Радимо прочитати: книги для розумних дітей

30 Січня 2017
Текст: Софія ГУДИЧ

Сучасні дітлахи ідеально розуміють, що таке гугл-диск, знають, як скачувати файли через Dropbox, їх не цікавлять мультики про Леопольда, адже це далеко не 3D. Батьки часто бідкаються, що діти нічого не читають або ж читають зовсім не пізнавальну літературу, а ще й без сюжету і моралі.

Саме батьки можуть дати у руки своїй дитині найцікавішу книгу в її житті, від мами часто залежить, якою буде перша самотужки прочитана книга. Тож ми підготували маленький список книг, які можна «підкидати» дітлахам молодшої школи. Ці книги мають яскраві повчальні моменти, захопливі пригодницькі описи та розвивають логічне мислення. Не дивно, якщо мама всі ці книги колись читала, адже до запропонованого списку ввійшли книги, перевірені роками і поколіннями, котрі далі легко можна знайти в книгарнях.


Увага! Книги видавати дітям, дотримуючись запропонованого списку, бо першокласник книгу номер 5 не зрозуміє, а учень четвертого класу книгу номер 1 вважатиме надто дитячою.


1. «Чарівник смарагдового міста» Олександр Волков

Дівчинка Еллі та її песик Тотошка потрапляють до Чарівної Країни, де на них очікують пригоди та випробування. Особливою в цій історії стане дружба. Емоційні моменти дружньої підтримки, підкреслення того, що кожен в цьому світі особливий, повага та вічна боротьба добра і зла.



2. «Сім підземних королів» Олександ Волков

В цій книзі пригоди Еллі та її друзів продовжуються. Еллі з друзями рятують цілу Підземну країну від влади цілих сімох королів. У книзі дитина знайде пораду, як боротися з конфліктними ситуаціями, прочитає, що таке розбрат і чому він небезпечний.
Наш маленький читач вже вдосталь нагулявся стежками невідомих людям країн і готовий вирушати в серйозні небезпечні подорожі? Доведеться його зупинити і підготувати до справжніх мандрівок.



3. «Діти капітана Гранта» Жуль Верн

Сміливий капітан вирушає до Тихого океану. Корабель потрапляє в біду і Грант викидає у воду записки трьома мовами з поясненням і проханням про допомогу. Його співвітчизник, котрий отримує записку кидається його рятувати, але пошкоджене послання з координатами тлумачиться по-різному. Читач розбиратиме підказки з ходом історії, старатиметься передбачити сюжет і обов’язково зацікавиться географією. Завдання мами – інтерес підтримати.



4. «Острів скарбів» Роберт Луїс Стівенсон

Продовжуємо підготовку читачів до навколосвітньої подорожі водою та сушею. Варто усвідомити, що природні катаклізми – не єдина небезпека. В світі є ще й злочинці та брехуни. І найкраще це усвідомити дітям допоможе ця книга. Малеча читатиме і, можливо, справді буде хвилюватися, але від книги не відірветься і чекатиме нових підказок. Пригоди один пірат принесе до бухти із своєю чорною міткою. Коли письменник писав свій роман, він читав записки найвідоміших піратів минулого, всі вони бували на острові Хувентуд.

А тепер, коли діти готові до подорожі та знають про всі небезпеки, підготували карту та компас, пора подумати про готовність інтелекту до непередбачуваних обставин.



5. «Пригоди Шерлока Холмса» Артур Конан Дойл

Нічого не змусить дитину думати краще і спостерігати уважніше, ніж досвід всім відомого Шерлока Холмса. Тим паче, найновіша екранізація полонила старших шанувальників детектива. Інтриги, розслідування, про які не страшно розповісти дитині – чудово, дуже цікаво.



Ваша начитана дитина готова до старшої школи, варто лише підтримувати інтерес до читання і навіть створювати умови для того, щоб похід до школи ставав пригодою, а пошук загубленого щоденника був легким завданням для маленького детектива.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter