Як знайти своїх предків онлайн

26 Травня 2018

«Наші предки воскресають, коли ми знаємо їх імена», - такими словами розпочалася зустріч з Ігорем Гошовським в межах громадського проекту «Файна гутірка». 24 травня у Книгарні «Є» відбулася презентація платформи для пошуку та дослідження свого родоводу.

Проект Pra.in.ua - найбільша база мешканців території України, народжених між 1650-1920-ми роками.




«Станом на квітень 2018 року база проекту нараховує 3,3 млн осіб. План розвитку проекту передбачає, що на початок 2019, року вона виросте до 4 млн осіб, а в 2020 році - сягне 5 млн», - говорить Ігор Гошовський, керівник проекту.


Ідея цієї мережі полягає в тому, щоб не виходячи з дому, дізнатися про предків через пошукову систему. Власне, над цим і працюють розробники проекту pra.in.ua. Адже пошук записів у архіві потребує великих зусиль.


«Витрата часу у робочі дні, поїздка у територіально віддалений архів, навики читання рукописів, черги в читальних залах, навики роботи з каталогами, незаконні побори в архівах вимагають зусиль», - розповідає Ігор Гошовський.

Більша частина бази поповнюється волонтерами, вони є рушійною силою проекту.


«Є спеціальний розділ, куди ми викладаємо копії документів і кожен охочий може їх опрацьовувати. Адміністратор сайту перевіряє на якість документів, які приходять від волонтерів» - говорить Гошовський.

«За рік проекту реалізовано 21300 сторінок сканів та фотокопій. Джерелами, що опрацьовуються, є Метричні книги, Переписи 1897 року, Списки Виборців 1906 року, Списки парафіян, Присяжні книги, Галицькі шематизми, Списки вояків Австро-Угорської армії тощо.

«Якщо говорити про Волинь, то найцікавішим джерелом пошуку є Списки виборців у Сейм 1930-ті», - зазначив керівник проекту.


В базу даних можна внести будь-яку особу, що відповідає трьом наступним обов’язковим критеріям. Вам відоме прізвище та ім’я, існує чітка територіальна прив’язка на рівні району і хронологічна прив’язка. Говорячи про наповнення бази, то розробникам нецікаво, якої конфесії була людина, головне – щоб проживала на території України. Взагалі, найбільше в базі євреїв (80 тис.), далі римо-католиків (понад 40 тис.), православних та греко-католиків і чеських та німецьких колоністів (12 тис.).



Ідея та заснування такого проекту вийшла з хобі, коли Ігор Гошовський дослідив своє генеалогічне дерево з далекого 14 століття. «Наша розробка унікальна, сервіс є цікавим та інформативним», - говорить керівник проекту.

Тож реєструємося на сайті та знаходимо своїх предків онлайн.


0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter