Наймодніші полотна іменинника Кумановського

31 Серпня 2015
31 серпня святкує 64-й День народження знаний в Україні та за кордоном автор багатьох циклів картин, серед яких одим із найвідоміших «Умовні українці», невтомний творець живописних, графічних і скульптурних робіт і колажів, справжній патріот-лучанин Микола Кумановський.

Цей яскравий представник мистецького бомонду ще й автор герба Луцька, ілюстрацій до повного зібрання творів Григорія Сковороди, яке вийшло у США, автор ідеї та проекту пам’ятника-храму борцям за волю України «Стріляючий ліс». Саме Микола Кумановський став прототипом головного героя – «збіса доброго художника» – зі скандального роману Оксани Забужко «Польові дослідження українського сексу».

«Поєднуючи у візуальній пластиці свого мистецтва реальне і нереальне, свідомість і підсвідомість, художник витворює образ своєї Батьківщини, – каже львівський відомий мистецтвознавець Роман Струк. – Художник намагається переконати глядача в тому, що є українська історія, є українська нація, є українські традиції, взагалі українська культура і духовність, українське сьогодення і майбутнє. Проте європейські критики, споглядаючи твори Кумановського, зазначають, що, наприклад, живописний цикл «Умовні українці» – це узагальнений образ людства».

Не дивно, що українські митці без перебільшення вважають Миколу Кумановського один із наймодніших художників сьогодення. А його творчість, його унікальні полотна є спадщиною всього світу. До слова, багато полотен художника нині перебувають у колекціях найбагатших шанувальників образотворчого мистецтва Європи, Азії, Америки.

Який рецепт популярності Кумановського? За словами мистецтвознавців, його картини – це не те мистецтво, від якого можна отримувати лише естетичне задоволення. Полотна насамперед змушують думати, замислюватися, фантазувати і мріяти. «Чому воно саме так, я не знаю. Бозя знає, – каже автор. – Творення йде від слова до образу. Цей шлях довгий, і як усе трансформується від початкового слова, мені важко сказати, але врешті-решт виливається в метафору. Якщо мені потрібно досягнути мети, я досягатиму її. Можна плювати на полотно чи бризкати чимось, чи використовувати техніку, яка б фарбу розтягувала, чи ще щось, але якщо в тому нема ідеї, то така справа нічого не варта».

Дехто з критиків вбачає рецепт успіху та нетлінної моди на полотна художника через унікальну техніку творіння картин. Однак Микола Кумановський упевнений, що справжня причина – у змісті творіння: «Немає новаторства у техніці. Наприклад, художник дивиться на облуплений стовп і передасть це так, що ви й не відрізните, – є маса технік, за допомогою яких можна зробити це. Але я залишаюся на тій думці, що коли нема основного, тобто тієї печі, від якої можна танцювати, то це нічого не варте. Мені особисто важко, коли картина створена «просто так». Абищо малювати я не можу. Загалом у багатьох, навіть деяких «розкручених» авторів малярство трансформується у бездумне формотворення. Ну, цікаві комусь коров’ячі голови у розчині, та й усе».

Одні з найпопулярніших полотен Миколи Кумановського з серій «Умовні українці» та «Оскома», циклу «На водах», «Наші гнізда», «Сад ловців»:

[caption]
Аби йти[/caption]
[caption]
Вирізка на столі[/caption]
[caption]
Вишківський натюрморт[/caption]
[caption]
Відрізання торби[/caption]
[caption]
Вона його любить[/caption]
[caption]
Допливли[/caption]
[caption]
Духмяні пахощі[/caption]
[caption]
Жбурляння колеса[/caption]
[caption]
Життя метелика[/caption]
[caption]
З життя Павла[/caption]
[caption]
Читання[/caption]
[caption]
Мелодія[/caption]
[caption]
З циклу На водах[/caption]
[caption]
З циклу Наші гнізда[/caption]
[caption]
Зелений листочок[/caption]
[caption]
Із серії Оскома, Стиглі яблука[/caption]
[caption]
Хлопці з Олики[/caption]
[caption]
Кіно удвох[/caption]
[caption]
Кобіта на ровері[/caption]
[caption]
Любов у тишині дотику[/caption]
[caption]
Метелики[/caption]
[caption]
Метелиця[/caption]
[caption]
Місячна чарка[/caption]
[caption]
Міф[/caption]
[caption]
Один подвійний[/caption]
[caption]
Підпалювач[/caption]
[caption]
Покруч або Присвята друзям мого покоління[/caption]
[caption]
Про що не писав Пушкін[/caption]
[caption]
Сад ловців[/caption]
[caption]
Сон в подушці[/caption]
[caption]
Стара бочка[/caption]
[caption]
Стіл зради[/caption]
[caption]
Стіл навпіл[/caption]
[caption]
Страшко з нічного парку[/caption]
[caption]
Торкання місяця[/caption]
[caption]
Український дзен[/caption]
[caption]
Хлопчачі забави[/caption]
[caption]
Чекання[/caption]
[caption]
Явління[/caption]
2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter