П'ять музичних альбомів, які варто послухати в 2015-му

13 Січня 2015

Музика – таке явище, яке ніколи не закінчується. 2014-й був напрочуд продуктивним роком для української музики, не зважаючи на все погане, що сталося в нашій країні за цей період.

Видання Inspired зібрало для три десятки найцікавіших релізів від українських виконавців, свідомо оминувши найбільш відомих та популярних – про яких вже неодноразово писали. Саме там, за першою десяткою всіляких рейтингів, ховається ціле поле музики, яку мало хто чув.

Epolets – Dogma

6 листопада 2014 року одесити оприлюднили новий студійний альбом. Платівка стала другим повноформатним релізом у дискографії музикантів та вмістила в себе десять нових композицій.

“Платівка Dogma стала відображенням нашого стану протягом цього року. За останній рік багато чого змінилось, як у суспільстві, так і в нас самих як в музикантах. Можна сказати, що цей рік нас виснажив. Але водночас за цей час ми багато чого навчились: навчились на сприймати на віру догми, що нав’язують нам інші, навчились дивитися ширше і бачити не лише те, що нам дозволяють, навчились зазирати вглиб себе у пошуках правильних відповідей та зрозуміли, як багато ми можемо змінити. Нова платівка поєднала пісні про найрізноманітніші грані нашого життя – тут є блюз та самотність, збуджуючий госпел та секс, панк та позерство, тріп хоп та злоба, пронизливе танго та війна. Світ змінюється кожен день, на зміну одним догмам приходять інші, але ми сподіваємося, що в кожному з нас непохитними лишаються лише справжні цінності. Отже, не створюйте собі кумирів, хіба що вам сподобається наша Dogma…”

5 vymir – Містолінія

На рахунку досвідчених киян вже є один англомовний лонгплей, проте хлопці вважають саме цей студійник своїм дебютним альбомом. Квартет працював над альбомом в київській студії Lipky Zvukozapys, а деякі клавішні партії записувалися в лондонській студії Metropolis.

У пісні «Колір» заспівала перлина українського джазу Анна Чайковська, відома також співпрацею з Esthetic Education, Океан Ельзи та багатьма талановитими артистами. Назва «Містолінія» з’явилася під час брейнсторму разом із редактором open.ua, Олексою. Вона мала відображати урбаністичну концепцію альбому. На звороті обкладинки треклист виглядає як лінія метро, де кожна пісня — нова станція. «Містолінія» — нове слово в українській мові. В альбому повністю аналоговий звук: записані лише живі інструменти і немає цифрових ефектів. Було використано 8 видів клавіш і 7 гітар.

Sleeping Bear – Sleeping Bear

Молодий музичний колектив з м Київ, який виконує інструментальний пост-рок. Відправною точкою в існуванні колективу можна вважати 7 квітня 2013 року, коли відбувся дебютний виступ групи. Незважаючи на те, що музиканти вже досить тривалий час грають разом, група знаходиться ще на самому початку творчого шляху і активно займається написанням нового матеріалу. Дебютний однойменний альбом групи побачив світ 22 квітня 2014.

Гапочка – Електроакустика

Новий міні-альбом столичного гурту складається з п’яти композицій, серед яких представлені як нові пісні, так і ті, що раніше вже видавалися, проте в істотно переробленому у відповідності до формату міньйону вигляді. Зазирнувши у першу студійну платівку «Гапочки» під назвою «Етап», слухач знайде дві з п’яти презентованих нині композицій, серед яких «Крила» і титульна пісня міні-альбому «Ніжності», які однаково цікаво й нешаблонно звучать в обидвох своїх варіаціях, що, до речі, є досить рідкісним явищем. Три свіжих композиції під назвами «Душа», «Сховай» та «Незвичайні» чудово доповнюють загальну картину міньйону, створюючи подекуди романтичну, подекуди меланхолічну, а заразом витончено-гармонійну музичну естетику.

Vera Lingua – Sounds Of The Earth

Київський гурт Vera Lingua включає в собі лише дві особи, але їх виступи нікого не залишають байдужими. Подає гурт гарячу інструментальну музику у вигляді суміші пост-року з прогресивним роком, підмішуючи трохи електронної музики. Почали записуватися ще в лютому 2014-го на студії “pystelnykArt” і випустили альбом 6 листопада. Vera Lingua розпочав свій шлях з 2010 року. З тих пір команда вже двічі побувала на сцені фестівалю Захід в 2012 та 2013 роках, закривали великий фестиваль пост-року в Україні Post Universe II, який відбувався в Симферополі 22-23 листопада 2013. Барли участь у всіх трьох фестивалях експериментальної інструментальної космічної музики Space Fest в Києві.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter