Побачити кіно на слух: у кінокомплексі «Адреналін» презентували фільм для незрячих

11 Серпня 2017
У кінокомплексі культурно-розважального центру «Адреналін Сіті» (Луцьк) відбувся показ першого повнометражного фільму, адаптованого для незрячих.

Організатором заходу виступив Культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» та інвестиційна група «Волвест груп», які активно підтримують та ініціюють соціальні проекти в рамках корпоративної соціальної відповідальності.

Як розповіла Генеральний директор ІГ «Волвест груп» Валентина Кушнірук, започаткований соціальний проект під назвою «БЕЗМЕЖ» включає ряд заходів, серед яких соціальна адаптація людей з обмеженими фізичними можливостями, підтримка ініціативної молоді, воїнів АТО та їх сім’ї, благодійні заходи, які проводить КРЦ «Адреналін Сіті» та інші бізнеси інвестиційної групи.




Зокрема, в рамках проекту «БЕЗМЕЖ» у грудні минулого року медіа холдинг «Сім’я і Дім», який також є одним з бізнесів групи, розпочав друк газети шрифтом Брайля, яка виходить щокварталу, а у піцеріях «Тарантелла» є меню шрифтом Брайля.

Зараз на радіо «Сімя і дім» готують до виходу аудіокнигу Ірени Коваль «Незаземлені».

«У Луцьку проживає близько двох тисяч людей з вадами зору. Цей проект не обмежиться одним показом фільму. Окрім того, що ми транслюватимемо кінострічки для незрячих, ми плануємо розпочати роботу над створенням таких фільмів, і не лише вибраних кінострічок, а й прем’єрних. Таким чином, ми прагнемо збільшити доступність інформаційного контенту для людей із вадами зору та прибрати ще один бар’єр, що існує у їх житті та привернути увагу суспільства до потреби створення адаптованих фільмів із тифлокоментуванням.», - зазначила Валентина Кушнірук.

Тифлокоментування , або ж окрема звукова доріжка із закадровим описом подій та персонажів фільму існує у світовій практиці понад 40 років. Проте в Україні такі проекти запустили лише у 2013 році. Фільмів з україномовними коментарями є не більше десяти та близько тридцяти мультфільмів.



«Дивно, що у 2017 році показ такого фільму є надзвичайною подією. У світі це вже давно є буденним. Я хочу, щоб такі фільми не були новинкою і для нас. Бо виходить, що президент говорить про інклюзивність, а фільмів із тифлокоментуванням в Україні не більше 7.», – зазначив голова Волинського осередку ВГО «Генерація успішної дії» та координатор Braille Studio Віталій Ткачук.

До слова, в Україні програмний комплекс, який допомагає у створенні тифлокоментарів для фільмів, розробив кандидат технічних наук, асистент Національного університету “Львівська політехніка”, паралімпійський чемпіон з фехтування Андрій Демчук.

До перегляду було представлено кінострічку «Щоденник пам’яті» ­ з тифлокоментуванням.

«Мене переповнюють враження. Емоції зашкалюють. Я просто сльозами залилася. Фільм дуже сподобався», – поділилася враженнями глядачка Леся Хижук.

«Для мене це був релакс. Гарний сценарій та можливість відчути. У мене є залишок зору, але тифлокоментар був настільки гарним, що я намагалася не бачити, а відчувати», – глядачка Олена Бєлоус.




Додовідка: VolWest Group (Луцьк) - інвестиційна група, що працює на ринку приватного капіталу. На сьогодні пріоритетними інвестиційними проектами компанії є торговельна мережа «Наш Край», ІТ компанія SoftWest Group, компанія з продажу теплового, холодильного і кліматичного обладнання «Техно Модуль», рекламно-виробнича студія «Арт-Хаус», Бізнес-Академія Практичного Менеджменту PMBA, Волинська, Хмельницька, Житомирська філії комп’ютерної академії «ШАГ», холдинг «СІД Медіа Груп», мережа піцерій «Тарантелла», компанія «Демидів продукт», СТО «Прибалт сервіс», ТзОВ «Кава Груп» та КРЦ «Адреналін Сіті».
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter