Відомі експерти з інтиму розповіли у Луцьку про вареники і спонтанний секс

09 Жовтня 2018

Фото: Макс ТАРКІВСЬКИЙ

Текст: Юлія ДЗЬОБИК

Цієї суботи у Палаці культури Луцька відбувся майстер-клас «Інтим у стосунках. Погляд психолога та гінеколога» від відомого лікаря, акушера-гінеколога телепроекту «Я соромлюсь свого тіла» Людмили Шупенюк та психолога багатьох телевізійних проектів Ореста Шупенюка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ВІДВЕРТО ПРО СЕКС: ЯК ЛІКАРІ З ТЕЛЕШОУ ПРОВЕЛИ ДЛЯ ЛУЧАН МАЙСТЕР-КЛАС

Зіркові гості приїхали до Луцька уже вдруге, кажуть, тут вдячний зал і красива осінь. Ексклюзивно для «Таблоїда Волині» перед «гарячою» зустріччю з лучанами експерти розповіли про здоров’я українців, завантажені графіки, улюблені страви і… спонтанний секс.


***

У Луцьку ви вже вдруге. Залишилися якісь асоціації?

О: Минулого разу 800 метрів пройшов туди і 800 в протилежний бік. Ото й все, що вдалося побачити.

Л: У мене одногрупниця з Луцька, то заочно з містом знайома, але раніше не була. Хоча, знаю, які асоціації! Минулого разу ми були тут восени, і було дуже тепло. І цього року теж ми вже всі були майже в зимі однією ногою, а приїхали сюди – і тепло. Тому ваше місто завжди буде для нас асоціацією сонця, тепла. Плюс тут була дуже зацікавлена і вдячна аудиторія, тому ми ще годину перебрали часу, відповідаючи на запитання уже в кулуарах.

О: Цього разу нема обмежень по часу оренди залу, тому відчуваю, що будемо сидіти, доки сонце не сяде, місяць не зійде! (сміється – авт).

Ви бачите багато міст, можете порівнювати реакції на свої майстер-класи. Чи стали українці більш уважними до свого здоров’я загалом, і до сексуальної його складової зокрема?

Л: На сьогодні це вже не випадкова зацікавленість. Знаєте, коли людина починає стежити за своїм життям, коли людина живе довше, коли якось себе організовує і чимось себе займає, вона вже хоче певного соціального життя. Спершу в Союзі «сексу не було», згодом кинулися зовсім в інший бік, а необізнаність як була, так і залишилася. У нас є і телебачення, і журнали, і Інтернет, тобто, якщо тебе щось цікавить, то є, де з’ясувати, але кожного дня на прийомі в гінеколога бувають випадки, коли хочеться питати, як же ви росли в соціумі, що нічого не знаєте. Про це необхідно говорити, і краще, коли інформація надходить від компетентних професійних джерел, коли пояснюють фахівці, здатні акцентувати на важливих моментах.

О: З психологічного боку все інакше, бо люди все ж більше говорять про фізику тіла, говорять про реальні речі, а я більше відслідковую ілюзорні. Психіка міняється тяжче, і ставлення до всього міняється тяжче, і велика роль у цьому виховальна. З покоління в покоління нас тримали в якихось рамках, часто жорстких. І колективне несвідоме українців все одно зорієнтоване на якісь речі, які не ламаються за один день, і я не впевнений, що їх треба ламати. Є сім’я, є родина, є нація, є народ, є менталітет і традиції, усе не треба руйнувати, але варто трансформувати, щоб навчитися отримувати більше задоволення і передавати його дітям. Бо неможливо вийти з одного алгоритму і відразу ввійти в інший.

Л: У мене вчора була на прийомі жінка з 39-го року народження. Вирішувала питання, як покращити своє інтимне життя! Причому, дивлячись на неї, я впевнена, що воно в неї є! І це вже певний прорив.

А говорячи про психологію, справа в тому, що 70% неефективного, незадоволеного інтимного життя – це не фізика, це саме психологія. Тому роздумувати про якусь функцію, не торкаючись мозку і сфери підсвідомого, на мій погляд, однобоко, навіть кастровано, кажучи мовою сексу.


Яка цільова аудиторія таких зустрічей?

Л: Це завжди різні люди. Молодь часто думає, що вона все знає, часом буває елемент сором’язливості, страх здатися необізнаними. А мені дуже приємно, що велика частина аудиторії – це зрілі жінки (35+), які вже отримали смак від життя і розуміють, чого вони хочуть і шукають вдосконалення.


О: Знають, чого хочуть, а тепер ще треба втілити це в життя, а з тим виникає найбільше проблем. Бо віртуальний світ нам розказує, як ми хочемо, у світі фантазій усе просто, усе можна, а як приходиться до діла, то починаються труднощі. От на цьому перепаді і працюють психологи.

Чи є у психолога психолог?

О: За класикою жанру має бути. І колись навіть був, але потім я себе роздвоїв…

Л: Орест, це шизофренія!

О: Ні-ні, я просто дуже добре спілкуюся сам із собою, сам себе гармоную, вмію це робити. У нас ще дитина психолог, але вдома ми цим не користуємося. Не зловживаємо, бо треба і відпочивати. Ми дуже рідко бачимося, дуже одне одного любимо, і виписався закон не напружувати одне одного. Є певне дуже тепле ставлення одне до одного, до якого, що приємно, усі прийшли самостійно.

Ви залучені у кілька телевізійних шоу, крім того є ще медична практика, сім’я, хобі, дім… Є якісь секрети, як розпланувати час?

Л: Справа в тому, що проект ще знімається! І буде 6 сезон, і дасть Бог, буде 7 сезон потім. Дві роботи, родина… Знаєте, на питання «Як вам вдається все встигнути?» завжди є відповідь «Не вдається». На жаль, в першу чергу страждають побутові і господарські речі, от на це немає часу зовсім, тому ми намагаємося вихідні проводити разом, бачитися з родиною. Іноді треба просто сісти і видихнути… Зараз – це шалене коло інформації, яку всю хочеться почути, все тобі цікаво!

Там якась конференція, майстер-клас, зустріч, презентація… Воно все забирає багато часу, але якщо у мене тепер з’являється півдня вільного, то це паніка, чим то зайнятися (сміється – авт). Чи то телевізор подивитися, чи то поспати, чи то в домі прибрати, чи то їсти наготувати…

О: Ну, з подивитися телевізор – це ти загнула! Вона іноді дивиться телевізор, але із закритими очима. То для неї найкращий антидепресант (після мене, звісно ж!).

А дивитеся на себе по телевізору?

О: Я ні.

Л: Я намагаюся дивитися наш проект, бо фактично ми бачимо пацієнта на початку лікування і в кінці, а оцей весь шлях лікування та реабілітації, який він проходить, мені як лікарю дуже важливо бачити. На зйомках виходить побачити далеко не все. Також цікаво дивитися на пацієнтів колег-лікарів.

О: От що ми завжди дивимося разом, це прем’єрні випуски «Я соромлюся свого тіла». Сідаємо і довго дивимося, три години чи навіть більше. Часом Люда засинає і каже: «Як буду я, то розбудиш» (сміється – авт). А більше телевізора не дивимося, бо нема часу, та й цікавості особливо нема.


Л: Проект у перший рік його існування дивилися дуже пильно. Знаєте, цікаво було, як там сукня виглядає, як ти взагалі виглядаєш на екрані, що залишили під час монтажу, як подали. А потім з часом забуваєш уже, де ти там брала участь, і так пильно все це не відслідковуєш. Нещодавно були на відпочинку, а там показували 3-й сезон шоу. Подивилася і думаю, непогано-непогано виглядаю, але зараз ще краще (сміється – авт).

О: У цьому велика загадка! Ми не помічаємо, як змінюємося щодня, а потім дивимося на фото 5-річної давнини і дивуємося! Часто може хтось собі там подобатися більше, але переважно людей цілком влаштовують вони сьогоднішні, навіть можуть казати, що зараз подобаються собі більше, ніж кілька років тому.

А як Ви, Оресте, плануєте свій робочий графік?

О: У мене справді більше часу порівняно з Людою. Я ще люблю щось послухати, повчитися, хапнути чогось нового, може, навіть не цілком мені потрібного, але цікавого. Хочеться розуміти, що коїться з психологією в світі. Буваю експертом в різних шоу, веду консультативний прийом, але менш завантажений, ніж дружина.

Л: Якщо бути чесним і рахувати кількість шоу і телеканалів, то Орест знімається більше на телебаченні, але я ще поза тим маю дві роботи, а він лише одну.

Кажуть в народі, що миритися треба до вечора, аби не тягти суперечки в ліжко. На вашу думку, є сенс вирішувати конфлікти інтимом чи краще спершу втихомиритися і в ліжко йти вже з іншим настроєм?

О: Візьму на себе відповідальність поділити в цьому питанні людей на 2 групи. Перші все вирішують там, тягнуть туди всі проблеми і нейтралізують все за рахунок бажання, взаємності, для них це навіть адреналін і необхідність емоційного сплеску перед сексом. А друга група – зовсім антагоністична, вони не можуть дійти до ліжка, якщо хтось з них ображений.

Це дуже індивідуально, як і все решту. Якщо пара відчуває, що в них є завжди карт-бланш – скочити в спальню, поверещати, повиривати волосся, то все можна робити. А та пара, яка знає, що не буде любові і ніжності на образах, то не треба, бо таким гратися не можна. Треба знати себе і знати партнера, а щоб знати, треба любити.

Бліц-інтерв'ю

Улюблена страва

О: Я «моно» в цьому плані, люблю вареники з м’ясом, шмат свинини, смажену картоплю. Все таке, що любить самець. Тут нічого нового і дивного, я не гурман.

Л: Вареники! Це спадає на думку першим. В нас тато готує неймовірні вареники і з капустою, і з картоплею, і з м’ясом, ну дуже смачно! А взагалі, я люблю їсти все, що приготовано для мене і приготовано з любов’ю. З домашніх люблю і перші страви, і другі, і випічку, і компот. Вдома все смачно!

Море чи гори?

О: Я виріс в горах, тому і гори, і море, тут я земноводний. Мушу бути і там, і там. Дуже люблю море, люблю його ще з дитинства, коли мене вперше туди привезли, картинка яскрава залишилася. А без гір я не можу, бо я там виріс.

Л: У нас щороку є і море, і гори, хоча б по разу, інакше відпочинок не вдається. От через тиждень їдемо в гори, уже, мабуть, втретє за рік.

Інстаграм чи Фейсбук?

Л: Напевно, більше Фейсбук, хоч в Інстаграмі теж буваю. Швидше всього для того, щоб моніторити, де твої друзі, як виглядають, коли часу на особисте спілкування, на жаль, завжди бракує.

О: Для мене Інстаграм досі щось незрозуміле, я там є, але зазвичай Люда щось доповнює.

Л: Нашому татові 81, і він опанував Фейсбук. І пише, і викладає статті, є дуже активним користувачем.

О: Іноді, правда, щось забуває, просить підказати, але я дуже поважаю у ньому те, що у 81 є бажання навчитися чогось нового, а не підкорення природним процесам згортання пам’яті та уваги.

Який фільм першим спадає на думку?

О: Я не дивлюся художніх фільмів. Дуже рідко. По-перше, це витрачений час, а по-друге, я харчуюся не ілюзіями, а фактами. Люблю щось науково-популярне, як зараз модно казати, розвивальне. Так само з художньою літературою уже не складається, бо емоцій вдосталь я черпаю з розмов із людьми. Хоча іноді можу подивитися французькі фільми…

Л: Так, от французьке кіно ми любимо! І драми, і комедії. Це на випадок, якщо хочете відпочити інтелектуально за кінопереглядом. Іронія, відповідність внутрішнім станам, там є все це. Свого часу дуже захопилася «Доктором Хаусом», і зовсім не скептично ставилася до серіалу. Він мене заспокоює, бо загострює ті моменти, з якими ми дійсно зустрічаємося у професійному житті, хоча й робить то гіпертрофовано.

В одязі кежуал чи класика?

Л: Я люблю класику, а Орест, мабуть, кежуал.

О: Ну так, мені ближче кежуал, але все частіше хочеться піджака якогось натягти. Розумію, що це вже симптом, і рано чи пізно класика до мене прийде.

Яка звичка здається вам найкориснішою?

О: Звичка любити себе. А для цього треба постійно рухатися вперед головою і тілом, постійно навчатися, вдосконалюватися, гармонувати. Любити себе – необхідно. Бо є базис, а є надбудова, без цього фундаменту не буде нічого.

Спонтанний секс чи запланований?

Л: Жінки люблять планувати!

О: А чоловіки за своєю природою абсолютно спонтанні! Я дуже чітко знаю, чого мені частіше хочеться, і частіше це щось спонтанне.

Л: А жінка, щоб було так, як вона собі придумала. Щоб отам зустрілися, отуди сходили, повечеряли, музика, шампанське, гарна білизна. А потім раз – і весь план тобі зіпсували, поки ти на кухні готувала вечерю.

Я спочатку реагувала: «Ні, я отак не хочу, давай ввечері, щоб красиво», а тепер, чим довше разом з чоловіком живеш, то розумієш, що треба використовувати можливість. Зараз? Добре, давай зараз! А потім буде ще й красиво ввечері!

Коли його хочеться і є можливість, то ним треба займатися!








***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

9
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter