Луцькі школярі організували читання «дорослого» письменника

02 Листопада 2015
Луцькі фанати Дена Брауна зібрались на читання в книгарні «Є». Вони зачитували улюблені уривки, спілкуватись та навіть гадали на сторінках книги. Серед любителів творчості письменника було багато молоді та підлітків. Захід організували троє школярів, а підтримати їх прийшли режисерка Руслана Порицька та письменниця Ореста Осійчук.

Захід такого формату, присвячений Брауну, відбувся вперше в Україні. Як розповів один з організаторів Станіслав Грубізний, ідея зробити читання виникла в нього давно. Надихнув Стаса харківський «колега», який проводить Кінгочитання в багатьох містах України. «Ідей в нас дуже багато. Можна організувати показ фільмів, проводити літературні вечори - важливо, аби молодь збиралась, спілкувалась та аналізувала прочитане», - зазначив Стас.

[caption]
Організатор вечора Станіслав Грубізний мріє проводити багато літературних заходів[/caption]

Проте не всі учасники вечора - прихильники творчості Брауна. Запрошений гість письменниця Ореста Осійчук зізналась, що єдина прочитана нею книга автора - «Код да Вінчі». «Коли я почала читати наступну книгу «Янголи і демони», мені здавалось, що я читаю «Код да Вінчі» ще раз. На цьому моє знайомство з Деном Брауном закінчилось. Поки що. Я впевнена, що після цього вечора я повернусь до творчості письменника і таки прочитаю кілька книг». Письменниця зазначила, що вона приємно вражена такою ініціативою, адже читаючи, молодь неймовірно збагачує себе. «Ви такі молоді, ви не боїтеся проявляти себе. Ви читаєте, збираєтесь і зустрічаєтесь один з одним. Ви знайомитесь і зближуєтесь. В епоху соціальних мереж ви знаходите можливість для оффлайн-спілкування - ви можете подивитись один одному у вічі, торкнутись і навіть жбурнути в мене чимось, якщо я занадто довго говорю».

[caption]
Письменниця Ореста Осійчук приємно вражена такою ініціативою[/caption]

Інша організаторка вечору Мирослава Романюк розповіла, що давно займається волонтерськими проектами та громадською діяльністю. «Я вважаю, що треба проводити цікаві заходи, які б спонукали молодь читати. Це можуть бути зустрічі з письменниками. літературні вечори та читання», - зазначила Мирослава.

[caption]
Організатор вечору Мирослава Романюк давно займається волонтерськими проектами та громадською діяльністю[/caption]

Керівник театр-студії «Гармидер» Руслана Порицька дозволила собі сміливу класифікацію письменників. «Є автори вічності і автори сьогодення. Я особисто відношу Дена Брауна до письменників для інтелектуального відпочинку. Звісно, це успішний та цікавий автор - жодна нова його книга не лишається поза увагою. Скандальність письменника, пов’язана з релігією, зіграла йому на руку - його книги стають бестселерами і займають найвищі позиції рейтингів». Режисерка зазначила, що дуже захоплюється молодими людьми, які організували цей захід.
«Ці молоді люди налаштовані на хвилю інтелектуального розвитку і закликають до цього інших. Я можу тільки стоячи аплодувати і всіляко підтримувати їх. Якщо мене покликали їм допомогти, я не маю права не прийти - це чудова ініціатива і я була б рада, якби вона розвивалась і набувала поширення». Руслана також зауважила, що дуже рада що таке місце, як книгарня, оживає: «Це стає не просто місцем купівлі книг, а й місцем спілкування з літературою та один з одним».

[caption]
Руслана Порицька зауважила, що дуже рада що таке місце, як книгарня, оживає.[/caption]

Ще один кромний організатор заходу Ігор Тітко хвалив свого «колегу» Стаса. «Він не звичайний тінейджер, який має обмежене коло інтересів і дивиться виключно прямолінійно. Це людина з широким кругозором та високим інтелектуальним розвитком», - розповів Ігор.

Протягом вечора гості зачитували уривки з книг, дискутували на серйозні теми та навіть гадали на сторінках книги Дена Брауна. Наприкінці заходу ведучі влаштували вікторину по творчості письменника. Найбільш ерудовані гості отримали в подарунок книги, які підписали організатори та запрошені гості вечора.

Анастасія СЕМЕНЮК
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter