Професія крізь об’єктив: коштовні прикраси від луцького ювеліра Віктора Шеремети

29 Листопада 2017
Фото: Юлія ФІЛІРОВСЬКА
Текст: Наталка МАЗЕПА




У будь-якій професії, якщо її роздивитись зблизька, можна побачити справжню магію, яку приховує кожен рух чи елемент.

«Таблоїд Волині» у рубриці «Професія крізь об’єктив» пропонує читачам глянути на різні види роботи з нового ракурсу та оцінити майстерність людей, які вкладають у свою справу душу.

Не усі знають, що назва магазину-майстерні коштовних виробів «ВАШ Ювелір» виникла внаслідок утворення абревіатури від перших літер власного імені, по батькові та прізвища засновника, ювеліра та просто майстра своєї справи – Віктора Андрійовича Шеремети.



У затишній майстерні, де панує зосередженість та спокій, чоловік створює неймовірні прикраси уже протягом 28 років. Людина, котра може із захопленням говорити про свою справу годинами, поділилася із нами тонкощами професії.



Створення оригінальних прикрас починається з бажання клієнта чогось неповторного. Художник, який малює ескіз коштовності, має вловити це та допомогти реалізувати задум.



За допомогою комп’ютерного 3D моделювання можна втілити найвибагливішу примху. Програма дозволяє зробити фото майбутнього виробу. Це допомагає клієнту впевнитись у правильності вибору, якщо потрібно змінити певні деталі, та затвердити ескіз.



Після втілення абстрактної ідеї у конкретику починається низка технологічних робіт. Спершу фрезерується на 3D станку модель з воску. Потім вона йде на доробку: її «причісують», знімають гострі кути тощо.





Готові моделі, майбутні деталі виробу, приліплюють на «ялинку», зверху на неї одягають спеціальний «стаканчик» та заливають гіпсом.




«Аби утворилася попередня основа для виробу, моделі залиті гіпсом ставлять у піч. При температурі 750 градусів віск випаровується. Таким чином у гіпсі залишається порожнина.

Далі туди під тиском заливають потрібний розплавлений метал. Тоді починається закріплення каміння, доводка…і отримуємо потрібний виріб…», – продовжує розповідати про тонкощі ювелірної роботи Віктор Андрійович.






Окрім індивідуального замовлення, кожен охочий може приглянути собі уже готову стильну прикрасу безпосередньо у магазині.

«Навчався я у Києві на базі заводу, однак там давали знання лише певної частини ювелірної справи. Мені ж хотілося осягнути весь процес повністю, тому доводилося займатися самоосвітою», – ділиться майстер спогадами про початок професійного пізнання ремесла.




Варто зазначити, що навчання Віктор Андрійович не припиняє і до сих пір, адже продовжує вдосконалювати свої вміння і завжди тримає руку на пульсі світових тенденцій. Щороку відвідує престижні міжнародні виставки в Україні, Ізраїлі, Італії, на яких черпає натхнення для власного творчого шляху.




Ювелір переконує, що прикраса не лише повинна бути неповторною, подобатися замовнику, а й приносити радість власнику.



Втілюючи коштовну мрію у майстерні використовують найновіші технологічні досягнення: 3D моделювання, 3D гравіювання, лазерне спаювання, виготовлення власних штампів... Ювеліру доводиться працювати і за токарним, і за фрезерним верстатом.






Майстер розповів, що найчастіше замовляють класичні каблучки, а також користуються популярністю копі-бренди Damiani, Tiffany, Bulgari.





«Моє хобі і є ювелірна справа. Звісно, можна і порибалити з’їздити, однак саме робота – моя пристрасть. Тут дуже багато цікавих нюансів. Вчитись потрібно все життя», – ділиться Віктор Андрійович секретом успіху та додає, що дуже дорогою для нього є можливість творчо розвиватися.



Дивлячись на прикраси, які вийшли з-під рук майстра ювелірної справи та людини, котра не просто любить, а й живе своєю роботою, розумієш, чому вони не лише досконалі, а й мають особливу енергетику.













Ознайомитися з додатковою інформацією можна на сторінці у Фейсбук
Підібрати щось особливе вам допоможуть у магазині-майстерні «ВАШ Ювелір»: м. Луцьк, пр. Соборності, 11А
Контактні телефони: (0332) 71 45 06, (095) 183 49 51




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter