5 цікавих музеїв Луцька

22 Травня 2015
Письменник Пауло Коельо у своїх порадах мандрівникам писав, що відвідуючи нове місто, не варто ходити у музеї. Мовляв, набагато цікавіше дізнатися про сучасне життя міста, ніж про його минуле. Мабуть, Коельо мав на увазі нудні походи у музеї, які ми пам’ятаємо зі школи.

«Таблоїд Волині» вважає, що музеї – це зовсім ненудно. Як доказ тому – п’ятірка найцікавіших музеїв Луцька.

АПТЕКА-МУЗЕЙ

Це не тільки музей, це ще й найдавніша у Луцьку аптека. Вона діяла ще із середини XIX століття. «Центральний» експонат – унікальний провізорський касовий апарат 1902 року. В аптеці-музеї можна також побачити кабінет власника аптеки. На столі – старовинні рахівниця та друкарська машинка. На полицях – бібліотека рідкісних тепер книг з аптечного ремесла.

Аптека-музей «живе» на вулиці Драгоманова. У будні працює із 8 до 21, у вихідні – з 9 до 21. Вхід – безплатний.


МУЗЕЙ ТЕХНІЧНОГО ПРОГРЕСУ

Тут усі експонати зі змістом – аби майбутні покоління бачили, з чого починався світовий прогрес, і чого досягли люди тепер. У музеї експонується хронологічна історія різних винаходів. Датування починається ще століттями до нашої ери. У музеї – понад 1000 експонатів.

Музей технічного прогресу працює щодня з 12 до 20. Розташований на території «Адреналін-сіті» на вулиці Карбишева. Вхід – 10 гривень для дорослих та 5 гривень для дітей.


МУЗЕЙ ЦЕГЛИ

Цегла, плитка, кахлі, черепиця як музейні експонати збережені у Луцькому замку. Тут можна побачити старовинні будівельні матеріали, знайдені під час археологічних досліджень. Люди, які у цьому тямлять, кажуть, що музей – дуже цікавий.

Музей цегли працює щодня. Вхід до замку – 10 гривень для дорослих і 5 для дітей.


МУЗЕЙ ДЗВОНІВ

Музей дзвонів у Луцькому замку – єдиний в Україні. Серед експонатів – дзвони XVII – початку ХХ століття. Цікаво, що у 60-х роках попереднього століття сюди звозили дзвони із закритих церков. У колекції луцького музею дзвонів – трохи менше сотні експонатів. Тут можна побачити найменший дзвоник – довжиною всього декілька сантиметрів, який колись призначався для поштової карети. А ще – величезний церковний дзвін, який важить майже півтонни. Також тут є дзвони з пожежної частини, залізничного вокзалу, річкової пристані, пошти і навіть невеличкий шкільний дзвоник.

Музей дзвонів працює щодня з 10 до 19 години. Треба платити вхід тільки до замку – 10 гривень для дорослих і 5 для дітей.


МУЗЕЙ ВІЙСЬКОВОЇ ТЕХНІКИ

Волинський регіональний музей українського війська та військової техніки зберігає понад 1000 експонатів. Авіаційна та бронетанкова техніка, артилерійське і зенітно-ракетне озброєння, стрілецька зброя, апаратура і обладнання військ зв’язку. Словом, усе те, про що зараз чуємо у новинах із зони АТО. У музеї військової техніки можна побачити й бойові прапори, військову форму, предмети армійського побуту.

Музей розташований у районі вулиці Шопена (офіційна адреса – вулиця На таборищі). Музей працює з 10 до 17 години. Квиток для дорослих вартує 5 гривень, для дітей – 2.


Автор: Анастасія ПЕРЕДРІЙ
6
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter