Падіння літака, підпільна журналістика та неіснуючі країни – що розповів Комаров у Луцьку

29 Січня 2018
Текст: Ірина Тверда
Фото: Юлія Філіровська



До Луцька завітав журналіст, мандрівник та ведучий проекту «Світ навиворіт» Дмитро Комаров. Подія відбулася 28 січня в РЦ «Промінь» у рамках творчих зустрічей містами України. Спецгостем зустрічі був оператор проекту Олександр Дмитрієв, як його представив сам Дмитро: «перший гастролюючий оператор в Україні».




У Луцьк мандрівники приїхали з Івано-Франківська, де Дмитро захворів, тому до кінця не знав, чи відбудеться зустріч з лучанами, оскільки мав високу температуру.



Зустріч з глядачами тривала 4,5 години. Протягом цього часу мандрівники говорили про секрети зйомок у різних країнах, про найнебезпечніші пригоди, показували відео, що не увійшли до програми, давали поради, зокрема як планувати свій маршрут. Також розповідали, що знають про Україну в світі та відповідали на питання глядачів, за що ті, отримували подарунки від зіркових гостей.





Однією з перших історій, якою поділився Дмитро, була щодо підтвердження чи спростування існування єті під час зйомок в Непалі. Викрадення волосся зі скальпу снігової людини, який знаходиться в одному з непальських монастирів у підніжжя Евересту, за словами Комарова, було складною операцією. Кожен із команди мав завдання: хтось відволікав монаха, хтось чергував на вулиці, а хтось витягував з скриньки щипцями саму волосину. Після проведення експертизи цієї волосини виявилося, що вона належить гірському козлу, тому теорія про наявність єті не підтвердилась.




Багато часу приділив Дмитро історії про авіакатастрофу у тому ж таки Непалі, в мандрівці у королівство Мустанг. Хлопці планували вирушити туди літаком, який літає один раз в кілька днів, однак їх почав відмовляти наш співвітчизник, який вже довгий час живе на гімалайських висотах та веде особливий спосіб життя. Він рекомендував їхати автомобілем, щоб побачити всю місцеву красу. Наголошував про це декілька раз. Журналісти так і зробили, що потім, як виявилося, врятувало їхнє життя. Літак розбився, всі загинули, залишилися лише чорні обгорілі тіла.





Дав Дмитро відповідь і на одне з найпопулярніших питань – як виникла ідея проекту та шлях його створення.

«Я не збирався навіть на 1+1. Колеги думали, що я племінник генерального продюсера каналу. Всі хотіли знімати про подорожі. Але їм не дали. А мені дали. Вони не вірили, що я «хлопець з вулиці», – згадував Дмитро.



Не оминув увагою Дмитро зйомки проекту на Кубі. Виявляється, їх не впустили туди з першого разу. У працівників кубинської поліції виникли питання через велику кількість наявних жорстких дисків, мікрофонів, знімальної техніки у них, тому Олександр і Дмитро змушені були повернутися в Мексику. Однак, через день вони знову прилетіли в Гавану, коли була інша зміна працівників. Так мандрівники змогли потрапити на «острів свободи».




Зі слів Дмитра Комарова, х постійно бачили, як за ними слідкують. Їх знімали працівники КДБ, тому часто доводилося робити вигляд, що вони просто гуляють містом. Виїхати з Куби було теж справою не з легких. Довелося просити допомоги навіть у консула України на Кубі. Хлопцям загрожувала в’язниця за трьома статтями: шпигунство, підпільна журналістська діяльність та виступ проти революції. Дмитро пригадує, що їм задля безпеки прийшлося навіть стерти всі записи, а потім працювати з копіями.



Не меншого захоплення викликали у глядачів розповіді про країну із 9-ого сезону «Світ навиворіт» Японію. Журналіст зазначає, що Японія надзвичайно сучасна, технологічна і дорога країна, однак там не все так гладко.




«Багато речей нам незрозумілі чи неприпустимі. Люди платять 80 доларів, щоб просто полежати з живою дівчиною, відчути тепло та турботу. Японці ображаються, якщо сказати привітання, мало потягнувши наголос чи не надто низько вклонитися. Часто наш гід після зйомок їздив просити вибачення в японців, з якими ми працювали. Хоча ми не розуміли чому», – розповів Комаров.



Ведучий програми зауважує, що вони стараються знімати країни та народи, яких скоро не стане або ж вони зміняться, але, які завжди залишаться в програмі «Світ навиворіт». Підтвердженням слів стала подорож Дмитра в Кенію. Через кілька років після зйомок в цій країні.




На завершення Дмитро Комаров та Олександр Дмитрієв подякували присутнім за теплий прийом та цікаві питання. За традицією вони пообіцяли всім бажаючим фото та автограф, що і виконали.








***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].







0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter