Радимо почитати: книги 18+

02 Жовтня 2016
Текст: Софія ГУДИЧ

Література 18+ і сучасне суспільство – читати, відчувати, усвідомлювати чи засуджувати?

На поличках в книгарнях так часто можна зустріти щільно запаковані в целофан книги з позначкою 18+. Здавалося б, ще кілька років тому Вас осудили б, якби ви просто взяли це до рук, а тепер така книга набуває сенсу і перестає бути лише дешевим чтивом для незадоволених життям домогосподарок. Тиражі у 18+ теж величезні, а обговорення у мережі не припиняються.

То чого ж насправді чекати від книги 18+ і чи пора купити хоча б для задоволення цікавості?

Найперше, така книга потрібна для перевороту мислення, вона покаже, що ми вже не живемо в тому світі, де найменший вияв сексуальності вже свідчить про непристойність. У кожної людини – своє життя і вона вирішує, що з ним робити. Така книга не обов’язково вульгарна, не обов’язково пропагує розпусту, вона може мати сенс, бути цікавою.

Ну що ж, рухаємося за прикладами.

1. Чак Поланік «Чарівна ти» / США.

Автор, який миттєво прорвався на полиці молодих неформалів або просто сміливої молоді, а потім його придбали й старші.

Головний герой Максвелл знаходить собі Попелюшку, закохує її в себе та робить їй пропозицію… бути об’єктом для тестування його лінії продуктів для неймовірного жіночого задоволення, сам же чоловік вивчав практики сексуального задоволення у шаманки в горах. Продукція має назву «Чарівна ти».

Читаючи першу третину книги, ви отримуєте детальний опис поведінки й тестувань, дізнаєтеся, що найуспішніші жінки світу теж тестували цю лінію. Проте, в день, коли продукція з’являється в магазинах, весь світ перевертається. І книга теж. Ви читаєте про людські залежності та маніпуляції задоволенням, про боротьбу тієї ж Попелюшки з промисловим гігантом за встановлення справедливості. Максвел узалежнив світ, зробив це за допомогою задоволення… чи не лише.

Читач буде змушений цю книгу відчути, адже описи неймовірно детальні. Книга покаже, від чого насправді залежні Ви.2.Богдан Логвиненко «Saint porno» / Україна.

З цього не мала виходити книга, це мала бути стаття для одного видання, але історія вразила автора. Історія про те, як дівчинка, котра виховувалася в найкращих традиціях насаджування стереотипів, досліджує можливості справжнього світу. Спершу вона просто роздавала листівки, потім просто з цікавості зареєструвалася на сайті знайомств. Далі її запросили на відверту фотосесію, а далі ще на багато фотосесій. Врешті-решт головна героїня таки дійшла до зйомок в порнофільмах. Починалося все з Росії, а пізніше дівчина спробувала себе й в Європі. Її порівняння вражає.

Для головної героїні теж перевертається світ, вона починає розуміти, що слідкувати за своїм здоров’ям не соромно ні в якій сфері, хоч звичайні пересічні жінки не бувають в гінекологів, поки не завагітніють. Вона починає багато заробляти і відправляти гроші додому, це показує їй, за що звичайні люди в її сім’ї насправді можуть любити.

Порнофільми – це жанр, який має те саме обмеження, що й жахи. Не хочете дивитися жахи – не дивитеся жахи.

Книга покаже Вам надзвичайно багато: ментальність українців і як з нею жити в світі, який вже давно змінився, справжню цінність грошей і привідкриє Вам порноіндустрію без міфів. Якщо Ви й не зміните думку про діяльність в цій сфері, то говорити про неї обдуманіше та обережніше точно будете.

3. Ірена Карпа «Добло і зло» / Україна.

Книга не з розряду 18+, але пікантних моментів у тексті та сенсі достатньо. Тут описана вся цікавість до інтимних тем і їх міфологізація в дітей. Наслідки заангажованості батьків та відбиток цього на психології вже дорослих дітей. Хочете про це порозмислювати? Книга підкине Вам тем для роздумів. Головне, це фільтрувати прочитане через адекватність та свідомість.

Чого можна очікувати від дітей, чиї батьки ховали в матрацах і скринях еротичні журнали, в той час, коли дітям наказували ховатися під ковдру, якщо на екрані телевізора показують поцілунок.

Ні, це не книга про батьків і дітей. Це історія дітей таких батьків. Проте, читається цей текст Ірени Карпи напрочуд легко, іноді навіть смішно, іноді весело, а іноді невизначено.

Ця книга посеред творів авторки має посісти особливе місце.0

Читати ще

Додати новий коментар