«Музику, маестро!»: у Луцьку відбувся благодійний бал «Impreza Lubarta». ФОТО

06 Квітня 2019

Текст: Олеся МАЛИШКО

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

Чарівні панянки у вишуканих вечірніх сукнях, гарні юнаки в білих сорочках, звуки музики, під яку вчились танцювати французький вальс і благодійність – це, якщо в декількох словах намагатись описати дійство під назвою благодійний бал «Impreza Lubarta». Однак програма заходу була настільки насиченою, що в двох словах про це не розкажеш.

Бал цього року проходив 5 квітня у дещо незвичному, але водночас такому гармонійному для такого заходу місці – музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.




Навіть чекаючи на початок самого балу гості не мали часу нудитись, а прогулювались коридорами галереї розглядаючи картини українських художників. При вході організатори роздавали всім відвідувачам наліпки у формі серця, де й було написано – «Від серця до серця». Справа в тім, що бал носить благодійний характер в межах всеукраїнської акції «Від серця до серця» , і виручені з нього кошти спрямують на закупівлю медичного обладнання для Волинської обласної дитячої лікарні.

Поки дебютанти готувались до виходу, на сцені розважали гостей «Шанс мюзік» та Генадій Гусєнцев.








Врешті, при вході в залу, де мав відбутися бал, спостерігалось помітне пожвавлення і вловлювалось хвилювання серед пар дебютантів, які от-от мають вийти і затанцювати перед публікою свій перший вальс.

Загалом дебютантів було 44, хоча заявку на участь подало понад 50 охочих, щоправда відібрали найкращих. Член оргкомітету Наталія Ільницька розповіла, що 44 щасливчика мали змогу цілий місяць відвідувати репетиції, на яких їх вчили танцювати, і сьогодні вони станцюють віденський вальс.

Врешті дебютанти у супроводі усміхненого головного танцмейстера балу Олександра Кашевського зайшли до зали під гучні оплески. Опісля прозвучав Гімн України, що означало – благодійний бал офіційно відкритий.










З вітальними словами на сцену вийшли заслужений артист естрадного мистецтва України, композитор, шоумен Сергій Скулинець та координатор акції «Від серця до серця» у Волинській області Ангеліна Дацюк. Координаторка нагадала про благодійну мету сьогоднішнього дійства і розповіла, що попід сценою, під час проведення балу, стоятиме скринька, куди можна буде зробити пожертву.

«Сьогодні допоможете ви, а завтра допоможуть вам», - сказала Ангеліна Дацюк.




Опісля Сергій Скулинець «запалив» публіку виконанням своєї пісні «Вільний птах».

Сотні пар очей з захватом поглядали на паркет, коли на ньому танцювали «Сонячний вальс» діти з синдромом Дауна, які після завершення танцю отримали чимало щедрих оплесків.





Після дітей на паркет вийшов колектив «Юність», який затанцював хореографічну композицію «Запрошення на вальс».

«Танець непідвладний часу», - сказала зі сцени ведуча про вальс, і з нею важко не погодитись. Адже у ХХІ столітті його й досі танцюють і люблять







Олександр Кашевський запросив пари дебютантів та усіх охочих, хто хоч трохи вміє танцювати, на паркет станцювати «Французький вальс», особливість якого полягає у тому, що протягом танцю у будь-який момент долучитись до нього може будь-хто із глядачів, які наважаться піти й станцювати разом з іншими.

Під чітким керівництвом і підказками Олександра Кашевського люди затанцювали.

«Зійшлись! Розійшлись! Помінялись! Раз-два-три!», – підказував концертмейстер.

«Музику маестро!», – продовжував курувати процес виконання танцівниками французького вальсу Олександр Кашевський.




А потім був вальс нон-стоп, коли учасники протанцювали не зупиняючись 10 хвилин.

Після вальсу та виступу гурту «Рузус блюз»та Інни Кириченко, відбувся показ одягу від бренду «Intention», дизайнерки Наталії Ісаєвої.

Не забули на благодійному заході і про проведення благодійного аукціону, на якому було представлено декілька лотів – від подарункових пакетів з алкогольними напоями, до ювелірних прикрас. Відтак з аукціону на благодійність вдалось виручити 2500 гривень. Аукціон завершився, а бал продовжився. Тим часом, коли одні танцювали пристрасне танго, то в іншій залі любителі історії могли послухати цікаву лекцію про культуру балів в Україні та на Волині зокрема від історики ні Тетяни Яцечко-Блаженко.






На дворі уже стемніло, однак в музеї продовжувало вирувати життя – учасники та гості благодійного балу «Impreza Lubarta» не поспішали розходитись по своїх домівках – вони танцювали, спілкувались, насолоджувались музикою та долучались до благодійної справи – збору коштів для купівлі обладнання в дитячу лікарню.



















***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

14
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter