Придворний шопінг чи середньовічні закупи – волинський ярмарок на «Княжому»

22 Серпня 2017
Текст і фото: Софія ГУДИЧ

Княжі двори славилися вмінням погуляти – вино лилося ріками, а коли ярмаркували, то й музика не замовкала і дзвін золотих і срібних грошей не стихав. Княжа доба відома якісною зброєю, філігранними музичними інструментами та дорогими прикрасами із камінням. Тож на фестивалі «Княжий» ми відшукали найавтентичніші сувеніри, які не соромно привести рицареві із походу для дами серця.

Музичні інструменти від Віктора Іщука в дусі давньої Ірландії

Прикрашати княжі бенкети майстер пропонує волинками ручної роботи. Всі інструменти – реконструкції інструментів із книг, тож автор до своєї справи підходить з думкою не лиже про точність звуку, а й про вигляд інструменту. Тут не просто ремесло, в інструментах – ідея. Береш до рук волинку і вже ніби й не в цій добі та не в цьому місці.



Дерев’яний декор від бренду «Mavka»

У палаци завжди везли дорогоцінне. Литі свічники, золочені ікони чи срібні келихи, а от до оздоблення палаців залучали придворних умільців. Сучасна інтерпретація гасових лямп –світильники із дерева. Пластик не пасує князям.




Прикраси від Еліни Литвинчук та Михайла Поліщука

Придворні дами завжди любили дорогоцінне каміння та якісний метал. Ювелірів шукали по всьому світу, вибирали заморських майстрів. Кожна прикраса у Волинських майстрів – неповторна. Тут і легкість прикраси із каміння та бісеру і сила – в мідних деревах.



Обереги та прикраси із соломи від Валентини із Турійська

Середньовіччя славне пристрастями до оберегів. Тут змішані відьомські символи із народними повір’ями. На «Княжому» пані Валентина показала не просто сувеніри, а традиційні обереги. Янголи із соломи виконані з чистим серцем, а сережки чи коралі із соломи пасують до лляних суконь. Усе екологічне та автентичне.



Ткацтво

Поки у палацах гуляли, в князівствах – працювали, щоб облаштувати оселю чи заробити копійку. Особливо знані у книгах ткані килими. Традиція ткацтва гуляла світом, всюди свої технології, узори. А чого варта вишита сорочка з тканим поясом.



Писанки від Лесі Мартинюк
Сама по собі писанка вже не може бути просто декором. Серед узорів та кольорів іноді ховаються цілі історії. Писанки в декорі майстрині складаються в історії, а в оселю така річ має принести спокій і добробут.



Фаберже від Анатолія Бойка

Яйце – символ у міфах та переказах. Недарма саме його прикрашали дорогіцінним камінням. А от сучасний майстер показав навіть різьблення по шкарлупі.




Бласлети та намиста від майстрині з Польщі

Прикраси без натяку на пластик 21-го століття. Це все з натуральних барвників і соленого тіста, виготовлено на рівні інтуїції. Продавали такі речі по 12-15 злотих, але ділилися з українцями секретами виконання таких прикрас власними руками.



Іноді здається, що всі ці майстри і справді знають якісь заклинання, адже очі не вірять, що такі чудові речі можуть створювати людські руки.










***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter