Чи можна зурочити по фото: думки відомих волинян та експертів

22 Вересня 2017
Складно знайти людину, у соцмережах якої немає жодного фото. Зазвичай, регулярно розміщуючи світлини на своїх сторінках, хтось компенсує собі недостатність уваги в реальному житті, хтось намагається поділитися з іншими цікавими місцями відпочинку, а дехто показує друзям найтепліші миті свого щастя.



Втім, розміщуючи у мережі фото своїх чоловіків та дітей, часто закривають їм обличчя смайлами, аби не зурочили, але все одно ризик залишається. Мовляв, сторінки переглядають не тільки друзі і хороші знайомі, але й заздрісники і навіть вороги, і немає гарантії, що вони не захочуть скористатися нашими фотографіями для наведення пристріту.

Що ж тоді робити – не розміщувати фото? «Таблоїду Волині» волинська віщунка і травиця Всемира розповіла: аби вберегти фото від діє магічних енергій, просто потрібно вміти правильно захищати їх.



«Для встановлення захисту треба відкрити фото на екрані і уявити, як воно все більше і більше спотворюється, тремтить і деформується, ніби віддзеркалення у воді. Одночасно взяти у праву руку гострий ніж і водити ним справа наліво між собою і зображенням на екрані, ніби обрізаючи нитки, що з'єднують вас і ваше зображення».



Разом з цим, можна для певності 5 разів поспіль прочитати спеціальне замовляння:

«Тінь не моя, це не я, не моя круча, не моє обличчя. В дзеркалі мене не побачиш, у річній воді не ухватиш! Слово сказане, але не в мене кинуте, двері відкрив, але у вікно вийшов».

Після цього, каже Всемира, можна розміщувати фото де завгодно, бо всі спрямовані на нього магічні дії будуть марними.

Для вірян пропонує свій варіант боротьби із заздрістю та злобою, спрямованими на фото, волинський протоієрей, капелан Віктор Михалевич.



Він радить насамперед пригадати головне: все, що робить людина справді має своє значення, навіть коли робить певне фото й виставляє його на загал...

«Чому? Бо людина створена Богом з певною метою. Ми не просто так народжуємось у цьому світі... Отож, святі отці навчають усе, що робите на Божу славу робіть! Коли я реєструюсь у соцмережах, то яку ціль маю? Розважатись? Ділитись чимось цінним? Дружити? Проповідувати? Якщо моя ціль суєтна, то й плоди будуть суєтні (порожні), якщо лукава – то й плоди лукаві,а якщо благочестива – то й плоди відповідні...

Нашкодити, «поробити», навести порчу просто так ніхто людині не може, якщо вона сама собі не нашкодить. Коли людина діє не з позиції любові до Бога і ближнього, а має певні егоїстичні цілі, сіє таке насіння, то звісно незабаром збере відповідний урожай: якщо ми виставляємо фото з метою похизуватись, то це не любов... Це породжує заздрість, гординю іноді похітливі бажання (оголені, спокусливі фото й подібне)...



Святе Письмо застерігає: «Не обманюйтеся, Бог осміяний бути не може. Бо що тільки людина посіє, те саме й пожне! Бо хто сіє для власного тіла свого, той від тіла тління пожне. А хто сіє для духа, той від духа пожне життя вічне» (Гал.6:7-8).

Слід все, що робимо, робити усвідомлено! Навіщо я виставляю фото своєї новонародженої дитини? Моєї дівчини/хлопця? Свого автомобіля, будинку тощо? Хто буде на неї дивитись, оцінювати? Чи приносить такий мій учинок Богові славу? (для декого це взагалі дивне питання!)
Якщо я справді потрапив у прекрасне місце і цим прекрасним хочу поділитись зі світом, то це, напевно, хороший мотив. Якщо у мене сьогодні гарний світлий настрій і я певним чином передаю його своїм «соцдрузям», то це чудово.

Якщо я хочу застерегти когось про небезпеку чи інші прояви любові, то це благословення! Воно повертається примноженим! І навпаки: нечестиве й пристрасне насіння приносить відповідний урожай:», – розгорнуто пояснює отець Віктор.

Також священик зазначає, що іноді потрібна Божа мудрість, щоб все це розуміти, тому починати свою роботу у мережі Інтернет варто відповідною молитвою:

«Господи Боже наш, Творче неба і землі, що створив людину і дарував їй відання сокровенною премудрістю, щоб прославляти ім'я Твоє. Вишніх і долу Ти є Владика, Твоя є ніч і Твій є день, не втаїться перед Тобою навіть швидкоплинний рух думки. І нині благаю Тебе: від усякого гріха збережи мене, що приступаю до роботи з хитромудрим творінням рук людських, що проникає у всі кінці землі. Захисти очі мої і розум від усяких нечистих і блудних образів, від порожніх і непридатних слів. Укріпи волю, серце очисти, не дай мені даремно тратити час життя мого, і від усякого розслаблення і смутку позбави. Хай будуть справи наші на славу Твою. Амінь».

«Таблоїд Волині» запитав, чи вірять у зурочення та як від нього захищаються відомі волиняни, яким через роботу, статус чи сферу зацікавлень доводиться часто розміщувати світлини у соцмережах.

Директор WestWind PR agency, PR-менеджер ГК «Континіум» Катерина Дулапчій



«Дуже часто викладаю фото у соцмережі – Фейсбук та Інстаграм. Але часто не лише просто селфі, а й ту місцевість, де знаходжусь, робочі моменти, успіхи своєї доньки. Часто подорожую і пробую нові страви – також можу викласти в соцмережі для рекомендації моїм друзям (що за заклад, наскільки смачно!).

Розумію, що не завжди люди з радістю і щирою любов'ю переглядають мої світлини, тому зазвичай доповнюю їх корисною інформацією. Якісь спеціальні захисти не роблю, вірю у теорію дзеркала у цьому світі. «Як ти до людей, так і вони до тебе!».

Телеведучий Богдан Коваль



«Я часто викладаю свої фотографії, бо завжди якусь історію хочеться трішки проілюструвати. Напевно, звик до цього через свою роботу, то маю багато фотографій для публікації і в соціальних мережах. Взагалі я вірю у всілякі міфічні речі, але якщо й можливо якось там зурочити людину за фотографією, то це точно має бути друкований знімок, який людина ще й тримала в руках. Але для мене це щось далеке, незрозуміле, хоч і дуже цікаве».

Телеведуча, режисерка Вікторія Поліщук



«Соціальні мережі – це рушій прогресу та реклами, тому фото на моїй сторінці з'являються досить часто. Оскільки моє життя насичене яскравими подіями, поїздками та людьми, то звісно, хочеться поділитися світлинами. Щодо фото, то я не вважаю себе забобонною і ніяких додаткових ритуалів при завантаженні постів не використовую. У соцмережі намагаюсь відбирати лише найкращі світлини і не зловживати їх кількістю, адже деяким людям справді не вистачає знаку «стоп», (я думаю у кожного є такі «фейсбушніфренди»).

Певним табу для мене є фото особистого життя, адже вважаю, що не завжди доцільно це демонструвати. Нещодавно популярний комік Тарас Стадницький дуже влучно висловився щодо цієї теми: «От колись, коли не було фейсбука, інстаграму – для чого люди ходили по гриби, в кінотеатри, на весілля, дарували один одному квіти, купували книжки, бігали, йшли в гори, їздили кудась відпочивати, ходили гуляти з дітьми, робили манікюр, йшли в перший клас, їли, зустрічалися з колєгами? Воно ж всьо було бессмислєнно!».

Модель, власниця агентства «Grace Model House» Анна Тріль



«Оскільки моя професія – це модельний бізнес, то фотографії є невід'ємною частиною роботи. Люблю фотографуватись, пишаюся не лише своїми досягненнями, а й успіхами своїх вихованців. А захищаюсь від усього злого молитвою та вірою в Бога».

Шоумен, музикант Сергій Скулинець



«Викладаю фото з місць, де буваю, щоб люди бачити, що я щось роблю, що не сиджу на місці, не просто говорю, а й втілюю плани і мрії в життя. У те, що через фото можна зурочити, я вірю, але що ж зробиш. Ти робиш добру справу і хочеш показувати її людям, повністю закритися від світу не вийде. І ще мені здається, що усім, хто займається наведенням «порчі», це ще не раз відгукнеться у їх власному житті».

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]
.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter