Макс Кідрук розповів у Луцьку, чому не вірить у «бога з бородою»

22 Березня 2017
Текст: Софія Гудич
Фото: Роман Домбровський


21 квітня в Театрі ляльок міста Луцька популярний письменник Макс Кідрук провів лекцію №1 свого наукового проекту «QUANTUM». Зустріч організувало Мистецьке об’єднання «стендаЛь».



Лекція №1 під назвою «Творець чи творіння?» в Луцьку була трохи іншою, ніж у шести інших містах, де проект вже пройшов випробування слухачем. Вона містила слайд з назвою «Наука vs релігія», щоправда таким заголовком Макс Кідрук не хотів когось образити, тим паче не збирався протиставляти науку та релігію. Макс заявив, що не вірить у «бога з бородою», зазначив, що Біблія – це догми, а наука не потребує того, щоб ми у неї вірили. Слухачам Максим Кідрук наголосив, що «Бажання вірити в «щось» не підтверджує існування цього «щось».




Автор численних книг з науково-популярними родзинками створив «QUANTUM» з певною метою. Визначив Макс її так: «Не для напихання інформацією та знаннями, з цим справляються навчальні заклади, а щоб сформувати уявлення про світ».

Максим Кідрук оперував відомими фактами і цифрами, але лише для підкріплення знань. Він неодноразово наголосив, що знання відстаней планети від сонця і від місяця – ніщо без уявлення про це. Для формування такого уявлення Макс використав м’ячі різних розмірів, намистинки, а простір показав, використовуючи резинку.




«Знати, як щось називається, і знати, що це таке – різні речі» - слова, котрі зосередили публіку.

Максу Кідруку довелося зізнатися, що перша лекція проекту в Луцьку не могла бути такою ж, як всі інші, адже автор проекту та «його молода команда» були в шоці від перегляду відео-промоції «QUANTUM» в місті. Мистецьке об’єднання «Стендаль» оприлюднили напередодні відповіді лучан на запитання, дотичні до лекції з проекту Кідрука.





Щоправда, зал був заповнений, а деякі слухачі ще й дуже якісно підготувалися до дискусії. Коли Макс розповів про інші галактики та пошук контакту з ними, із залу пролунало запитання. Глядач ствердив, що в інших галактиках можуть бути істоти, які мають нас за мурах і не хочуть контактувати з нами, як ми з мурахами.

Кідрук думав недовго: «Мураха ж може залізти в штани і вкусити за дупу».





Не зміг не додати в луцьку лекцію Макс і пояснення думок вчених про нову систему «TRAPPIST», дослідження якої наразі надають більше запитань, аніж відповідей. Місцем для життя №1 зараз Максим Кідрук назвав Європу, супутник Юпітера.






Запитали Кідрука і про віру в Бога, на що він відповів, що є атеїстом, а своє вінчання з дружиною вважає повагою до традицій і рідні своєї коханої.






Вечір науково-популярного проекту став справді продуктивним. Особливо ж для лучанина, який визначив, що було б вигідно продавати метан з супутника Сатурна Титану.






«QUANTUM» - курс із 7 лекцій, які відбуватимуться із періодичністю одна зустріч на місяць. Макс Кідрук буде розповідати про явища та тіла, розміром від ядра атома до зірки-гіганта, про процеси, які відбуваються на відстані світлових років та в глибинах людського тіла і свідомості. Кожна лекція базуватиметься на наднових відкриттях науки, а для наочності буде підкріплюватися візуальним рядом слайдів.







***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter