​Пластична хірургія у Луцьку та на Волині: від ліпосакції до ринопластики

16 Січня 2018

Пластична хірургія для неї – це не що інше, як мистецтво, а людське тіло – чисте полотно, на якому можна творити справжні шедеври.

Про місію робити людей кращими, еталони краси та операції, за які ніколи не візьметься, «Таблоїду Волині» розповіла пластичний хірург, кандидат медичних наук, лікар вищої кваліфікаційної категорії, засновник і керівник Центру пластичної хірургії на Волині, визнаний спеціаліст в галузі пластичної хірургії Зубанова Тетяна Євгенівна.



У професію вас привела дитяча мрія бути модельєром. Як наважилися обрати пластичну хірургію?
Завжди захоплююсь всім красивим і цілком природно людським обличчям та статурою. В людині все повинно бути прекрасне: і обличчя, і тіло, і душа. Тому і виникла необхідність допомагати менш досконалим людям, кого обділила природа або нещасний випадок. Мені це далося.

Кажуть, хірургія не дуже жіноча справа. Яка на вашу думку відмінність між чоловіками-хірургами та жінками-хірургами?
В суспільстві дійсно поки ще існує така думка, що деякі професії та сфери діяльності не жіночі: архітектор, автомобіліст, будівельник тощо. А якщо повернутися до історичної хроніки, то якихось 100 і більше років тому лікарями могли бути виключно чоловіки. Тоді як жінки – лише сестрами милосердя. Заглибившись більше в історію, згадаймо, що жінки зі шляхетних родин взагалі не працювали.

Так, Жорж Санд змушена була позиціонувати себе чоловіком, оскільки жінка в ті часи не могла бути письменником. Час іде і все змінюється. А особливо динамічним світ став в останні десятиріччя. Сучасне життя спростовує ці стереотипи. Нам відомо чимало успішних жінок і політиків, і бізнесменів, і хірургів, які нічим не поступаються чоловікам, а часом навпаки.

Тетяна Зубанова успішно провела більше 6,5 тисяч операцій, подарувала нове щасливе життя тисячам людей і сьогодні може детально розповісти, із чого усе починалося.



За якими критеріями пацієнт може розпізнати справді професійного пластичного хірурга?
Хірург, який позиціонує себе як пластичний, повинен мати багатолітню підготовку, в тому числі на базі провідних клінік пластичної хірургії, власний досвід роботи у сфері пластичної хірургії не менше 12-15 років, фото-відеоматеріали свої результатів.

Тисячі вдалих результатів, вища кваліфікаційна категорія та вчений ступінь безперечно характеризують професіонала. Духовність, людяність, порядність, художній смак – невід’ємні характеристики професіонала.

Професійний пластичний хірург повинен працювати лише у сфері пластичної хірургії, а не за сумісництвом, постійно піднімати свій рівень, систематично ознайомлюватись із професійною літературою, відвідувати фахові заходи.

Праця Тетяни Зубанової відзначена десятками дипломів і нагород, серед яких один з найважливіших – диплом кандидата медичних наук, отриманий у 2002 році. Дисертація захищена саме з питань одного із відгалужень пластики – реконструктивно-відновної хірургії. Крім того, вона – авторка десятків наукових статей, проходила стажування у провідних клініках Європи,України та Росії.

Тетяна Євгенівна є активним учасником наукових зібрань протягом двох десятків років. Нею зроблено вагомий внесок у розвиток пластичної хірургії в Україні, а також в популяризацію пластичної хірургії серед населення.



Розкажіть трохи про ваші наукові зацікавлення у сфері пластичної хірургії. Які теми досліджуєте у своїх роботах?
Найбільш, що мене зараз цікавить, це подальші перспективи розвитку естетичної хірургії обличчя, нові методи в косметології, вплив пластичних операцій на психічну сферу пацієнта.

Наскільки важливо для хорошого хірурга бути і практиком, і теоретиком у професії?
На мій погляд, це нерозлучні поняття. Це дві складові, які я розглядаю лише разом. Теорія без практики – сліпа. Практика без теорії – безпредметна.

Важливими для кожного хірурга є відзнаки і нагороду, які засвідчують професіоналізм. В 2016 році Тетяна Зубанова була нагороджена в номінації «Лікар року». В 2017 році визнана як найкращий фахівець та людина, яка своїм прикладом на практиці допомагає людям бути красивішими, отримавши нагороду в номінації: «Лідер медичної бютііндустрії».

Цього ж року нагороджена особливим та почесним «Орденом Королеви Анни», найвищою суспільною нагородою України. Тетяна Євгенівна здобула її за щоденну високопрофесійну кропітку працю, вірність обов'язку, високу національну гідність і сумлінне служіння Україні.




Які із численних ваших нагород і відзнак найбільш цінні для Вас?
Всі нагороди безцінні. Але «Людина року» – це визнання мене як пластичного хірурга в нашому регіоні. Саме тому, що до мене звертаються земляки з усіх куточків нашої Волині з надією позбавитись недоліків, покращити зовнішність та підняти якість свого життя, ця відзнака настільки важлива для мене.

Що Вам допомагає правильно психологічно налаштуватися на складну операцію?
Раціональний розум, самодисципліна, володіння собою та хороша фізична форма.

Тетяна Євгенівна закінчила виш із відзнакою, а свій професійний шлях розпочала в Луцькій міській лікарні, де виросла і професійно зміцніла аж до завідувачки відділенням. Окрім того, вона член Всеукраїнської асоціації пластичних та реконструктивних хірургів, засновник і керівник відділення пластичної реконструктивно-відновлювальної хірургії у Луцькій міській клінічній лікарні.



Ваша мама – Заслужений лікар України, хірург із 50-річним стажем. Вона відгукується про Вашу роботу? Можливо, дає якісь цінні поради з досвіду?
В клятві Гіппократа є постулат, що лікарям обов’язково потрібно звертатись за порадою до більш досвідчених колег, поважати вчителя. А якщо цей вчитель мама, то це важко переоцінити! Це як Божий дарунок, дарунок долі. Мама щаслива і гордиться моїми досягненнями.

Чи пам’ятаєте свою найпершу виконану пластичну операцію? Якою вона була?
Звичайно. Кругова пластика обличчя. Дійсно я була тоді здивована від того, як можна змінити людину за 2 години: усунення зморшок, підняття брів, виразний погляд та щастя в очах.

З якого і до якого віку пацієнтам можна проводити пластичні операції? Чи грає роль у таких операціях вік?
Різні патології визначають вік операцій. Так, заяча губа чи вовча паща оперуються у зовсім ранньому дитячому віці. Деформацію вродженого характеру китиць рук варто виправляти з 4-5-річного віку. Вушну раковину оперують з 6 років. Зовнішній ніс – не раніше 17 років, тому що ще не сформувався лицевий скелет.

Що варто знати про наслідки пластичних операцій?
Часто люди не роблять пластику через ускладнення. Насправді, це помилкова думка. За даними професійної літератури ризик ймовірних ускладнень в пластичній хірургії не перевищує 1-3%. А на практиці немає й того, якщо оперує досвідчений лікар хірург та використовуються якісні матеріали, а пацієнт дотримується усіх вказівок і рекомендацій лікаря. Ускладнення часто бувають у тих людей, які звертаються до тих пластичних хірургів, що тільки «набивають руку».

Українська пластична хірургія значно доступніша за європейську. Чи впливає це на якість послуг?
Багато хто шукає пластику за кордоном чи в столиці, адже існують стереотипи, що саме там є якісні послуги та товари. Але насправді фахівці високого рівня народжуються як за кордоном, в столиці, в містах-мільйонниках, так і в Луцьку. Фах лікаря не вимірюється розміром міста.



Наскільки доступні ціни на пластичну хірургію для волинян?
Коли ви переглядаєте ціну на сайті, не думайте, що ця ціна буде саме для вас. Усе залежить від коефіцієнта складності, від матеріалів, які використовуються, від знеболення тощо. І правильно озвучити ціну може лише лікар-спеціаліст на консультації. Ціна – завжди індивідуальна під конкретну ваду та конкретного клієнта.

Яке ваше професійне і життєве кредо?
Допомагати людині повернути віру в себе, отримати кращу якість життя та ствердити себе в соціумі.

Також Тетяна Євгенівна допомогла «Таблоїду Волині» розвіяти популярні міфи про пластичну хірургію, які з року в рік бентежать та лякають волинян. Хірург підтвердила або спростувала 6 поширених стереотипів про операції та еталони краси.

Пластичні операції виглядають неприродно…
Майстерно проведена пластичним хірургом операція з плином часу стає непомітною.



Від пластичних операцій можна стати залежним…
Не думаю. Все залежить від кількості вад, якими нагородила пацієнта природа або нещасний випадок.

Послугами пластичного хірурга користуються переважно жінки…
Звичайно, тому що весь світ залежить від краси і любові. А краса і любов – це жінка.

Завдяки пластиці можна помолодшати навіть на 10 років…
В принципі, так. Можна і на 10, можна і на більше.

Еталон жіночої вроди – лялька Барбі, еталон чоловічої – лялька Кен…
Лялька не може бути еталоном вроди, оскільки вона нежива, в ній не тече кров. Еталоном краси може бути тільки жива людина. В кожного свій еталон краси.



Осінньо-зимовий період – найбільш вдалий час для проведення пластичних операцій…
Всі періоди року вдалі для вдалих операцій.

Назвіть «за і «проти» пластичних операцій...
«Проти»: тиждень-два дискомфорту, вимушене перебування в медичному закладі, фінансові витрати,суб’єктивні страхи.
«За»: Ви станете гарнішими, пропадуть комплекси, будете більш впевненими в собі і зможете дозволити собі більше, аніж раніше.



Детальнішу інформацію про пластичні операції можна знайти на сайтах http://beauty-art.ua/ та http://navolyni.com/. А також за адресами: пр. Відродження, 13 та вул. Потапова, 10в.

Тел. (050)378-49-71, (050)924-26-06, (0332)29-02-91



0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter