Хто з волинських можновладців – мільйонер. ІНФОГРАФІКА

14 Листопада 2016
Текст: Роман ЖИЖАРА
Інфографіка Дмитра АВРАМЕНКА


На відміну від сенсаційних відомостей про статки урядових чиновників і нардепів, електронні декларації волинських можновладців нічим не здивували краян. Прогнозовано керують областю та найбільшими містами Волині доволі заможні господарники, які зажили чималих статків за попередньої успішної бізнес-діяльності.

Проаналізувавши електронні декларації керівників краєм і мерів міст обласного значення, дійшли висновку, що всі вони – мільйонери, принаймні гривневі. Власне, більшість начальства нічим не завинили перед громадами і державною, адже нажили статки на керівних посадах крупних компаній, банків і корпорацій. Як, скажімо, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик і голова облради Ігор Палиця.

У їхній звітності примітно те, що жоден не задекларував нерухомості за кордоном. Заодно керівники краєм зберігають заощадження як у валюті, так і в гривнях. Єдине, що дивує, – лише один доволі непрестижний автомобіль у Володимира Гунчика. Він задекларував «Ладу» 1990 року випуску, коли Ігор Палиця зазначив у декларації цілий автопарк престижних іномарок. Не дивує й наявність мільйонів на банківських рахунках і готівки у колишніх голів корпорацій і компаній.



Натомість здивування викликають доволі скромні на тлі своїх начальників статки заступників голови ОДА та Волиньради. Практично кожен живе на зарплату. Хоча троє з п’яти таки мають власні легковики. Поміж заступників середній річний заробіток сягає 70 тисяч гривень, що надто мало для купівлі нерухомості або земельних ділянок. Тому жоден не може похизуватися котеджами, просторими квартирами та заміськими шикарними дачами. До речі, аналіз дещо неточний, оскільки декларація заступника голови облради Романа Карпюка досі відсутня в єдиному державному реєстрі.



Серед мерів та їх заступників міст обласного значення – Луцька, Ковеля, Володимира-Волинського та Нововолинська – немає відвертих фаворитів та аутсайдерів за статками. Як зазначають експерти, це зумовлено тим, що крісла міських голів посідають бувалі господарники, за плечима яких десятки років керівного стажу. Вони обережніші і скромніші, принаймні публічно, ніж новітня владна еліта. Щоправда, батьки міст і районів полюбляють будуватися й запасатися землями.

Скажімо, згідно з деклараціями, міський голова Нововолинська Віктор Сапожніков зводить аж три будівлі. Мер Володимира-Волинського Петро Саганюк володіє землями загальною площею понад 30 тисяч квадратних метрів. За товщиною гаманців попереду луцький мер Микола Романюк. Він єдиний мільйонер, принаймні офіційно.



Щодо статків заступників мерів, то всі ці чиновники – від луцьких до нововолинських – живуть безбідно, їздять на авто, мають квартири та будинки. Однак мільйонів у банках не тримають – є середньостатистичними представниками середнього класу. Єдиний, хто вирізняється з когорти, – заступник голови Луцької міськради Юрій Моклиця. Він може похизуватися хіба що будинком із земельною ділянкою в селі Великий Омеляник.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter