Масштабна сцена, луцькі ведучі та травмований гітарист «BRUTTO»: під Тернополем відгриміло «Файне місто»

13 Липня 2016
Фестиваль «Файне місто» впевнено можна назвати однією із найбільш масштабних та яскравих подій цього літа.

Музичний фест, який відгримів поблизу Тернополя 7-10 липня, зібрав близько 80 яскравих музичних колективів з усього світу (України, Білорусі, Росії, США, Фінляндії, Німеччини, Швеції, Австрії та інших країн) і більше 12 тисяч гостей з усієї України та з-за кордону (були помічені фестивальники з Єгипту та Палестини).

Серед хедлайнерів, які виступали на головній сцені, були переможці «Євробачення», хард-рокери із Фінляндії «LORDI», запальний музичний колектив із Молдови «ZDOB SI ZDUB», шведи «Pain», білоруси «BRUTTO», а також вітчизняні виконавці «The Hardkiss», «Бумбокс», «Оnuka» «O’torvald», ТНМК, «Антитіла» та багато інших.

Фінські «монстри» здивували народ не лише своїм екстравагантним вбранням та гримом, який, до речі, наносять їм близько п'яти годин, а й знанням української мови. Окрім традиційного «дьякуйу», від вокаліста «LORDI» можна було почути «стрибайте», «хочете шче?»
і ще кілька українських фразочок, що викликало неабияку позитивну реакцію аудиторії.

[caption]
Головна локація вражала своїми масштабами: заввишки фестивальна сцена сягала розмірів 6-поверхового будинку, а її вага складала понад 80 тонн[/caption]

На п’яти інших локаціях можна було послухати артистів, як-то кажуть, до кольору, до вибору: від важкого «металу» на Dark Stage – до романтичного року на Light Stage та хаусу і трансу на діджейській сцені.

​[caption]
Під ритми запальних діджеїв найстійкіші фестивальники зустрічали сходи сонця[/caption]

Звичайно, не обійшлося на тернопільському фесті і без волинян. Окрім десанту фестивальників з Волині, одразу двоє ведучих із Луцька «рулили» двома сценами «Файного міста».

Незмінними ведучими українських фестивалів є вокаліст гурту «ВорсТ» М’яч Дредбол та луцька радіоведуча Вікторія Жуковська. Саме вони розважали гостей на головній сцені в перервах між виступами колективів. А інколи, через технічні моменти, чекати доводилося близько години.

«Мене в першу чергу «Файне місто» вразило масштабами: і кількістю запрошених артистів, і загалом площею, на якій розмістився фестиваль. Також здивувала розмірами головна сцена. Та найстрашнішим був момент, коли від світлового прибору, який впав на голову, постраждав гітарист «Brutto» Ланністер. Я захоплююсь його мужністю і справжньою чоловічою витримкою, адже, попри те, що він отримав травму голови і стікав кров’ю, відіграв виступ повністю і не зійшов зі сцени до кінця», - емоційно розповіла Вікторія Жуковська.

Ведучим «темної» сцени був лучанин Славко Мазурок. Як розповів «Таблоїду Волині», на цьому фесті він вперше, хоча має за плечима достатній багаж фестивалів, на яких довелося побувати і в ролі ведучого, і просто «потусити», і в цілому організацією він задоволений.

«Зараз я дуже рідко слухаю важку музику. Тому в перший день трішки переживав, як воно все буде, адже розумів, що від ведучого теж багато що залежить. Та й практика проведення якогось фесту випадає раз на рік. Але настільки душевною була атмосфера за сценою та ОСОБЛИВОЮ перед, що мандраж у мене зник вже за декілька годин. Я був і на «Мейн стейдж» і на «Лайт». Але кожного разу, повертаючись до темної, відчував неймовірний заряд емоцій, який висів у повітрі. Як я зауважував у мікрофон, фанати «Дарк стейдж» – особливі, за що їм велика дяка. Я старався», - запевнив ведучий.

[caption]
Луцький ведучий відчував неймовірний заряд емоцій від фанатів важкого року[/caption]

За його словами, на «важкій» сцені були всі достойні команди, а з тих, кого чув уперше, найбільше сподобалося два гурти – «Adept» (Швеція) та «Space of Variation» (Україна).

«В «адептів» надзвичайно харизматичний вокаліст, а «Space of Variation» запросто можуть стати лідерами важкої сцени України, якщо продовжуватимуть у такому ж дусі. Хоча, хто зараз лідер, я навіть гадки не маю», - посміхається Славко.

Окрім музичної програми, фестиваль доповнювали різноманітні розваги: спортивна та ігрова зони, арт-зона, кінопокази, літературна зона, лекторії, вуличні театри, дитяча зона, атракціони, хендмейд-ярмарок, різноманітні майстер-класи. На великому екрані можна було переглянути і фінальний матч «Євро-2016».

[caption]
Вільний час «файні містяни» проводили активно[/caption]


Традиційно тернопільський фестиваль пройшов під гаслом гаслом «Файне Місто – територія вільних людей». І справді, тут можна було побачити юнаків та дівчат, чоловіків та жінок, які не обмежували себе в емоціях та відривалися на повну.

[caption]
Куди ж без фестивальників з Волині[/caption]
[caption]
Прапор Волині, щоправда, інколи сприймали за канадський, швецький чи грузинський[/caption]
[caption]
Популярними серед відвідувачів фесту були різноманітні костюми...[/caption]
[caption]
...яскраві кольори[/caption]
[caption]
...та "обнімашки"[/caption]
[caption]
Емоції зашкалювали![/caption]







































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа).
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter