Інсайд: Як в Теремно печуть хліб

23 лютого 2015

«Хліб усьому голова» – до цієї думки нас привчають з дитинства. Та попри особливу шану більшість людей звикли «контактувати» із хлібом лише в магазинах та під час їжі, не заглядаючи «за куліси» виробництва.
 
«Таблоїд Волині» вирішив показати, скільки етапів проходить хлібина перш, ніж потрапити на торгівельні стелажі.  Для цього ми завітали на підприємство «Теремно Хліб», де працівники якраз проводили екскурсію для школярів.

Процес приготування хліба логічно починається із борошна. Для виробництва білого хліба використовують борошно першого і вищого ґатунків та дріжджі, а от для чорного хліба – борошно першого ґатунку і житнє та спеціальну закваску, яку виготовляють на заводі. За добу використовують близько 20 тонн борошна. Цікаво, що борошно із вантажівок у бункери качають повітрям.

 За добу використовують близько 20 тонн борошна За добу використовують близько 20 тонн борошна

Усі приготування відбуваються вдень. Спочатку перевіряють борошно, готують закваску або відмірюють дріжджі. Із 18:00-19:00 години починається процес приготування хліба.

 Машина замісила тісто Машина замісила тісто

Замішується тісто, яке мусить «побродити» 40 хвилин.  Далі заготовки тіста кидають в спеціальні мисочки, які відправляють до печі. Хліб печеться від 40 до 45 хвилин. Щоб хліб був золотистим, подається пара від 180 до 320 градусів.

 Форма для випікання хліба Форма для випікання хліба

 Форма для випікання хліба Форма для випікання хліба

 Форма для випікання хліба Форма для випікання хліба
 
Випечений хліб потрапляє на кулер, де його охолоджують повітрям  40-60 хвилин. Це потрібно для того, щоб завершилися всі процеси і він перестав «бродити». Власне тому і не можна їсти теплого хліба та й будь-якого хлібобулочного виробу.

 Піч, де випікається теремнівський хліб Піч, де випікається теремнівський хліб

Від початку і до кінця виробництва минає близько семи годин.

 Тут формуються хлібини Тут формуються хлібини

Далі хліб іде на упаковку: ручну або механізовану. Частина відправляється «під ніж». Нарізується хліб також або механізовано, або вручну. Кульки під час пакування роздувають повітрям і кліпсують спеціальним приладом. Уже запаковані хлібини працівники розкладають у ящики, які потім вантажівкою розвозяться по крамницях.

 Упаковочна машина Упаковочна машина

 Машина для нарізання хліба Машина для нарізання хліба

У роботі булочного цеху є певні відмінності. Тісто замішується спеціальними машинами та настоюється у пересувних чашах. Потім перекидається у машину, яка начиняє тісто та надає форму.

 Так настоюється тісто для булочок Так настоюється тісто для булочок

 Машина, що замішує тісто для булок Машина, що замішує тісто для булок
 
Сформовані заготовки розкладають на спеціальні контейнери, які в печі підвішуються та крутяться для того, щоб виріб був рівномірно пропеченим.

 Підготовка сиру для начинки Підготовка сиру для начинки

Так, як і хліб, булочки обдають паром та ставлять холонути, щоб вони мали апетитний вигляд та зберігали форму.  До речі булочки у формі косички «заплітають» вручну.

 Булочки формують вручну Булочки формують вручну

 Булочки формують вручну Булочки формують вручну

Перед тим, як відправити будь-який продукт до крамниць, його тестують у цеховій лабораторії, яка працює цілодобово. А потім і в заводській лабораторії. У випадку, якщо знаходять якісь відхилення від встановлених норм, продукція не відправляється на продаж.


 
Робітники працюють у дві зміни. Таким чином, процес виготовлення хлібобулочних виробів є безперервним. Протягом доби «Теремно Хліб» виготовляє близько 60 найменувань різної продукції.

Текст: Ірина КИРИЧУК
Фото: Влад КАРДАШ

+1
-8
-1

Коментарі

Додати новий коментар