«Це повна жопа», – відомий луцький ресторатор Роман Хорзов про ситуацію з персоналом

28 Жовтня 2017
Відомий бізнесмен, ресторатор та бізнес-тренер Роман Хорзов розповів про підбір та навчання персоналу у ресторанно-розважальній справі та перспективність такої роботи. Він зазначив, що для України загалом ситуація з кадрами напрочуд проблематична.

З доповіддю «Робота в ресторані: кар’єра чи тимчасовий заробіток» чоловік виступив на форумі рестораторів West Rest Forum 2017, який відбувся 27 жовтня у культурно-розважальному центрі «Адреналін».

Розмову відомий лучанин почав, звісно, з презентації себе. Інвестор і керуючий в ресторанно-розважальній сфері запросив усіх присутніх переглянути відеоролик:




«Автор власної програми навчання та розвитку персоналу. У бізнесі з 2007 року. Сумарний досвід – більше 50 реалізованих проектів у сфері Хо.Ре.Ка. На цей час – керуючий та співзасновник 5-ти залів у сфері Хо.Ре.Ка.» – зокрема йшлося у відео.

Також Роман розповів, що у його мережі працює 254 людини, з проблемами котрих, доводиться стикатися кожного дня, адже свою управлінську діяльність він визначає як «менеджер, який залучений у робочий процес».

Цим був обґрунтований і вибір тематики доповіді, адже, за словами чоловіка, найважливіше питання у ресторанній сфері – це персонал. Тим паче, що зі своїм перфекціоністським поглядом на діяльність, ресторатор любить відточувати усі деталі механізму, з яким він працює.

Роман закликав проаналізувати, що відбувається у нас час з професійними кадрами.

«Що сьогодні відбувається на ринку праці і на ринку кадрів у нашій ресторанно-розважальній сфері? Всі дорослі, я скажу, що це – повна жопа», – емоційно зауважив чоловік.

«Людей меншає. Вони виїжджають з провінційних міст. 20% їде «на багатші села», як я це називаю, або курортні тимчасові роботи. Інші їдуть на заробітки в найближчі країни… Відтік кадрів. Хто їде закордон? В основному це несімейні люди, віком 18-25 років… Кого ми шукаємо на роботу? Хто працює у наших закладах?.. Хто ходить у ваші заклади?! Ця ж категорія. Це означає, що бізнес піджимає те, що люди виїжджають, а з іншої сторони – ці самі люди перестають бути вашими клієнтами…

Я спершу думав «немає в людей грошей». Повірте, я пережив кризу 2008 року, але такого не було. Зараз люди просто тікають…

Я чув одну статистику. Як ви думаєте скільки у Луцьку населення? 220 тисяч? До 200! А у літній період – 160 тисяч. А ви уявіть, що ви розробляли план, у якому у вас 220-230 тисяч населення, з нього платоспроможного стільки, дітей стільки… Ці дані є на будь-якому соцсайті, але ці дані 2005 року…

Зараз дуже складний період і виживати будуть тільки люди з профес ійним підходом, які фанатично працюють над своєю роботою. Я фанат, але я призупинив інвестування. Перейшов у інформаційний консалтинг. Найближчі півроку-рік не планую інвестувати. Я хочу поспостерігати за цією ситуацією», – не менш жваво розповів Хорзов.



Також ресторатор поділився своїми думками щодо істинної мети безвізового режиму. Чоловік вважає, що такі закони ухвалені для того, аби дешева робоча сила вільно пересувалася та мала менше обмежень закордоном.

Роман зауважив, що люди й надалі будуть їхати у інші країни, де платять вчасно і більше, ніж у нас. Тому єдиний правильний підхід він вбачає у забезпеченні персоналу конкурентною зарплатою. Цифру навів – 10 000 гривень.

Серед менеджерських рішень також назвав навчання персоналу та надання інформації та можливості кар’єрного росту у компанії. До негативних чинників зарахував й освітянську проблему.

«Якщо навчають персонал, то за стандартами 60-их років. Це перша проблема, що немає освіти. Друга проблема, що в організаціях немає структурного підходу до залучення і навчальна персоналу», – додав бізнесмен.

«У мене є розроблена навчальна програма офіціантів, адміністраторів і навіть інвесторів. Я ділюся своїм досвідом. Повірте, я не завжди роблю все правильно. Але , дякувати Богу, з кожним разом все менше і менше помилок», – зауважив Роман.

Також чоловік розповів про навчання та тестування персоналу, про тимбілдинг у власних закладах та важливість комплексного підходу у спільній роботі на результат.

«Щоб зберегти якість персоналу, потрібно поступатися межею коштів і дати можливість розвиватися вашій команді», – резюмував інвестор.

Жвава та відверта розповідь спікера закінчилася невеличкою дискусією з представницею луцького професійно-технічного навчального закладу та гучними оплесками.



***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].



0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter