Вино, іноземці та несподівані локації: Луцьк на три дні стане містом поетів

02 Жовтня 2017
Уже зовсім скоро – 6-8 жовтня – до Луцька на Міжнародний поетичний фестиваль «Meridian Lutsk» з’їдуться поети та поціновувачі літератури з усієї країни та закордону.

Про місто для поетів, ексклюзивну театральну виставу, три дні неймовірного літературного драйву та міжкультурного обміну розповіли у понеділок, 2 жовтня, під час прес-конференції «Meridian Lutsk» у книгарні Волинської обласної друкарні.

Директорка мистецького об’єднання «стендаЛь» Елла Яцута зазначила, що фестиваль такого рівня – це спосіб перевірити, наскільки лучани готові до знайомства із сучасною літературою Європи.



«Meridian Lutsk» – це подія, яка приверне увагу іноземних та всеукраїнських ЗМІ. Про нас уже писало білоруське видання «Наша Ніва», відомі білоруська поетка Наста Кудасава у своїх інтерв’ю теж тепер часто розповідає про фестиваль у Луцьку. Так само автори із Литви чи Естонії тепер дізнаються самі більше про Луцьк і розповідатимуть про нього читачам у своїх країнах. До того ж іноземні автори звертатимуть увагу на те, чи готова Україна до сприйняття європейської літератури не лише у Києві чи Львові, а й у маленькому, але цілком європейському Луцьку, чи потрібен тут фестиваль такого масштабу».

Елла Яцута переконана, що презентації Сергія Жадана, читання Юрія Андруховича, Юрія Іздрика чи Оксани Забужко безперечно зберуть повний зал у Луцьку. Втім, для організаторів досі залишається таємницею, скільки людей прийде послухати маловідомих чи й зовсім невідомих в Україні, хоча і шалено популярних у своїх країнах, іноземних авторів.

«Але ж треба розуміти, що усі закордонні гості у своїх країнах теж свого роду «забужко» та «андруховичі», тому ми дуже запрошуємо лучан знайомитися із новими іменами і повірити у те, що Луцьк готовий стати літературною столицею, як віримо у це ми», – поділилася PR- менеджер фестивалю Ірина Полєтуха.



Програма фестивалю буде насичена виступами потужної делегації письменників із Польщі, Білорусі, Литви, Естонії, Ізраїлю та, звісно ж, України. На одній сцені зможуть зустрітися і «метри» сучасної української та закордонної літератури, і представники Волинського осередку Національної спілки письменників України, і талановиті молоді поети, часто невідомі лише через брак піару.

Знаковою подією фестивалю стануть читання із нової книги Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами», яку через серйозність і глибину теми не наважуються включати у перелік презентацій чимало інших організаторів.

Також, спеціально для поетичного фестивалю театр «Гармидер» створить унікальну виставу за мотивами віршів, в яких прямо чи опосередковано згадано Луцьк.

Окрім виступів письменників, у Палаці культури впродовж усіх фестивальних днів працюватиме книжковий ярмарок, на якому можна буде придбати ексклюзивні книжкові новинки, презентовані на Форумі видавців у Львові.

Вражатимуть і обрані для подій фестивалю локації. Так, наприклад, поетичні читання ізраїльських авторів відбудуться у будівлі з приблизно столітнім минулим. Її збудували як єврейський громадський центр перед Першою світовою. Тут була школа, офіси, культові приміщення. Зараз це общинний центр «Єврейська ґміна», який використовує Волинська релігійна громада прогресивного іудаїзму.

Буде нагода відвідати камерні зали однієї з замкових будівель, куди в 1431 році з’їхалися монархи Європи для вирішення політичних і економічних справ.

Також, цікавим експериментом стануть поетичні читання у сесійній залі Луцької міської ради. Організатори кажуть, хочуть наповнити мистецтвом простір постійних політичних баталій та суперечок, зробивши хоча б на три дні господарями міста поетів.



«Meridian Czernowitz існує вже 8 років. За цей час більше 6 мільйонів німецькомовних громадян дізналися про Чернівці. Ми ж можемо зробити Луцьк літературною територією, про яку знатимуть і говоритимуть у країнах, представники яких стануть постійними гостями нашого фестивалю», – підсумували організатори.

Квитки як на один, так і на три дні поспіль можна придбати онлайн або у книгарні «Освіта» (проспект Волі, 8). До того ж, щодня обіцяють як мінімум один захід із вільним входом, аби лучани змогли «посмакувати» і вирішити, чи готові вони до безперервного марафону літератури надалі.

Організатори: мистецьке об'єднання «Стендаль», Департамент культури Луцької міської ради, Роман Бондарук.

Партнери: Волинська обласна рада, Генеральне консульство Республіки Польща в Україні, «Ідейл», «Кромберг енд Шуберт Україна», Волинська обласна друкарня.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter