Автор пісні «Така спокуслива» в Луцьку порівняв спорт, жінок та поезію

26 Лютого 2016
Завершувати тур Західною Україною потрібно у таких місцях як лаундж-кафе SkyBar в Луцьку, а ще було б добре почитати віршів. Вчора на Волинь завітав поет, коментатор боксу, журналіст та володар чорного поясу з кемпо Дмитро Лазуткін.

Мета приїзду – презентація збірки «Червона книга», книги-балансу «війни та кохання». Організували захід мистецьке об’єднання «стендаЛь» у рамках проекту «Мережа», організатором якого є Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ. Проект реалізується за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».

На початку презентації учасниця «стендаЛю» Ельвіра Яцута зазначила, що цей захід відкриває новий, шостий мистецький сезон в Луцьку. Дівчата-організатори обіцяють відкрити лучанам багато нових імен, закликають чекати цікавих мистецьких проектів та зірок сучасного літературного світу України.

[caption]
«Червона книга» Дмитра Лазуткіна[/caption]

Дмитро Лазуткін розпочав із віршів, присвячених темі війни на Сході, розповів про свої враження від поїздок в зону АТО. «Бійцям на Сході потрібна увага. Я неодноразово туди їздив і незабаром з Сергієм Жаданом та гуртами «Ot Vinta» та «Kozak System» поїдемо знову», - поділився планами письменник. Потім зачитав «один із найболючіших віршів» «Реквієм», присвячений подіям в Луганському аеропорту, коли збили український літак ІЛ, де загинуло 49 українських військових мобілізованих.

[caption]
Дмитро Лазуткін[/caption]Окрім читання віршів, Дмитро Лазуткін відповідав на запитання публіки, а їх цього разу було особливо багато. На прохання за пріоритетами порівняти спорт, жінок та поезію автор зіронізував: «Жінки – це спорт і поезія, а поезія – це жінки та спорт». Щодо роботи на «Інтері», Дмитро Лазуткін пояснив свою позицію: «Погода і спорт – програми, де не збрешеш. Перед Майданом я вів «Новини». Але в час Революції, коли «Інтер» прийняв позицію, вигідну власнику, я став лише спортивним коментатором».
Чи потрібне поезії усамітнення чи писати можна у стосунках?
«Поезія –потребує усамітнення, для капсуляризації свідомості. Суєта, зайві діалоги, дрібні сварки та брудні жарти не є хорошим підгрунтям для створення якісних віршів. Коли мені було років 18-20, я багато писав для якоїсь дівчини, що мене кинула. Та власного життя не напасешся на всі вірші», - переконаний дмитро Лазуткін. А от, яку про яку любов пише – любов-жаління, любов-ніжність чи любов-захоплення, відповів: «Про захоплення, від якого народжується ніжність безжальна».

[caption]
мистецьке об'єднання «стендаЛь» Іванка Антонюк та Ельвіра Яцута[/caption]

[caption]
Громадська активістка Ірина Полєтуха[/caption]
[caption]
Іванка Антонюк[/caption]


0

Читати ще

Коментарі

Читач

Гарний захід. Чекаємо

Додати новий коментар