5 копійок: про «колодязі зв’язку», «фейк» від мера та Гітлер’югенд по-волинськи

27 Березня 2016
Якось так склались обставини, що цього тижня довелось стабільно відвідувати одну із соціальних мереж. Побачив, що там фахівців з будь-якого питання — хоч греблю гати. Подумав, а чим я гірший? Так що, теж вгачу! Роздаватиму сьогодні поради. А чо' ні? І почну не з когось-там, а з самого мера. Вперед!


***
Не так давно у мережі з’явилося відео про те, як у Луцьку комунальники асфальтували калюжу. Бачили? Обурювались? Так от. На цьому тижні дійшло і до міських обранців. На засіданні виконкому Роман Романюк констатував, що це «ганьба на всю Україну», і абсолютно логічно запитав, чому дорогу ремонтували саме у такий спосіб? «Мені шкода, що ви клюнули на фейкові відеозйомки», – зазначив мер Микола Романюк. Однак після заяви про фейковість відео міський голова заявляє, що працівники справді провинилися і будуть покарані. Еммм… Миколо Ярославовичу, якийсь когнітивний дисонанс у нас, перепрошую, у Вас спостерігається. Якщо відео фальшивка, то чим провинилися працівники? А якщо працівники таки провинилися, то, даруйте, відео не фальшивка. Зрештою, ситуація себе вичерпала: дорогу не ремонтували, а засипали ями. І не асфальтом, а відсівом. Крапка. Лишень маленький нюанс на майбутнє. Слово «фейк» стосовно відеороликів вживається, коли відео змонтоване або зняте в інший час і в іншому місці. Тож обережніше з тими новомодніми словами, Миколо Ярославовичу! А то, дивись, і слава «всьоєсчьолєгітімного» шанувальника українського поета Чехова з його Аннами Ахматовими та ГулАками-АртьОмовскіми не за горами. Бдіть!)



***
Колодязі зв’язку ще відкриті… Звучить, як початок сценарію до «Секретних матеріалів». З луцьким колоритом. У місті почастішали випадки зникнення решіток з дощової каналізації та каналізаційних люків. Явище стало масовим, і ліквідовувати наслідки таємничих зникнень просто не встигають. Чому таємничих? Тому що ніхто не бачив, не знає і, схоже, не збирається дізнаватись, куди вони зникають. Директор ЦНАПу Лариса Карп’як нагадала, що «на даний час колодязі зв’язку ще відкриті», а заступник міського голови Тарас Яковлев попросив відповідні служби якнайшвидше їх закрити, оскільки через відкриті колодязі зв’язку на контакт навряд чи хтось вийде, а от втрапити у яму та травмуватися прості люди можуть. Все правильно. Однак є така штука як причинно-наслідковий зв’язок. Поставивши нові люки, ліквідуються наслідки, але причина зникнення залишиться. Повірте, насамперед потрібно нейтралізувати мисливців за люками, тоді й наслідки ліквідовувати не доведеться. От побачите!



***
Містяни хочуть, аби під час руху маршруток розрахунок за проїзд проводили кондуктори, щоб не відволікати водіїв від дороги. Відповідну петицію і зареєстрували. «Щоб водій у громадському транспорті виконував свій прямий обов'язок і не наражав на небезпеку пасажирів та пішоходів», - пояснила автор звернення лучанка Наталія Ігнатійчук. Також вона нагадала, що нещодавно маршрутка травмувала трьох дітей, тому потрібно вирішити питання з безпекою на дорозі. Загалом-то я не проти і погоджуюсь, що це буде крок до цивілізованих перевезень у громадському транспорті. Але… Якщо, встигаючи брати гроші за проїзд (ледве не сказав «обілечувати»), водії ще й гасають не згірше пілотів Формули-1, то, не відволікаючись на фінансові процеси, окремі маршрутники зможуть просто перейти у режим польоту!



***
А ви теж не знали, що у Луцьку для пільгових категорій є безкоштовні абонементи на плавання? Є! І запливи ці оплачує бюджет міста з наших з вами податків. Більше того халявних плавців у місті не 10, не 50 і навіть не 100. «Це 400 пільговиків по 350 гривень. У приблизних підрахунках це 1 мільйон 400 тисяч гривень. На виконкомі ми вирішуємо пільги на проїзд у тролейбусах, який коштує копійки, а тут така сума. Тому прошу виносити такі рішення на розгляд виконавчого комітету», - сказав заступник міського голови Сергій Григоренко. Сергію Анатолієвичу, респект! Сподіваюсь, тепер контроль за кількістю безплатних іхтіандрів у басейні ДЮСШ таки з’явиться. Більше того, громадськість чекає на оприлюднення прізвищ пільговиків і підстав для халяви. Також було би цікаво дізнатись про інші види відпочинку, який платники податків презентують обраним: пільгові тренажерні зали, боулінг, сауни тощо.



***
Представники громадськості питання необхідності створення Центру патріотичного виховання вже обговорили. Тепер переконуватимуть депутатів. На думку одного з ініціаторів створення організації Павла Данильчука, напрямки, з якими працюватиме Центр, зараз передбачити неможливо. «Ми не визначимо чіткого бачення і всіх пріоритетів, бо цей процес динамічний», - зауважив депутат. А от доброволець АТО Майя Москвич конкретно окреслила завдання майбутнього Центру: займатися не тільки історико-краєзнавчою роботою, а й військовим вихованням, щоб молодь була готова захищати Батьківщину зі зброєю в руках. І взагалі, на думку панни Москвич, створення Центру є нагальним і обговорення не потребує. Справді, для чого? Наша ідея, а значить безальтернативна та єдино правильна. І думка інших нас не цікавить, бо патріотичного виховання багато не буває! Я вже бачу юних патріотів, які сміливі, витривалі, вміють вправлятись зі зброєю, фанатично люблять свою націю та сліпо виконують вказівки старших товаришів. Чомусь пригадалось: була колись у Німеччині така організація — Гітлер'югенд. Вступ до неї був обов’язковим, а керував молодіжною структурою рейхс’югендфюрер. Хто очолюватиме новостворений Центр патріотичного виховання у Луцьку, наразі невідомо.

***
На сьогодні все. Стежитиму за життям нашого міста і наступного тижня. І не тільки задля того, щоб бути в інформаційному тонусі, а і для можливості вставити своїх 5 копійок! Бувайте здорові!
Цицерон Пердюк
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter