17 архітектурних пам'яток національного значення на Волині

01 Липня 2015
Пам’ятками архітектури вважаються високохудожні архітектурні твори, що збудовані у минулі історичні періоди. Споруда повинна оцінюватися передовсім з точки зору співвідношення просторів і мас, мистецького вирішення екстер'єру та інтер'єру. Список пам'яток архітектури національного значення у Волинської області нараховує 203 об'єкти.

До Дня архітектури України «Таблоїд Волині» підібрав по одній пам’ятці архітектури з кожного району області та міста Луцьк.

Луцьк. Замок Любарта або Луцький замок ‒ верхній замок Луцька, один із двох частково збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Головний об'єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк» та найстаріша споруда Луцька.


Володимир-Волинський район. Кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці у Володимирі-Волинському ‒ кафедральний собор Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП. Храм є пам'яткою сакральної архітектури XII століття.


Горохівський район. Троїцький костел у Берестечку ‒ архітектурна пам’ятка духовного значення. Будівництво костелу було розпочате на кошти Томаша Карчевського. У кінці ХVІІ ст. Берестечко належало його родині. Троїцький костел мав величний вигляд. Побудований у стилі рококо він вражав своєю витонченістю та вишуканістю архітектури. Костел мав 8 вівтарів, був оздоблений картинами художника Йозефа Прехтля, а також дерев’яними скульптурами. У храмі були орган і хрещальня. На жаль, зараз на костелі вже неабияк позначилися вплив століть і відсутність належної реставрації.


Іваничівський район. Дерев’яна Церква Різдва Богородиці у селі Мовники, побудована у 1713 році.


Камінь-Каширський район. Дерев’яна Успенська церква у селі Качин, побудована у 1589 році.


Ківерцівський район. Колегіальний костел Святої Трійці ‒ римо-католицький парафіяльний костел в смт Олика, визначна барокова пам'ятка сакральної архітектури першої половини XVII століття.


Ковельський район. Мурована Георгіївська церква у смт Голоби, побудована у 1783 році.


Луцький район. Покровська церква у селі Піддубці, побудована у 1745 році.


Локачинський район. Мурований Костел Святої Трійці у селі Затурці, побудований у 1642 році.


Любешівський район. Мурована в’їздна брама садиби у Любешові, датується XVIII століттям.


Любомльський район. Мурована Георгіївська церква ‒ постійно діючий парафіяльний православний храм у Любомлі. Церква належить до Любомльського благочиння Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП.


Маневицький район. Мурований Костел домініканів у селі Старий Чорторийськ, побудований у 1736 – 1741 роках.


Ратнівський район. Дерев’яна Церква Святої Параскеви у селі Самари, побудована у 1830 році.


Рожищенський район. Мурована Успенська церква у селі Сокіл, побудована у 1816 році.


Старовижівський район. Дерев’яна Преображенська церква у смт Стара Вижівка, побудована у 1869 році.


Турійський район. Мурований Костел Святої Анни у смт Луків, збудований у XVI столітті.


Шацький район. Дерев’яна Казанська церква у селі Піща, побудована у 1801 році.


Підготувала: Ірина САСОВСЬКА
2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter