИ! Відчуття того, що українців можуть обманути, змусило мене написати цю статтю.
Зараз присутня легка ейфорія від того, що Верховна Рада повернула в дію Конституцію України 2004 року та прийняла інші закони, яких ми добивались. Період камуфляжу і різких рухів у державі мине. І тоді головним буде правильно збудувати нову Україну. Якщо висловлюватись простіше, то дуже важливим є замінити (не змінити!) систему докорінно і на всіх рівнях контролювати усіх посадовців», – 21 лютого Костянтин Зінкевич написав довгий пост, а підписавшись поруч акцентував «безпартійний».

***

23 січня і 19 лютого, коли на Євромайдані гинули люди депутат міськради Наталія Бунда змінювала фото на аватарці на траурний чорний квадрат із жовто-синьою стрічкою.

У решті революційних дописів – лише поширення дописів інших, зокрема, Луцького міського голови та інших посадовців.



***

Ігор Алексєєв був одним із координаторів луцького Євромайдану, відтак активно постив і дописи про хроніку подій, і оголошення про збір на Театральному майдані.

[caption]
Під час перших революційних днів в компанії тодішнього голови облради Володимира Войтовича та "свободівця" Євгена Мельника[/caption]
[caption]
Після перемоги Майдану на тлі волинських барикад[/caption]

До речі, будучи на той час керівником регіонального осередку УДАРУ Ігор Алексєєв після перемоги Майдану публічно відмовився від посад.



***

Нинішня депутатка Луцької міської ради Анна Мовяк несистемно публікувала повідомлення про Євромайдан – час від часу поширювала повідомлення місцевих активістів. Проте, з огляду на опубліковане 10 лютого фото повістки до міліції – у часи Революції жінка не була осторонь головних подій.

[caption]
Повістка Анні Мовяк[/caption]

***

Ще один нинішній депутат міськради Микола Собуцький – теж один із найактивніших революціонерів луцького Майдану. Хлопець у той час не мав часу на дописи у соціальних мережах, проте зареєстровану сторінку мав. Тож місцеві фотографи та інші активісти викладали знімки з Собуцьким.

[caption]
Микола Собуцький - яскравий активіст луцького Майдану[/caption]











***

Депутат Луцької міської ради попереднього скликання Олександр Плісецький – теж серед активістів Революції. Обранець їздив до Києва і активно закликав усіх волинян виходити із теплих домівок. Повідомлення-заклики Олександр лишав у соцмережі ледь не щодня.

«Впевнений, що депутати всіх рівнів, як представники громади, в числі перших мають бути в Києві на Майдані, представляти там інтереси своєї громади, захищати там інтереси, права та свободи своєї громади, бо саме там зараз вершиться доля нашої країни.В міру своїх можливостей, хто на день, хто на два, але ми маємо бути там і пліч-о-пліч з ГЕРОЯМИ наших днів, з нашою громадою мирними акціями довести, що ми хочемо жити в іншій країні», – допис від 23 січня.

«Тим, хто сидячи у теплих кабінетах і на м’яких диванах знаходить причини, чому не варто йти на Майдан, бо опозиція слабка, бо нікому не віримо, немає програми і інші дурні причини. Завтра ви і ваші діти можуть бути на місці цього хлопця. Що ви тоді скажете?», – 23 січня поширив відео, де беркутів ці обливають на морозі Гаврилюка.

«Респект всім тим, хто сьогодні в Луцьку під ОДА в такий мороз вистояв і все ж домігся такої важливої перемоги!!!», – допис від 24 січня.

На душі тривожно і настрій не дуже, від подій, що відбуваються в країні, але є той, хто завжди підніме настрій і розвесе...

Опубліковано Олександром Плісецьким 25 січня 2014 р.


Олександр Плісецький – також керівник соціального проекту «Краплина життя», що пропагує донорство, і під час Революції допомагав збирати кров для поранених на Майдані.

«Початок дня, а на станції переливання крові уже багато люду, Лучани підходять і підходять здати кров на потреби Майдану. Дякуємо друзі!», – дякував активіст.

[caption]
Олександр Плісецький допомагав збирати кров для поранених[/caption]

***

Екс-керівник волинської «Батьківщини», депутат Луцькради Григорій Пустовіт, як і належить ярому «біло-сердечному» активісту на початку Євромайдану активно поширював дописи спільноти «Свобода для Тимошенко», а після звільнення Юлії Володимирівни – вітальні слова.



[caption]
Активісти луцького Євромайдану із Юрієм Луценком[/caption]

***

Громадський активіст, член виконкому Луцької міської ради Богдан Климчук революційні події здебільшого переживав у Києві, і активно закликав інших приєднуватися.

«Відверто, коли бачиш у четвертій ранку при -15, стареньких людей і тендітних дівчаток, соромно за здорових парубків, які бояться боронити свої права, і сидять по теплих домівках», – писав у січні 2014 року Богдан.

Активіст багато фотографував і щоденно описував події, які відбувалися на Майдані.

[caption]
«Хода 26 січня 2014 року»[/caption]

[caption]
«Отримали в Києві медикаменти з Луцького майдану. Знайшли ось такий підпис, дуже-дуже хочемо усім Лучанам подякувати за підтримку!», – підписав світлину Богдан[/caption]



[caption]
«Готуємось до найгіршого»[/caption]

[caption]
«Доки не пізно, усіх просто прошу, не сидіть вдома, ваша допомога потрібна в Києві. Не закликаю до насильства, закликаю підтримати своє майбутнє. Ви зможете далі жити, знаючи, що могли змінити своє майбутнє?»[/caption]

20 лютого 2014 року Богдан писав: «Сьогодні недалечко від мене підстрелили людину, слава Богу кулі покищо просто свистіли над головою, коли виносив людей на інститутській. Носили по крові і ця кров, не лише на руках Яника, а й на тих мужиках, які зараз сидять вдома, замість того, щоб запобігати кровопролиттю, бо багатьох винести вчасно просто не вдалося... Шукайте виправдань скільки хочете».

Я бачив цього хлопця на майдані, памятаю ще перепитував у нього, за вірменський прапор. Він сидів при вході біля архангела...

Опубліковано Богданом Климчуком 21 січня 2014 р.



[caption]
Волинська команда «Самооборони Майдану». Приєднуйтесь до нас! Приходьте на другий поверх Волинської обласної ради, Самооборона знаходиться в колишньому кабінеті Клімчука та Башкаленка)[/caption]

***

Головний «зелений» політик Волині Василь Байцим у Революційні дні також активно долучався до інформаційного потоку повідомлень у соцмережах.

[caption]
Василь Байцим поширював патріотичні заклики[/caption]

новому Уряду: ці діти та студенти були першою жертвою попереднього режиму...вони просто хотіли Угоду з ЄС !

Опубліковано Василем Байцимом 26 лютого 2014 р.




***

Донедавна головний радикал Волині, депутат обласної ради Володимир Кучер теж був активним учасником Євромайдану.

[caption]
Володимир Кучер[/caption]







«Дивлюсь репортажі з маєтків колишніх очільників держави, і думаю: Якщо потрусити всіх без винятку казнокрадів та олігархів, виявиться, що Україна найбагатша держава світу!», – писав під час революції Кучер.

Прихильники Олега Ляшка в 20-х числах лютого 2014 року як ніхто хотіли продовження.

Опубліковано Volodimir Kucher 21 лютого 2014 р.


***

Народний депутат Ігор Лапін на початку 2014 року не був активним користувачем соцмереж, тому має лише кілька дописів за той період.

«Чтобы развернуть знамена нужно пойти против ветра! Не бойся если ты один, бойся если ты ноль!», – такі філософські тези лишив нардеп на своїй сторінці у січні 2014 року.

Не обійшлося і без ліричних дописів:

«А сотню вже зустріли небеса…
Летіли легко, хоч Майдан ридав...
І з кров'ю перемішана сльоза...
А батько сина ще не відпускав.
І плакав Бог, побачивши загін.
Спереду – сотник молодий, вродливий,
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній – сивий-сивий…
І рани їхні вже їм не болять…
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла...», – опублікував Лапін у лютому.

А 25 лютого Лапін написав переможний пост.



***

Перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик – теж один із активістів подій дворічної давності. Політик навіть зустрічав Новий рік у Києві на Майдані.







***

Для депутата міської ради Павла Данильчука події Євпомайдану стали справжнім політичним злетом. У революційній стихії «нацальянсівцю» Данильчуку вдалося себе проявити. Саме він очолив на Волині «Правий сектор» і вів хлопців на усі місцеві барикади.

з сбуушної або мєнтовоської тєлєги

Опубліковано Pavlo Danylchuk 27 січня 2014 р.


«Так сказать провокатор в мені прогресує) На цьому завершу формулювання своєї політичної позиції сьогодні.
Любителі (а також інші спецінкогніто) фото-звітів «А я на баррикадах» та «гарячих» постів з місця події – можете від мене на це не розраховувати.Надійні люди поруч і ми робимо те, що вдається в цей час з нашими можливостями», – пояснив недостатню активність у соцмережах в революційний час Павло Данильчук.

[caption]
На похороні Василя Мойсея[/caption]

«Зустріли з побратимами труну з тілом нашого Героя - Сергія Байдовського. Занесли до храму. Ні я, ні хлопці з дівчатами не могли стримати сліз...я дивився на батьків та родину Сергія і моє «Вибачте що не вберги» убоге, бо я не був в той момент з ними, коли ці скоти його вбивали… Сьогодні ми ховаємо побратимів, а потім дальше... до боротьби!», – написав Данильчук після розстрілів на Майдані.

Павлові на сторінці в той період часто лишали дописи інші люди: висловлювали підтримку.

Я не вірю в лідерів на сцені, я вірю в лідерів на барикадах, і такими лідерами для мене є Pavlo Danylchuk і хлопці з Пра...

Опубліковано Павлом Заєцем 21 лютого 2014 р.


[caption]
Лучани у такий спосіб висловлювали Данильчуку свої мрії[/caption]

[caption]
Один із найпікантніших моментів луцького Майдану[/caption]


***

Нардеп Ігор Гузь – серед лідерів волинського Майдану. Активний користувач соцмереж Ігор Гузь лишив у ті революційні часи немало дописів, за якими можна відстежувати перебіг Революції гідності.

Луцьк повстав проти банди!

Опубліковано Ігором Гузем 26 січня 2014 р.


[caption]
Ігор Гузь керував революціонерами в Луцьку[/caption]

[caption]
«Революція - справа молодих та усміхнених»[/caption]

[caption]
Акція непокори[/caption]

[caption]
Луцьк 9 лютого 2014 року[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter