Інсайд: як народжуються дитячі іграшки

03 Квітня 2015
Дитинство та улюблені іграшки – саме такі спогади зринають у пам’яті, коли знайомишся з продукцією фабрики іграшки корпорації «Тигрес». Сюди, як у ляльковий театр, можна водити малюків, аби вони могли спостерігати, як народжуються добре відомі їм казкові герої.

Діяльність корпорації «Тигрес» розпочалася у 1995 році у Луцьку з магазину товарів для дітей. Нині корпорація має гуртівню, мережу магазинів, власну фабрику європейського зразка на якій створюють іграшки, шиють дитячий одяг та постільну білизну.

Тут виготовляють не лише м’які іграшки, а й пластмасові.

«Нині на виробництві працює понад 500 людей, - розповідає директор виробництва Олександр Шевчук. - Виробництво пластмасової іграшки не зупиняється ні на хвилинку. Тут робітники працюють у три зміни».



Для виготовлення пластмасових іграшок використовують екологічно чисту сировину - поліпропілен та барвники.











"Казковий світ іграшок має бути безпечним для дитини, - переконаний директор виробництва. - Ми відповідально ставимося до якості продукції".













Так запаковують уже готові пластмасові іграшки.









На фабриці іграшки проходять повний виробничий цикл: від дизайну до готової продукції. Майже усі виробничі процеси тут автоматизовані. Технологічна лінія фабрики нагадує ланцюжок, цілісність якого неможлива без міцного поєднання між собою кожної ланки.

Початковий сегмент цього ланцюжка – дизайнерський відділ.



Коли дизайнерський проект нової іграшки затверджує художня рада корпорації, він у малюнках надходить до дільниці розкрою. Це перший виробничий етап. Тут працює п’ять дизайнерів, які втілюють у життя ідеї, розробляють ескізи, підбирають тканини, наповнювачі та фурнітуру.









Дизайнер викроює та декорує іграшку. Якщо він задоволений своїм задумом, тоді вона відправляється до художньої ради на затвердження. Після цього іграшка потрапляє на виробництво. Комерційно вигідна іграшка потрапляє на масове виробництво.

Тут здійснюється формування розкладки для крою чергової партії іграшок та сам розкрій.



Елементи розкрою майбутньої іграшки потрапляють до рук вишивальниць. Вони декорують їх узорами.





У вишивальному цеху функціонують диво-механізми, які здатні замінити 15 вишивальниць. Вони – справа рук фахівців фабрики. Взявши за основу придбану імпортну одноголовкову вишивальну машину, за короткий термін було вдосконалено кілька таких механізмів. Ці машини не мають аналогів в Україні.



















Напіввиготовлені іграшки відправляють на швейну дільницю, де їх зшивають, залишаючи лише отвори для декорування та наповнення.









Наступний етап – попереднє декорування, на якому іграшки прикрашають атрибутами. Після цього іграшку наповнюють екологічно-чистими наповнювачами, силіконом. Тоді спрямовують на завершальне декорування.















Пластмасові носики та очі, які тут прикріплюють казковим героям, тепер все частіше замінюють вишитими. Це турбота про безпеку дітей. Та й частка ручної праці на фабриці зведеться до мінімуму.

Перед тим, як упаковувати іграшку, кожну випробовують на міцність та якість.

І усе - іграшка готова. Далі усі казкові герої потрапляють на гуртівню, звідки їх відправляють у магазини.









Текст і фото: Лілія БОНДАР

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter