Дмитро Глазунов: «Ікона «Холмська Богородиця у подіях і фактах» займе місце у волинському музеї поруч із оригіналом»

16 Грудня 2017
14 грудня 2017 року в Музеї волинської ікони відбулося урочисте відкриття виставки сакральних робіт відомого українського художника Володимира Жупанюка. На її відкритті митець вперше представив одну з найновіших робіт – «Холмську Богородицю у подіях та фактах».

Серед присутніх були представники культурної спільноти краю, багатьох християнських конфесій. Директор музею Тетяна Єлісеєва повідомила, що виставка триватиме 2 місяці і висловила бажання, аби ікона «Холмська Богородиця у подіях і фактах» зберігалася в музеї поруч із оригіналом.

Володимир Жупанюк розказав присутнім, як створював цей сакральний шедевр.

Тетяна Єлісеєва розповіла про добрі традиції співпраці із благодійним фондом «Рідна Волинь». Два роки тому музей отримав премію імені Бориса Клімчука саме за збереження та реставрацію Холмської Чудотворної ікони. А у рамках програми фонду «Мистецька терапія» бійці АТО, які проходять реабілітацію в обласному госпіталі інвалідів, неодноразово відвідували музей, малювали писанки.

Директор музею запросила до слова голову фонду Дмитра Глазунова.

Голова фонду «Рідна Волинь» високо оцінив сакральну творчість Володимира Жупанюка та повідомив, що на прохання волинян і музею, фонд прийняв рішення придбати цю реліквію і подарувати її музею.

«Ікона «Холмська Богородиця у подіях і фактах» займе місце у волинському музеї поруч із оригіналом», – поділився Дмитро Глазунов.

Ініціативу бурхливо підтримали оплесками.Довідка:

Володимир Жупанюк – відомий український художник. У 1971 р. закінчив Київський державний економічний університет. У 1976 році розпочав роботу у Луцькому художньо-оформлюваному комбінаті. За кілька років самотужки опанував основи образотворчої грамоти, вивчив історію мистецтва, зробив перші самостійні кроки в царині живопису. У 1986 р. організував свою першу персональну виставку. З того часу брав участь у багатьох обласних, всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах. Його персональні виставки відбулися у с. Колодяжне (1985 р.), у Луцьку (1991 , 1998, 2005–06, 2017 роках), у м. Ковель (1993 р.). У 2013 р. став лауреатом обласної мистецької премії ім. Йова Кондзелевича.

Понад 40 років Володимир Жупанюк працює в галузі образотворчого мистецтва. Майстерний графік, аквареліст, живописець-пейзажист, автор серії іконописних робіт має широке коло шанувальників. Його роботи, пройняті любов’ю до рідного краю та щирим захопленням красою навколишнього світу, є окрасою приватних колекцій в Україні та за кордоном. Окремі твори зберігаються у колекції Волинського краєзнавчого музею.

За останнє десятиліття Володимир Жупанюк створив серію робіт, присвячену сакральній тематиці. «Боремельський хрест», «Волинська Богоматір – покровителька землі Волинської», «Святий Миколай – покровитель Луцька», «Христос євхаристійний. Тайна вечеря» та ін. – не просто майстерно виконані живописні полотна, а твори, що наповнені духовними, історичними та культурними вимірами. В основі сюжетів лежать історичні події, легенди, перекази. Створенню кожної картини передувала тривала кропітка дослідницька праця художника по вивченню теми, яка лежатиме в основі сюжету.

У творах «Ярмарок на Івана Богослова», «Володимир Великий – князь Київський», «Холмська ікона Богородиці», серії полотен, присвячених найголовнішим святам православної церкви, мовою пензля він оповідає про те, чим жили, за що боролись, кому молилися наші предки. Живопис тематично розкриває красу, радість і філософічність людського буття.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter