Павло Варениця: На наших концертах був Sold Out ще до участі в Х-Факторі

05 Березня 2016
Спілкувався Володимир Гриб

Одеський гурт «Epolets» стрімко набирає популярність: півсотні тисяч прослуховувань на SoundCloud, майже сто тисяч переглядів на YouTube... Їхні концерти збирають аншлаги, публіка знає напам'ять майже усі пісні та підспівує хором під сценою.

В минулому році «еполетси» взяли участь у телешоу «Х-Фактор», увійшовши до числа 12 кращих виконавців. А наприкінці лютого цього року видали свій третій альбом під назвою «Cult» та вирушили по містах України туром на його підтримку.

Третього березня музиканти завітали до Луцька, відігравши сольний концерт у «Лучеськ Пабі». Безпосередньо перед виступом вокаліст та лідер гурту Павло Варениця відповів на запитання «Таблоїду Волині» під час партії в нарди.



– Спочатку в Одесі діяв кавер-бенд «The Rolling Bones». Згодом ви паралельно почали грати свої власні пісні у тому ж складі, але вже під новою назвою. Скільки часу ще проіснував «The Rolling Bones» з моменту створення «Epolets»?

Ще протягом двох років ми змушені були грати кавер-програми. Дуже хотілось зайнятись власною творчістю, але про «Epolets» ще ніхто не знав, а виконання пісень інших гуртів приносило реальні гроші, на які ми і жили. Тільки нещодавно доходи від власних творів перевищили гонорари, які ми отримували за концерти проекту «The Rolling Bones».

– Як ви пробивались на велику сцену під новою назвою?

Дуже важко було. Публіка знала та любила гурт «The Rolling Bones». Але любила як кавер-бенд. Перший ЕР (міні-альбом) з написаними мною композиціями ми видали під старою назвою. Тоді я зрозумів, що це було помилкою. Стара назва — це як старий зуб, який давно вже час вирвати, але шкода.
Тож довелось усе починати з нуля: вкладати гроші, завойовувати аудиторію...

– Чим ви ще займаєтесь, окрім музики? Чи є у вас інші хоббі та джерела заробітку?

Вже п'ять років ми заробляємо на життя виключно музикою. Ну хіба Андрій (гітарист) ще робить тату. Ось нещодавно мені одну «татуху» на руці набив.



– У минулому столітті переважну частину доходів музичних гуртів становили кошти, зароблені на продажі компакт-дисків, платівок, касет тощо. Зараз всі скачують mp3 безкоштовно, диски практично ніхто не купляє… Чи намагаєтесь ви реалізовувати свою музику на сервісах типу iTunes? Чи основна стаття ваших доходів — це кошти з продажу квитків на концертах?

Звичайно, концерти приносять більше грошей. Щось продається і на iTunes. Та й компакт-диски наші також добре розходяться. Принаймні, вони себе окуповують. Ось, наприклад, альбом «Cult» ми видавали вже своїми силами, без участі лейблу. А ще непогано купляють наш «мерч»: плакати, футболки, майки, сумки. Але це — окрема стаття бухгалтерії.

– До речі, на рахунок дисків. Зараз, в епоху масового доступу до інтернету, меломани переважно слухають музику улюблених гуртів не цілими альбомами, як це було за часів магнітофонних касет та «компактів», а окремими треками.
Як ти вважаєш, у чому сьогодні полягає сенс об'єднувати записані пісні в альбоми? Що це дає?


Записати та видати власний альбом мріє кожен музикант. Я от, наприклад, дуже хочу видати «Cult» на «вінілі». Та і кожен справжній фан хоче мати вдома диск свого улюбленого гурту.
Можна спочатку зробити окремі сингли, записати ЕР. А потім додати до них три-чотири пісні — ось тобі і альбом готовий. Ми так не робимо, але є такий секрет.



– Скажи чесно, поклавши руку на серце, як ти вважаєш: чи змогли б ви досягнути такого успіху, якби не брали учать у «Х-Факторі» в минулому році? Які кардинальні зміни відбулись у вашій біографії після нього?

Зміни відбулись. Але які саме — буде видно влітку. Зараз поки важко помітити різницю. 26 лютого у київському клубі «Атлас» презентацію альбому «Cult» відвідала безпрецедентна кількість меломанів — 1 200 чоловік. Тобто, був Sold Out (всі квитки продані). Але і до «Х-Фактору» в нас також був Sold Out на концертах.



– Ви маєте чимало фанаток. Дівчата ще не кричать з-під сцени “Хочу дитину від тебе!”, “Хочу за тебе заміж!” тощо?

Кричать, але я не звертаю на це уваги. Під час виступу мені, перш за все, важливо відчувати енергію публіки. Найбільше задоволення я отримую, коли люди під сценою співають мої тексти. Особливо, якщо це тексти на серйозні теми. В такі моменти в мене бігають мурашки по шкірі.

– Як взагалі у вас з особистим життям? Чи вільні ваші серця?

Всі учасники гурту «Epolets», крім басиста Саші, одружені та мають дітей: у Андрія дві дитини, у барабанщика Ігора — одна. Саша зустрічається з дівчиною. В мене наразі ні дружини, ні дівчини немає.



***
Дівчатам, які мріють вийти за Пашу заміж, бажаю успіху: стукайте і, можливо, вам відкриють!

Особисто від себе хочу виразити йому респект за патріотизм: знаючи, що лідер «еполетсів» родом з російськомовної Одеси, для зручності я ставив йому питання російською. Він же відповідав на них суто українською літературною мовою: без помилок та русизмів.

Let's Epolets!



Фото Данило Гетьмана
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter