Змінюємо минуле, думаємо про теперішнє, творимо майбутнє: МСУМК запрошує лучан

02 Жовтня 2018

На День Незалежності у культурно-розважальному центрі «Adrenalin City» відбулось відкриття Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Культурна інституція ставить собі за мету збудувати музейну інституцію найвищого рівня, котра змінить минуле, рефлексує теперішнє, творитиме майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво у світі.

Музей Корсаків, який знаходиться у КРЦ «Адреналін Сіті» (м. Луцьк, вул. Карбишева, 1), запрошує лучан та гостей міста щоденно з 11 до 20 години. У середу – вхід вільний, у п’ятницю - з 18 год вхід для молоді до 30 років вільний.

Змінюємо минуле, думаємо про теперішнє, творимо майбутнє

Хто ми є? Щодо позиціонування Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, нашої унікальності, нашого обличчя, нашого мейнстриму, нашої головної ідеї, то ми хочемо створити інституцію світового рівня, яка вивчає національне минуле, пропонує замислитися над теперішнім та творити майбутнє, що сприятиме розвитку духовності нації та пропагуватиме українське мистецтво, а відповідно і нашу державу в світі.

Змінюємо минуле. Ми будемо досліджувати генезу сучасного мистецтва та показувати джерела виникнення його напрямків, читати історію по-новому, актуалізуючи на тому, що було забуте та викинуте, але мало право на життя. Адже, як писав Іван Корсак, «без знання і розуміння своєї минувшини – людство тоді немовля, народжене вчора».

Ми переконані, що можемо змінити минуле через зміну погляду на нього, через повернення незаслужено замовчуваних імен та актуалізацію важливих явищ в історії українського мистецтва.

Пропонуємо задуматися над теперішнім. Задля реалізації нашої місії передбачено проведення виставок, які представлятимуть творчість найкращих вітчизняних художників як в Україні, так і за кордоном.

Відкриваючи музей, ми маємо на меті організувати простір для рефлексії, дискусій та пошуку істини, де відвідувачі будуть переживати унікальний естетичний досвід, діставати натхнення, пізнавати.

Ми хочемо відмовитися від традиційного амплуа храму мистецтва, готового дати відповіді на всі запитання, а стати місцем тотального плюралізму. Ми прихильники лозунгу британської галереї Тейт: «Ще раз поглянь, ще раз подумай».

Ми хочемо, щоб наш музей виконував пізнавально-евристичну функцію і був місцем інтелектуального відпочинку. Як казав засновник Нью-Йоркського музею Джон Коттон Дана: «Добрий музей приваблює, забавляє, викликає інтерес і спонукає ставити запитання, а отже, популяризує навчання».

Ми хочемо створити музей, який виконуватиме не тільки пізнавальну, гедоністичну та естетичну функції, а й сугестивну. У цьому аспекті ми прихильники позиції Олександра Архипенка: «Світ хотів би, щоб митець виклав усе. Я мислю, що в такому разі не було б жодної творчості, адже митець повинен творити. Митець, який творить, приневолює до творчості й глядача. Він дає імпульс, що штовхає і його, глядача, згідно з законом універсального руху. Коли подати глядачеві символ, він мусить почати і сам творчо мислити».

В умовах вираженої фрагментації соціального простору ми спробуємо по-різному подати інформацію для різних цільових аудиторій, наприклад, експертне середовище може цікавити одне, а дітей та їхніх батьків зовсім друге. Ми хочемо розширити обізнаність відвідувачів, поглибити їхні знання, змінити їхні погляди на мистецтво, культуру, життя.

Творимо майбутнє. Ми плануємо збудувати музей майбутнього, який, на думку Дана, має стати «живим організмом, в якому буде чимало вчителів, безліч розмаїтих майстерень, навчальних аудиторій».

Ми постараємося зробити так, щоб Музей сучасного українського мистецтва Корсаків став каталізатором змін та залучав молодь до вирішення питань і проблем сучасності, реалізуючи програми створені молоддю для молоді, використовуючи культуру та мову молоді. Ми проти нав’язування нашому майбутньому готових ідей.

Ми будемо заохочувати відвідувачів ставати митцями, творити, приносити мистецтво й культуру до свого життя.

Ми хочемо, щоб ця інституція стала не просто збіркою експонатів, а безперервним потоком культурницьких заходів.

У планах є організація фестивалів перформансу та відеоарту, гостьових лекцій та концертів сучасної музики, театральних вистав та демонстрація арт-фільмів.

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків планує організувати співпрацю із школами, коледжами, університетами регіону: екскурсії в період навчання та канікул, проведення уроків в атмосфері музею, мистецьких конкурсів, а також започаткувати традицію підвищення кваліфікації вчителів малювання загальноосвітніх та художніх шкіл, для викладання залучатимуть найкращих живописців та мистецтвознавців України.

Фундатор Музею сучасного

українського мистецтва Корсаків,

доктор економічних наук

Віктор Корсак


3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter