Як у Луцьку знайти няню

17 Травня 2016
Текст: Валентина РОМАНИШИНА

Якщо ви потребуєте послуг няні, то попередньо варто окреслити свої побажання щодо її функцій.

Вони можуть бути різними, це залежить від віку дитини та ваших вимог. Няня може готувати їжу, доглядати, годувати, гуляти, гратися з дитиною, а може допомогти ще й розвивати її.

Де шукати няню?

У вас може бути кілька варіантів, головне – не поспішати. Ви повинні відчути людину, якій довірите своє дитя. Це можна зробити через агентство або інтернет, проглянувши сайти оголошень з описом всіх характеристик.

Наприклад, сайт «НашаНяня» дає повні та вичерпні описи. Вибравши потрібні вам варіанти, можна зателефонувати та домовитись про зустріч. Тут свої послуги у цій сфері пропонують різні люди: студенти, мами багатодітних сімей та навіть особи з науковим званням. В більшості з них є хоча б базова медична освіта.

На сайті «НашаНяня» розміщена досить розширена інформація з додаванням анкети. Вік няні, оплата послуг та обов’язки, які вона буде виконувати, досить різні. Наприклад, Іванна, 22 роки, пише:

«Закінчила у 2015 р. Луцький базовий медичний коледж за спеціальністю сестра медична. На даний момент працюю у Волинській обласній клінічній лікарні та навчаюсь на бакалавра у тому ж коледжі».

З анкети можна дізнатися, що ця дівчина, окрім функцій домробітниці, виховательки, готова взяти на себе обов’язки з організації дитячих заходів та позашкільних занять. Оплата – 25 гривень за годину або 2000-3000 гривень на місяць.

А ось Лариса Петрівна, якій 58 років, зможе глибоко та грунтовно розвивати вашу дитину у музичному напрямку:

«Маю вищу музично-педагогічну освіту , кандидат мистецтвознавства , досвід роботи – 10 років в школі , 25 – в університеті. Виховала трьох своїх дітей (режисер, піаніст, майбутній лікар), володію багатьма методиками з розвитку і виховання дітей, яких не просто люблю , а вважаю дуже цікавими людьми зі своїм специфічним баченням і відчуттям світу, дуже люблю пізнавати , тому багато подорожую як внутрішньо так і зовнішньо».

Послуги цієї жінки будуть коштувати 13000-15000 гривень на місяць.



На ОLХ інформація подається не в такому розгорнутому вигляді, вказані лише базові відомості, решта інформації – по телефону, який теж вказується в кожному оголошенні. Текст тут має здебільшого такий вигляд: «Няня для дітей, 12 гривень за годину».

Наталія: «Догляну вашу дитину в робочий та вечірній час, можливо у вихідний день (у мене вдома). В мене 2-є дітей».

Або ж:

«Ольга: Допоможу у догляді за дитиною від народження до 6 років».

«Вихователь з вищою дошкільною освітою (стаж роботи 23 роки), нині працююча в дитячому садку. Доброзичлива, творча, енергійна. Вік 41 рік, мама трьох синів (старший - студент, живе далеко, найменшому 7 років). Допоможу за домовленістю молодій матусі з малям, яка не має вдень помочі від рідних (забезпечу догляд, прогулянку). Бажано - короткочасна послуга (2-4 години). А для батьків з дітьми дошкільного віку пропоную короткочасний догляд на моїй території (приватний будинок в районі Львівської). Є ігрова кімната, іграшки як для хлопчиків, так і для дівчаток. Можливі додаткові заняття, підготовка до школи. Перебування не більше 5 годин в день. Догляну за дитиною шкільного віку у випадку необхідності (терміновий від'їзд батьків, невідкладні справи), можна з ночівлею. Телефонуйте)))»

Є також нестандартні та оригінально написані оголошення. От, до прикладу, заголовок одного з них звучить так: «Місіс Даутфайр поспішає вам на допомогу».



«Здравствуйте! Мене звуть Марія, мені 25 років.З задоволенням проведу час з вашою дитиною (виконаю всі Ваші вказівки – вимоги щодо вашої дитини від 2 років. Порядна , відповідальна , чесна , акуратна , хороше почуття гумору. Шкідливих звичок не маю».

Такого типу оголошення є також на сайті «ТОП-Луцьк», «Труд» та інші.

Можна самостійно розмістити оголошення про те, що ви шукаєте няню чи гувернантку, вказавши власні побажання.
Але найкращий спосіб – це розпитати знайомих, рідних, які користувались тими ж послугами або можуть підказати тих, хто вам допоможе. Тут досить доречними будуть їхні рекомендації.

Оплата праці здебільшого проводиться за домовленістю: погодинно, за весь день, щомісячно. Це залежить від того, на який період потрібен догляд за дитиною.

На що звертати увагу при виборі?

Якщо ваша дитина хвороблива, варто сконцентруватися на людині, яка має хорошу медичну освіту. Якщо ж потрібно підтягнути успішність в школі або дати можливість вивчати додаткову іноземну мову, то тут підійде педагог, гувернантка чи репетитор. Є діти, до яких тяжко знайти підхід. В такому разі варто шукати няню-психолога.

Часто, аби привернути увагу, няні вказують власні додаткові вміння: заняття орігамі та квілінгом, музична освіта, знання іноземних мов. Сучасні батьки хочуть всебічно розвинути дитину, а особливо в творчому напрямку. Тому у нянь є готовність навчати їх малювати, співати, вишивати, в’язати, займатися хендмейдом та багато іншого.

Якщо ваше дитя досить рухливе та непосидюче, краще запросити особу молодого віку. Старші няні добре підійдуть новонародженим, адже тут знадобиться їх досвід та знання.

Не мало важливі й особисті якості няні. Пунктуальність – це показник відповідальності. Звертайте увагу і на зовнішній вигляд: манеру одягатися, охайність, міміку. Також не припустимим є наявність шкідливих звичок.

Коли визначились з людиною, варто поставити їй кілька запитань: ситуативних та навіть провокаційних. Після першої зустрічі дитини з нею сам-на-сам можна зрозуміти чи подобається обрана вами няня вашому первістку. Якщо дитя добре відзивається про неї, то йому комфортно в її товаристві.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter