У Луцьку боролися з осінньою депресією мультиками

23 Жовтня 2015
Дев’ять анімаційних короткометражок з різних куточків світу показували для поціновувачів інтелектуальної анімації, яка змушує подумати. Перегляд, організований луцьким аніматором Леонідом Тивонюком в приміщенні дизайн-студії «The Room» відбувся п’ятничного вечора, 23 жовтня.

На показ анімаційних мультиків зібралося близько тридцяти молодих людей, які зайняли практично всі заздалегідь підготовані лавки й тумби. Під час перегляду стрічок організатор дійства вимкнув світло, створивши вельми затишну атмосферу.

Леонід Тивонюк, організатор луцької анімаційної студії «Imago», привітався з присутніми й відкрив секрет як боротися з осінньою депресією: «Будемо боротися з депресією, дивлячись мультики, які змушують подумати».

Цього вечора молодь, яка зібралася в дизайн-студії «The Room», переглянула дев’ять стрічок з різних країн світу, зокрема Аргентини, Австралії, Франції, Канади, Росії, Іспанії.

Французьку анімацію Леонід Тивонюк порівняв із французькою модою. «Місто Ансі – столиця світової анімації. Ансі як Оскар – законодавець моди й найкращої мультиплікації у світі», – розповідає чоловік.

[caption]
На показ анімаційних короткометражок зібралося близько 30 людей[/caption]
[caption]
За словами Леоніда Тивонюка, організатора заходу, такі кіносеанси він намагається проводити щомісяця[/caption]
[caption]
На кіносеанс зібралася молодь[/caption]
[caption]
Аргентинська анімаційна стрічка 2008 року «El Empleo», в перекладі «Посада»[/caption]
[caption]
Зворушливий мультик про вуличний ліхтар та квітку[/caption]
[caption]
Австралійський анімаційний мультик 2010 року «Zero»[/caption]

Аргентинська анімаційна стрічка 2008 року «El Empleo», в перекладі «Посада», змусила присутніх задуматися про функцію людини у світі, чи подобається їм їхня робота, чи ні. Розчулила усіх історія про вуличний світильник, який пожертвував собою заради квітки, що проросла із землі у зимову пору. Ця квітка, розквітнувши, повернула до життя ліхтар. Мультик з’явився 2012 року, називається «Світло». «Ми для когось світло. Хтось для нас світло», – тлумачить стрічку Леонід Тивонюк.

Іспанська анімаційна короткометражка 2009 «Жінка і смерть», яка отримала премію Гойя – національну кінопремію Іспанії та була номінована на премію Оскар, також нікого не залишила байдужим. Історія в дещо комічному ключі відтворює «боротьбу» між життям та смертю.

До слова, глядачі після перегляду стрічок ділилилися своїми враженнями й емоціями, котрі викликала та чи інша розповідь.

«Намагався вибирати на цей показ різні по тематиці й різні за змістом фільми, але всі щоб були з думкою, – розповідає Леонід Тивонюк. – Не важливо, чи це про любов, чи щось інше. Головне, щоб людина подивилася і в неї всередині зародилася зернинка. А потім, щоб вже сама плекала той паросток і зрощувала те, що їй близьке».

[caption]
Перегляд відбувся у п'ятницю, 23 жовтня[/caption]
[caption]
Глядачі дивляться стрічку російського аніматора, яка з'явилася у 1994 році[/caption]
[caption]
Леонід Тивонюк планує зайнятися озвучкою короткометражок, аби глядачі могли оцінити їх повністю[/caption]
[caption]
Глядачі цього вечора переглянули визнані анімаційні стрічки з Аргентини, Австралії, Франції, Канади, Росії, Іспанії[/caption]

Автор: Василь БІДУН
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter