Автор пісні «Така спокуслива» в Луцьку порівняв спорт, жінок та поезію

26 лютого 2016

Завершувати тур Західною Україною потрібно у таких місцях як лаундж-кафе SkyBar в Луцьку, а ще було б добре почитати віршів. Вчора на Волинь завітав поет, коментатор боксу, журналіст та володар чорного поясу з кемпо Дмитро Лазуткін.
 
Мета приїзду – презентація збірки «Червона книга», книги-балансу «війни та кохання». Організували захід мистецьке об’єднання «стендаЛь» у рамках проекту «Мережа», організатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

На початку презентації учасниця «стендаЛю» Ельвіра Яцута зазначила, що цей захід відкриває новий, шостий мистецький сезон в Луцьку. Дівчата-організатори обіцяють відкрити лучанам багато нових імен, закликають чекати цікавих мистецьких проектів та зірок сучасного літературного світу України.

 «Червона книга» Дмитра Лазуткіна «Червона книга» Дмитра Лазуткіна

Дмитро Лазуткін розпочав із віршів, присвячених темі війни на Сході, розповів про свої враження від поїздок в зону АТО. «Бійцям на Сході потрібна увага. Я неодноразово туди їздив і незабаром з Сергієм Жаданом та гуртами «Ot Vinta» та «Kozak System»  поїдемо знову», - поділився планами письменник. Потім зачитав «один із найболючіших віршів» «Реквієм», присвячений подіям  в Луганському аеропорту, коли збили український літак ІЛ, де загинуло 49 українських військових мобілізованих.

   Дмитро Лазуткін Дмитро Лазуткін

Окрім читання віршів, Дмитро Лазуткін відповідав на запитання публіки, а їх цього разу було особливо багато. На прохання за пріоритетами порівняти спорт, жінок та поезію автор зіронізував: «Жінки – це спорт і поезія, а поезія – це жінки та спорт». Щодо роботи на «Інтері», Дмитро Лазуткін пояснив свою позицію: «Погода і спорт – програми, де не збрешеш. Перед Майданом я вів «Новини». Але в час Революції, коли «Інтер» прийняв позицію, вигідну власнику, я став лише спортивним коментатором».
 

Чи потрібне поезії усамітнення чи писати можна у стосунках?
«Поезія –потребує усамітнення, для капсуляризації свідомості. Суєта, зайві діалоги, дрібні сварки та брудні жарти не є хорошим підгрунтям для створення якісних віршів. Коли мені було років 18-20, я багато писав для якоїсь дівчини, що мене кинула. Та власного життя не напасешся на всі вірші», - переконаний дмитро Лазуткін. А от, яку про яку любов пише – любов-жаління, любов-ніжність чи любов-захоплення, відповів: «Про захоплення, від якого народжується ніжність безжальна».
 
 мистецьке об'єднання «стендаЛь» Іванка Антонюк та Ельвіра Яцута мистецьке об'єднання «стендаЛь» Іванка Антонюк та Ельвіра Яцута

 Громадська активістка Ірина Полєтуха Громадська активістка Ірина Полєтуха
 Іванка Антонюк Іванка Антонюк


+1
-2
-1

Коментарі

Гарний захід. Чекаємо наступних зустрічей у новому сезоні. Успіху мистецькому об'єднанню "стендаЛь" :)

Додати новий коментар