Більше півсотні лучан долучилися до польських «національних читань»

04 Вересня 2017
Лучани долучилися до польських «національних читань».

Більше півсотні лучан зібралися у суботу, 2 вересня у Галереї мистецтв. Вчителі польської мови у Луцьку, їхні учні, а також всі охочі читали драму «Весілля» Станіслава Виспянського.

Польський поет, драматург, живописець, графік, архітектор та дизайнер меблів Виспянський описав у своєму творі реальну подію 1900 року – весілля поета Луціана Ридля з селянкою Ядвігою Міколайчикувною. Автор представив власне бачення поляків, одночасно заперечивши національні міфи.
Читання у Луцьку відбувалося у два етапи. Спочатку уривки художніх текстів зачитували люди, які готувалися заздалегідь. Потім прочитати твори пропонували всім гостям заходу. Уривок читала також консул Республіки Польща у Луцьку Тереса Хрущ.

У рамках заходу учасники переглянули фільм про автора п’єси, а також послухали читання уривку польським Президентом Анджеєм Дудою. Слухали також пісні у виконанні колективу «Barwy Kresowe» та солісток Анни Негодюк та Олесі Самочко.«Національне читання» є однією з польських традицій, яка набирає все більшої популярності. Фрагменти художніх творів польської національної літератури зачитують відомі люди у кожному населеному пункті країни. Публічні читання пропагують знання національної літератури та вітчизняних авторів.Твір щороку пропонує Президент. З-поміж чотирьох запропонованих главою держави текстів інтернет-користувачі обирають один, який вся країна зачитує в один час.

Організатори читань у Луцьку - Генеральне Консульство Республіки Польща в Україні та Міжнародний поетичний фестиваль MERIDIAN LUTSK.

0

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter