​Волинська художниця розповіла, навіщо роздягає жінок під час арт-терапії. ФОТО 18+

05 Жовтня 2017
Нещодавно мережу сколихнули фотографії із семінару відомої волинської художниці, арт-терапевта Тетяни Мялковської.

На світлинах учасниці практик була абсолютно голими і прикривалися лише тонкою кольоровою тканиною. «Таблоїду Волині» мисткиня розповіла, як проходило дійство та у чому суть такої терапії.




«На арт-терапевтичних жіночих семінарах однією з практик є проживання архитетипного модуля первісної жіночої поведінки. Це свого роду театральна вистава або перформанс, під час якого жінки входять в роль розвідниці, амазонки, котра прийшла на цей шматок землі вивчити та освоїти її, захистити. Наступна роль – створення власного природно-комфортного життєвого простору та комунікації в соціогрупі.






Далі йде приготування до знайомства і зустрічі з протилежною статтю (дівчата, жінки прикрашають себе, проживають модуль комунікації та психоемоційного з’єднання в пару). Наступна роль берегині та матері, у цій практиці беруть участь тілесні методики та тканинна терапія. В підготовчій роботі присутній майстер-клас з виготовлення власного батику. Тканина в методиці служить додатковим захистом власного емоційного спокою та додатковим предметом Вираження певних емоцій», – розповідає Тетяна.





Семінари Тетяни Мялковської відбувалися на Кіпрі та у Болгарії, а програма передбачала 10 авторських практик художниці. На світлинах продемонстрована одна із них, робота з тканинами та первісним природнім ресурсом. Авторка методики розповідає, що для нашої психіки, особливо для безсвідомого та ірраціонального відділу не важливим є реальність втілення дій.






Наші фантазії, ілюзії, образи, емоції та переживання сприймаються як реальність, а тому проживання театралізованих сцен та перформансних ролей працює як корекція глибинних травм, емоційних блоків та нереалізованості.





«Особливо в наш час підвищених стресів, урбанізації та гендерного рольового нівелювання є винятково цінним такий відпочинок та перезавантаження за допомогою не лише природного ресурсу, а й у поєднанні з арт-терапевтичними практиками», – вважає арт-терапевт.







***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter