Як швидко і легко зробити затишний камін: покрокова інструкція від луцьких професіоналів

07 Грудня 2017
До Нового Року лишилося менше місяця. Усі починають готуватися до свят та прикрашати свої оселі. Вже скоро і вулиці міста світитимуться різнокольоровими вогниками та різдвяними декораціями. Такі композиції безперечно створюють неповторну святкову атмосферу, проте реалізація подібного задуму може влетіти в копійку.

Аби зробити вашу оселю неповторною, «Таблоїд Волині» разом з студією архітектури і дизайну «Domum Group» підготувала низку новорічних лайф-хаків, на які не потрібно витрачати чимало ресурсів, але які допоможуть відтворити неповторну атмосферу зимових свят.

Сьогодні ми навчимося робити з підручних матеріалів камін. Звісно, він не отеплить вашу оселю, однак має усі шанси зігріти душу тих, хто приєднається до його виготовлення чи просто милуватиметься чарівним декором.

Асоціативно камін викликає відчуття затишку і тепла. Та коли справжній камін — недоступна розкіш, альтернативою буде його імітація. Найдешевшим варіантом є майстрування каміну із пустих картонних коробок. Хоча при бажанні (чи можливості) можна використати пінопластові панелі.

Отож, нам стануть у пригоді:

- Коробки з картону чи картон.
- Олівець, канцелярський ніж, клей, скотч, лінійка.
- Для оздоблення: картонні цеглинки, шпалери з візерунком цегли (за бажанням), біла фарба.
- Гіпсокартонний лист для полиці (можна обійтись і без нього).
- Матеріали для додаткового декору.
- Існує безліч варіантів красивого оздоблення: молдинги, гіпсові панелі у вигляді цеглинок, ялинкові гілочки, іграшки, шкарпетки, свічки, дзеркала, дрова, вогники. Ми ж використаємо варіант декорування картонними цеглинками.

Розпочинати складати конструкцію необхідно із креслення майбутнього виробу. Для цього обов’язково врахувати кількість картону, розміри коробок чи величину місця розташування каміну. Ця інформація стане основою для розрахунку кількості витратних матеріалів.

Коли коробки зайняли задумане положення, всі елементи потрібно чітко зафіксувати скотчем.



Наша конструкція є доволі високою і вузькою, тому не забудьте про основу – вона має бути стійка і широка.

Всі інші роботи будуть стосуватися декору конструкції.

Отож полиця: гіпсокартонний лист додасть каміну додаткової міцності. Він не є обов’язковий. Його також можна додатково зашити поліуретановим плінтусом. Врахуйте, що можна використати і пінопластовий плінтус, проте він потребує спеціального клею, оскільки деякі можуть навіть пошкодити його.

Останнім етапом є декорування поверхні. Потрібно нарізати невеликих картонних цеглинок орієнтовним розміром: 12 на 6 см. Їх необхідно приклеювати з невеликим відступом, щоб імітувати шви між цеглою. Для приклеювання використовуємо спеціальний клей для картону.




Коли всі елементи на своїх проектних місцях – потрібно все покрити фарбою. Якщо ви вирішили не робити цеглинок – то усю конструкцію можна обклеїти білим папером чи шпалерами. Усі ці варіанти досить бюджетні.



Найприємнішим етап — влаштування каміну на задумане місце і розставляння свічок.




Тепер наш камін теплий і затишний, а отже свята пройдуть атмосферно.




***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter