Лучан навчали, як стати більш креативними

28 Грудня 2016
Різноманітні лайф-хаки з креативності луцькій молоді розповів гість із Києва - графічний дизайнер, експерт з візуального брендингу та комунікацій Ярослав Белінський.

Зустріч відбулася у Молодіжному центрі Волині у вівторок, 27 грудня.

Ярослав Белінський є власником та арт-директором дизайн-бюро SuperGraphica, співзасновником ГО «Конгрес Активістів Культури», а також майстром-фасилітатором програми Active Citizens («Активні громадяни») від Британської ради.

Власне, із розповіді про цю програму і розпочався захід. На Волині вона є досить відома, адже у 2016 році участь у тренінгах «Активних громадян» взяли 415 волинян. Як розповіла фасилітаторка з Луцька Ірина Гаранчевська, у році, що минає, за підтримки Британської ради вони втілили 21 проект соціальної дії, серед яких – встановлення соціальних контейнерів, «Татофест», Крим.UA, WEST MEDIA FORUM, EnglishOK, Алея троянд та інші.




[caption]
Лучанка Юлія Піскорська завдяки програмі "Активні громадяни" побувала у Великій Британій[/caption]

У наступному році лучани також планують активно долучатися та створювати нові проекти. Тож для того, щоб вони були ще більш цікавими та корисними, запросили Ярослава Белінського, який спробував навчити, як згенерувати справді креативні ідеї та використати свої можливості на повну.

За словами Ярослава, креативність – це не природжене вміння і за бажанням її можна у себе виховати.

«Якщо ви вважаєте себе некреативним – ви таким і є. Якщо хочете ним стати – маєте робити щось, щоб це довести. У дитячому садку усім дітям дають кольорові олівці і всі малюють, тому що маленькі діти не розуміють, що вони чогось не вміють», - впевнений дизайнер.

І додає, що якщо дитина каже, що чогось не вміє - тут уже точно «попрацювали» дорослі.

Тож як спортсмен кожен день ходить в спортзал і тренує м’язи, точно так ми можемо тренувати свій мозок, використовуючи різні вправи і методи.



Найбільш геніальною та неординарною людиною усіх часів гість із Києва вважає Леонардо да Вінчі, бо не лише в епоху Відродження, а й за всю історію не було нікого, хто був би настільки розвинений у всіх сферах.

Тож Ярослав порадив дотримуватися 7 принципів Леонардо да Вінчі, які дозволять людині гармонійно розвиватися. Серед них – допитливість; готовність вчитися на своїх помилках; постійне вдосконалення своїх відчуттів, особливо зору; цілісне мислення, яке базується на взаємодії обох півкуль мозку; уміння володіти своїм тілом, фізична витривалість; системне мислення.



Тож присутні потренувалися, як використовувати ці принципи. Виявляється, це зовсім неважко, наприклад, щоб активізувати іншу півкулю мозку – можна спробувати щось написати чи намалювати іншою рукою.

Також Ярослав Белінський поділився методами планування, візуалізації цілей, розстановки ключових речей та доповнень, що можна зробити за допомогою методики Mind Maping у звичайному блокноті.









0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter