У Луцьку на виставі про СРСР «одружили» двох чоловіків. ФОТО 18+

01 Жовтня 2018

В рамках останнього дня фестивалю театрів «Мандрівний вішак» актори харківського «Публіциста» показали лучанам учасницький перформанс «Червоне весілля».

















Драматургію дійства створила Вікторія Миронюк, а режисуру «живої газети», яку демонстрували-відтворювали актори, зібрали з оригінальних текстів раннього радянського періоду Костянтин Васюков і Ганна Онищенко.







Перед початком вистави, в якій досліджували схему весільної церемонії в СРСР, гостям роздали лотерейні квиточки із прихованими ролями, що дісталися їм у цьому перформансі. Відтак, головні ролі нареченого і нареченої дісталися саме глядачам у рандомному порядку.





Випадок вирішив, що одружуватимуться цього вечора двоє чоловіків, що не суперечило умовам режисерського задуму.








«Червоне весілля повинне було замінити традиційні релігійні святкування шлюбу й утвердити символічне єднання молодят між собою та з колективом. І от, через гру весілля запросило глядачів зануритись в ідеї та естетику ранньорадянської ритуальності та подумати над наступними питаннями: що залишилось від історії, яка ознаменувалась авангардними на той час концепціями про любов, сексуальність та колективну працю і життя? Як колективна пам'ять впливає на наше індивідуальне сприйняття історії радянського минулого? І, зрештою, як ця сценічна робота може прокоментувати процеси в нашому постреволюційному сьогоденні, і, зокрема, так звану декомунізацію?», – анонсували актори.






Лучан «одружували» за всіма канонами радянської доби. Спершу всі герої зняли сучасний одяг, втілившись в людей-образів того часу, згодом зачитали клятви бути «сумлінними товаришами, які люблять одне одного так само, як інших товаришів».

Актори «живої газети» відтворили дискусії та диспути, обговорюючи за регламентом тему стосунків, кохання як поезії чи кохання як природної потреби, задля задоволення якої треба йти не до проституток, а до товаришок, з якими будують одну країну.

Зрештою, гості привітали молодят, заспівали «Інтернаціонал», обговорили свіжі новини за склянкою чаю, який здавна заварюють колективно у щасливих утопічних державах, і … повернулися у реальний світ 21-го століття.

Натомість працівники Теремнівського будинку культури, в якому відбувалася вистава, привітали харків’ян смачною випічкою і подякували за дійство, яке зібрало повен зал зацікавлених.

***

Передрук матеріали без згоди Таблоїда Волині заборонений.
























































2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter