Відомий письменник вчив луцьких студентів боротися з «кремлівськими квартирантами

10 Листопада 2015
Студенти філологи та журналісти Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки по-особливому відсвяткували своє професійне свято - День української писемності та мови. Для цього майбутні майстри слова запросили на творчу гостину того, на кого вони рівняються - письменника, історика та журналіста Івана Корсака. Дійство відбулося 9 листопада в бібліотечному корпусі СНУ.

Аудиторія зустріла відомого гостя у вишиванках та жовто-блакитних барвах. «В нас в гостях людина, яка плекає українську мову. А ще Іван Корсак повертає нам багато маловідомих та забутих імен», – заявив декан Інституту філології та журналістики Юрій Громик.

Після «батька ІФтаЖу»(Юрій Громик – прим. автора) слово взяв Іван Корсак, який попросив спудеїв бути активними і ставити «вредні» питання, аби дискусія була «живою». Відомий гість презентував присутнім два романи – «Перстень Ганни Барвінок» та «Вибух у пустелі». «Між цими книгами півстоліття, але є те, що їх об’єднує», - зауважив автор, інтригуючи молодь.

Першою Іван Корсак дістав книгу «Перстень Ганни Барвінок». Роман оповідає про дружину Пантелеймона Куліша – Олександру, яка в літературних колах була відома під псевдонімом Ганна Барвінок.
Автор вважає роман книгою не лише про творчий талант літераторки, а й розповіддю про велике кохання і страждання. Іван Корсак розповім спудеям про захоплюючу і дещо трагічну історії Куліша і Барвінок: «Ніхто не ризикне назвати Куліша зразковим сім’янином. Ганна ж все віддала заради творів Пантелейомна. Вона помирала в чужій «сторожці» напівзабута».
Презентувавши «Перстень Ганни Барвінок», відомий гість познайомив присутніх із ще одним своїм дітищем – романом «Вибух у пустелі». «Ми чуєм від східних сусідів, що Україна – випадкова країна. Насправді Україна внесла великий вклад в розвиток людства», - заявив відомий спікер. Аби не бути голослівним Іван Корсак навів приклад родини Кістяківських, про наукові здобутки яких і йдеться в книзі «Вибух у пустелі».

Іван Корсак повідав студентам, багато деталей, невідомих широкому загалу. Письменник розповів, що герой роману, українець Георгій Кістяківський, був викладачем Гарвардського університету, помічником Президента США та винахідником атомної бомби. «Східні друзі» встигли «охрестити» Кістяківського своїм. «Кремлівські квартиранти, вони не можуть представляти народ Росії», - «відрізав» Іван Корсак.

Письменник звернув увагу молодої аудиторї на те, що треба шанувати і знати своїх земляків, аби потім такі «квартиранти» не топталися по українському прапору. Після спічу гість, як і обіцяв, відповів на всі «каверзні та вредні запитання» студентів. Молодь віддячила Івану Корсаку гучними аплодисментами та теплими словами подяки.










Текст та фото: Андрій МОШКУН
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter