Чим живе «Kromberg & Schubert»?

04 серпня 2015

Попри те, що на території заводу «Kromberg & Schubert» діють суворі правила охорони й на територію пропускають лише за посвідченням, усі щиро зацікавлені можуть потрапити на виробництво за спеціальним дозволом та побачити, як працюють волиняни за німецькими стандартами.
 
Журналістам «Таблоїда Волині» також пощастило потрапити на завод, підгледіти, чим живуть працівники підприємства й розповісти про це нашим читачам у рубриці «ІНСАЙД».

ТОВ «Кромберг енд Шуберт Україна» – підприємство з 100% іноземними інвестиціями, що виготовляє електричні бортові кабельні системи для автомобілів. Тут народжується «кровоносна система» таких світових брендів, як Volkswagen, BMW, Audi та Mercedes. Саме руками волинян виготовляються деталі, без яких не можуть обійтися найпотужніші автомоделі на планеті. На сьогодні існує 28 підприємств «Kromberg & Schubert» у цілому світі, де працює понад 20 000 працівників.

На Волині завод забезпечує робочими місцями вже десятий рік. Працівники підприємства по-рідному називають його «КРОШУ» ‒ скорочення двох слів від повної назви.

 Так проводять навчання працівників. Так проводять навчання працівників.  Так проводять навчання працівників. Так проводять навчання працівників.  Так проводять навчання працівників. Так проводять навчання працівників.  Так проводять навчання працівників. Так проводять навчання працівників.

МІФИ І ПРАВДА ПРО ЗАВОД

Через те, що підприємство діє за суворими європейським правилами і є абсолютно закритим для стороннього ока, у народі побутує декілька міфів-байок щодо життя заводу. Побачивши, як є насправді, спробуємо розвіяти їх.

Міф: на заводі існує плинність кадрів. Насправді: середня заробітна плата працівника на лінії ‒ 5700 гривень й люди охоче працюють цілими родинами.

«Затримок заробітної плати у нас немає, більше того, цьогоріч вона суттєво зросла, і зараз середня оплата праці робітника, що працює на лінії становить 5700 гривень. Тобто, після усіх відрахувань, людина «на руки» отримує в середньому 4600. Підкреслюю – це зарплата не майстра, не начальника, а звичайного робітника на лінії. Скорочень персоналу у нас наразі не передбачається. Соціальна відповідальність – це один із головних пріоритетів політики кампанії», ‒ каже фінансовий директор підприємства Олександр Шаварський.

Окрім того, варто наголосити, що працівники не витрачають коштів, аби дістатися до місця роботи. З віддалених населених пунктів (а на підприємстві працюють люди не лише з Волині) працівників привозять корпоративним транспортом, який курсує строго за розкладом. Робітникам, що доїжджають на роботу самостійно, компенсують витрати на проїзд.

Поряд з тим, що буцімто на заводі погано платять, часто можна почути про велику плинність кадрів. Насправді ж на заводі дуже багато людей працює від дня його заснування цілими родинами. Нині на підприємстві трудиться понад 5 тисяч чоловік. Наразі кадровий резерв підприємтсва налічує більше тисячі людей, крім того, є 250 колишніх працівників, що виявили бажання повернутися.

Міф: виробництво надзвичайно шкідливе для здоров’я. Насправді: жінки працюють тут без зайвих пересторог навіть на ранніх термінах вагітності.

Важко визначити, звідки родом казка про шкідливість виробництва, адже підприємство працює за європейськими стандартами, що суворо регламентують якість продукції. Виробник просто не може допустити потрапляння до споживачів автодеталей, що якось шкодили б здоров’ю.

Більше того, жодного хімічного виробництва, яке б могло мати якийсь вплив на людину, на заводі немає. Металевих дротів тут не виплавляють. Готові дроти доставляють на підприємство з Європи, а працівники просто компонують електричні бортові кабельні системи.

Оскільки робота вимагає особливої уваги та терпіння, більшість працівників заводу ‒ жінки. Працюючи тут, вони залишаються повноцінними господинями й мамами. Вагітні жінки тут працюють аж до відкриття лікарняного листка, у зв’язку з вагітністю та пологами, а це – 7-й місяць вагітності.

Під час відвідин заводу «Kromberg & Schubert» нас неабияк вразила також соціальна складова життя працівників. Тут по-європейськи турбуються про здоров’я та дозвілля людей. Неабияку увагу приділяють правильному харчуванню та спорту.

ХАРЧУВАННЯ ПРАЦІВНИКІВ

На заводі діє їдальня. Вона як окреме підприємство орендує тут частину ад­міністративного приміщення й пропонує широкий асортимент страв: тут є м’ясо, риба, гарніри, перші страви та різноманітні напої. Кухарі враховують побажання лю­дей, яким потрібне дієтичне харчу­вання та які дотримуються посту.

Комплексний обід вартує близько 15 гривень. Працівники, задіяні на виробництві, отримують часткову компенсацію. Для персоналу за­воду також працює продуктовий магазин, є окремі холодильники та мікрохвильові печі, тож можна ку­пити перекус прямо тут чи прине­сти його з дому й тут вже розігріти.

У приміщенні їдальні діють та­кож інформаційні дошки, з яких працівники ознайомлюються з оголошеннями. Також тут розпо­всюджують внутрішнє видання підприємства «Світ Крошу», яке ви­ходить раз на місяць. Тож обідаючи працівники залюбки читають пре­су. Газета публікує матеріали, які стосуються життя заводу, важливі новини Волині, життєві розповіді про працівників та анекдоти.

ВІДПОЧИНОК, ДОЗВІЛЛЯ ТА ОЗДОРОВДЕННЯ

На заводі значну увагу при­діляють відпочинку, дозвіллю та оздоровленню працівників. На підприємстві введена по­сада соціального працівника, її займає Наталя Шевельова. Вона дає раду з конфліктни­ми ситуаціями, що вряди-годи трапляються на підприємстві, займається організацією від­починку та оздоровлення в санаторіях, а нещодавно за пропозицією технічного ди­ректора Славоміра Качмарека влаштувала цілий футбольний турнір.

Читайте такожЯК НА ЗАВОДІ «KROMBERG & SCHUBERT» У ФУТБОЛ ГАНЯЛИ

Приємнішою частиною роботи соціального працівника є, звичай­но, культмасова частина. Багато працівників змогли оздоровитися в санаторіях Карпат, Волині та Кри­му за пільговими цінами.

Ще одним при­ємним елементом проведення дозвіл­ля є розіграш лоте­реї, що вже стало на підприємстві хо­рошою традицією. Найкращі та сумлін­ні працівники мають можливість виграти цінні призи. Стиму­люють фінансами на підприємстві також й розвиток спор­ту: нагородою для трьох кращих команд футбольного турніру стали сертифікати на 3000, 2000 та 1000 гривень.

 На таких машинах тестують щойно виготовлені елементи. На таких машинах тестують щойно виготовлені елементи.
Текст: Ірина САСОВСЬКА
Фото: Дмитро КУХАРУК

+1
-15
-1

Коментарі

Не все так добре.
Ви б запитали у людей які там працюють вже не перший рік!
Є і шкідливі речі на заводі, в людей за рік два проблеми із шкірою і зором. Був неприємний випадок із вагітної.
А те що круглосуточно під заводом алкоголь продають?

Так під заводом активісти і воюють, завод при чому?

У двох колег менш ніж за пів року моєї роботи на закладі виявили рак.
"Співпадіння?, я так не думаю"

Дуже зневажливе ставлення сумнозвісного пана Качмарика до звичайних працівників, постійні штрафи подекуди за невиправдані речі.
Робота, яка оцінюється іншими країнами в долларах і в інших сумах в Україні оплачується копійками.
Супер підприємство просто.
Хоча так, люди не без роботи. То є плюс

От мені завжди цікаво як люди пишуть на рахунок оплати типу того, як написав Сашко:
"Робота, яка оцінюється іншими країнами в долларах і в інших сумах в Україні оплачується копійками."
А який взагалі був би сенс іноземцям будувати підприємства в Україні, якби вони платили, наприклад, по 2500 євро? Для чого ним було б будувати за кордоном?
Зрозуміло, що будують в таких бідових країнах, як наша, як в африці, як в мексиці і т.д..
Пора зрозуміти, що наразі ми - голота, і то ще щастя, що таке підприємство є.
Якщо будуть інші конкурентні підприємства будуватись - це буде просто прекрасно, оскільки буде конкуренція за працівника, відповідно і з/п будуть пропонувати іншу але зараз, на жаль, все зовісм інакше...

Славомiрчик нас ,працiвникiв, за людей не мае.Ми для нього дешева робоча сила!!!! А все, що пишуть, то л.........о !!!!!!!

Оленко, нумо на Варшавку працювати, там нас за людей триматимуть, ще й на руках носитимуть

Як на мене чудове підприємство і критична маса людей, які працюють на КРОШУ, дуже задоволенні всім тим що надає їм завод.
Крім того дирекція "Кромберг енд Шуберт" надає підтримку для учасників АТО, зокрема допомогла меблями "Центру Психологічної Допомоги Учасникам АТО. "Крок на зустріч""

Робота як робота. Звичайно гроші дарма в кишеню не падають. Але якщо відповідально відноситися до роботи, заробити можна і не погано. Стосовно "штрафів" - багато людей за 10 -15 хвилин до кінця зміни вже стоять біля виходу, або бігають на перекури не в перерву, а ти за них доробляй план. Має бути якась справедливість в житті.

Розкажіть працівникам що таке колективний договір і де профспілки або рада трудового колективу.

Робота в принципі не погана. Моя думка така що, в такому швидкому темпі, працювати дуже виснажливо. Приходиш додому і руки прям болять, неможна прям нічого робити. Я думаю за таку роботу повинна бути достойна зарплатня.
Хоча б 8000 грн. чистими на карточку, і я думаю, що люди будуть задоволені роботою.

Зробили б ще зрівнення зарплати! Я працюю на заводі вже 5 років, і отримую зарплату такуж як і новий працівник! А працівникі які працюють
7 і більше років , мають більшу зарплатню. Чим вони кращі за нас, миж теж вже довгий час робимо.

на кромбергу шо у Луцьку працюэ ШЛЮХА зваты Абдуллаэва Ларыса Миколаэвна вона маэ спид медичну вона купыла даю 100% бо знаю вона сама казала в 1 поликлиники

Да конєчно і заробила вона його через шкідливі умови праці. Так бац і остання стадія ВІЛ.
Будь мужиком , не пиши дурні!

Додати новий коментар